Uus käsiraamat puitehitiste tuleohutuks projekteerimiseks
15. märts 2010

9. märtsil tutvustati Berliinis uut käsiraamatut puitehitiste tuleohutuks projekteerimiseks. Käsiraamatus selgitatakse Eurocode 5 kasutamist puitehitiste tuleohutuse talitluspõhiseks projekteerimiseks ja antakse arvutusteks vajalikud andmed uute puitmaterjalide nagu ristkihtpuit ja I-talad kohta.

Samuti on põhjalikumalt käsitletud puitkonstruktsioonide liiteid ja tule leviku takistamist neis olevates läbiviikudes. Lisaks uuriti tule leviku takistamist puitfassaadidel, uute meetodite rakendamisel on Šveitsis ehitatud kuni kuuekordseid täielikult puidust fassaadiga kortermaju. Eurokoodid on mõeldud Euroopa ehitusregulatsioonide ühtlustamiseks ja käsiraamatu koostanud rahvusvahelise töörühma eesmärgiks on see, et aastaks 2020 oleks kõigis EL liikmesmaades lubatud puidust eluhoonete tuleohutuse talitluspõhine projekteerimine ilma korruste arvu piiranguta ja nõudeta kasutada sprinklereid. Tuleohutuse talitluspõhine projekteerimine on Eestis lubatud juba mitmeid aastaid, puudu on olnud kompetentsist ja arvutusteks vajalikest andmetest.

Käsiraamatu koostamisel osalesid teaduspartneritena 9 riigi 14 organisatsiooni või firmat, nende hulgas AS Resand (Alar Just) Eestist. Tööstuspartnerite hulgas oli Eesti Metsatööstuse Liit, osa käsiraamatu jaoks andmete kogumiseks tehtud katsetest toimusid Eestis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.

Täpsem info:

Märt Riistop, Eesti Metsatööstuse Liidu tegevjuhi asetäitja, tel 652 9398, e-post mart.riistop@emtl.ee  

Allikas: www.emtl.ee  

Otsid kodu?