AS Ritsul  täitub täna 25. tegevusaasta
22. aprill 2016

Eesti Puitmajaliidu üks asutajaliige, AS Ritsu, tähistab täna 25 tegevusaasta täitumist. Vabariigi taasiseseisvumisajal puidu esmatöötlemismasinate tootmisega alustanud ettevõte on tänaseks kasvanud sektori üheks tugevamaks masintöödeldud palkmajatootjaks.


AS Ritsu masintoodetud palkmaja

AS Ritsu asutaja, Ants Randmaa sõnas, et kuigi ajastule kohaselt oli äri alustamine raske, siiski pandi alus edukale ettevõttele: “Äri aeti tol ajal hoopis inimlikumalt ja oli palju rohkem usaldust, mehe sõna pidas. Oli ka siis petmisi aga need olid "elukutselised" kes kogu aja on hõlpelu elanud,” sõnas Randmaa.

Randmaa tõdes, et algusajal oli kindlasti rohkem mõttetööd ja tegutsemist: “Äris pidid tookord pikalt ette nägema,plaanima ja arvestama.Telefonikõnet tuli oodata keskjaama kaudu tunde,vahel ka päevi.Piirid olid kinni,viisade hankimine oli suur ,kulukas ja aeganõudev ettevõtmine,” ütles Randmaa.

Kui AS Ritsu hakkas tegelema majade projekteerimise ja valmistamisega, siis jõudis ettevõte oma tänapäevase tootmisliinide juurde. Lisaks majatootmisele konstrueerib ja ehitab AS Ritsu majatootmismasinaid, mida kasutatakse enda tööstuses ning mis on oluline müügiartikkel nii Eestis kui väljaspool.  Ettevõte arendab pidevalt oma tooteid ja tootmisprotsessi. Keskmiselt iga viie aasta tagant tullakse välja uue uuendusliku toote või tehnoloogiaga.

Puitmajaliit ja puitmajaklaster soovivad meie asutajaliikmele jõudu ja jaksu ning pikki tegutsemisaastaid!


Otsid kodu?