TEMPTi puumajad äratasid huvi Ecobuild 2014 messil Londonis
13. märts 2014

4.-6. märtsini toimus Londonis järjekordne Ecobuild mess, kus osalesid EASi korraldatud riikliku ühispaviljoniga ka Eesti ettevõtted,  nende seas TEMPT oma puumajadega. 

Ecobuild on üks maailma suurimaid keskkonnasõbraliku ehituse- ja tehnoloogia messe maailmas, millest võtavad osa põhilised tegijad arhitektuuri, ehituse ja tehnoloogia vallas.

Arhitektuuribüroo ja loominguline koondis TEMPT on glokaalne ettevõte, mis on orienteerunud säästlikule ja kaasaegsele elustiilile. TEMPTi põhilisteks tegevusaladeks on arhitektuurne projekteerimine ja tootedisain. Arhitektuuribüroona on TEMPTi prioriteetideks energia- ning ajasäästlike ja keskkonnasõbralike hoonete projekteerimine. Ettevõte kuulub Eesti Puitmajaliitu ja –klastrisse.

Londonis tutvustas TEMPT enda uute puumajade (ingl.k. treehouse) kontseptsiooni mudeleid, et saada tagasisidet ja leida potentsiaalseid tellijaid. Puumaja on osaliselt või täielikult kasvavale puule toetuv väikeehitis, mida kasutatakse ennekõike puhke- ja turismi eesmärkidel. Puumajad on levinud üle kogu maailma, kuid Eestile lähimad puumajasõbralikud riigid on Rootsi, Saksamaa, Prantsusmaa ja Inglismaa. TEMPTi puumajad on disainitud võimalikult universaalsete ja tehases toodetavate detailidega, mida saab transportida sihtriigi ehituskohale ning seal kiirelt monteerida.

Hetkel on TEMPTi tootevalikus kaks puumajade mudelit: TreePOD ja TreeCAB. Mõlema toote puhul on järgitud võimalikult lihtsat ja arhetüüpset joont, mis sobiks erinevasse loodus- ja kultuurikeskkonda.

TreePOD on väike ühele puule kinnituv puhkemaja, mis sobib vähem-asustatud piirkondadesse. POD on sobiv matkajatele, kes soovivad linde või loomi vaadelda; ideaalne piirkondadesse, kus võib olla probleeme näiteks karude või elevantidega.

http://www.tempt.ee/portfolio/item/treepod-treehouse-by-tempt/

TreeCAB on universaalne nn. telkkonstruktsioonis hoone, mida saab paigutada puude otsa, maapinnale või vette. Ehitis mahutab käimla ja pesuruumi, köögi ja elutoa ning magamislavatsi.

http://www.tempt.ee/portfolio/item/treecab-multiuse-livingunit/

Viimistluse, soojustuse, seadmete, avatäidete jm. kvaliteedi ning hinna osas lepitakse tellijaga eelnevalt kokku. Puumajade disaini on võimalik vastavalt tellija soovidele muuta.

„Ecobuild London 2014 oli TEMPTi meeskonnale esmakordne messikogemus. Huvi toodete vastu oli suur ja 1000 kaasa võetud trükist lõppesid teise päeva lõpuks. Kolmandal päeval kleepisime trükised stendi lauale ja jagasime järelejäänud trükiseid vaid valitud huvilistele. Kaasa võetud maketid tõmbasid hästi möödujate tähelepanu, pannes külastajaid peatuma ja fotografeerima. Huvilised olid põhiliselt Inglismaalt, Aafrika- ja  Araabiamaadest,“ kirjeldas edukat messilkäiku TEMPTi arhitekt ja partner Mihkel Urmet.  Urmet avaldas lootust, et messil jagatud ja saadud kontaktid toovad kaasa reaalsed tellimused, edendavad eksporti ja levitavad maailmas Eesti disaini: „Hetkel tundub, et messikülastus osutus väga edukaks ning esimesed kontaktide loomised meiega näitavad edukat tulevikku puumajadele. Esimesed puumajad valmivad meil veel selleks suveks kodumaisesse loodusesse ning paar tükki ka lähiriikidesse.“

 

Lisainfo:

Mihkel Urmet

E-post: urmet@tempt.ee

GSM +372 5106910

Arhitektuuribüroo ja loominguline koondis TEMPT

www.tempt.ee

www.treehouses.ee

 Otsid kodu?