Räpinas ja Tartus leidis 6.-11. septembril aset palkmaja nädal
13. september 2010

Eesti Puitmajaliit korraldas Eesti puitmajaklastri projekti raames palkmaja nädala, mis toimus 6.-11. septembril Räpinas ja Tartus.
Palkmaja nädala raames leidis Räpinas, Hobbiton OÜ tootmises 6.-10. septembril aset rahvusvaheline käsitöö palkmajaehituse töötuba, kus osalejatele tutvustati praktilise töö käigus Kanadas kasutatavat post&beam tehnoloogiat ning uudset märgistamistehnikat, mis võimaldab Norra tapi tegemist ühekordse mõõdistamisega. 

Praktilise töötoa käigus valmistati Kanada praktiku, hr Josh Littleri (Artisan Log Homes Ltd) kaasabil ümarpalgist post&beam katusekonstruktsioon, millele luuakse valmidus seinapaneelide ning akende lisamiseks ning õpitakse nende kinnitamist  ja tihendamist.


Töötuba protsessis - foto:Josh Littler


Töötuba protsessis - foto:Josh Littler


Töötoa tulemus - foto: Elari Kivisoo


Töötoas õpetas Norra Palkehitajate Kooli (Norsk Lafteskole) ekspert hr George Fuller osalejatele uudset märkimistehnikat, mis võimaldab ühekordse märkimisega teha Norra tappi.


Norra tapp ühekordse mõõtmisega - foto: Josh Littler
 


Laupäeval, 11. septembril, toimus Tartus, Atlantise konverentsikeskuses seminar "Palkmaja soojapidavusest - nõuded ja praktika Eestis ja väljapool". Seminaril käsitleti majade soojapidavusele esitatud nõudeid nii Eestis, Norras kui Kanadas ja USAs ning tutvustatakse praktikas eelkõige palkmajade puhul kasutatud lahendusi. Seminaril esinesid oma ala asjatundjad Eestist, Norrast, Kanadast ja USA-st.


Josh Littler - Artisan Log Homes (Kanada) seminaril esinemas - foto: Elari KivisooÜrituste korraldamist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Üritused leidsin aset Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekti raames.

Otsid kodu?