Reedel selgusid Pärnus parimad noored ehituspuusepad
15. mai 2016

Reedel lõppenud ehituspuuseppade kutsemeistrivõistlusel võtsid kuju paadi motiiviga puitpingid. Parimateks pärjati kohtunike poolt Kuressaare ametikooli õppurid.
Foto: SA Innove
Ehituspuuseppade kutsevõistluse esikoha pälvisid Kuressaare Ametikooli õppurid Koit Kaer ja Ken Pihlas. Teisele kohale tulid Raul Sabul ja Kristjan Laula Tallinna Ehituskoolist ning kolmanda koha said Ralf Raaga ja Ermo Kaurov Viljandi Kutseõppekeskusest.

Esikoha pälvinud noormehed on üllatuseks kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse esimese kursuse õpilased. „Ülesanne ei olnud väga raske, kuid võttis üsna palju aega ja eeldas ka harjutamist. Tegime puitkonstruktsiooni ehituse ka ühe korra enne võistlust läbi,“ märkis Ken.

Kohtunike sõnul oli võistlejate tase väga hea. „Meil oleks lust näha nii professionaalseid inimesi kolleegidena töötamas,“ ütles võistlusjoonise autor ja kohtunik, Nordic Houses OÜ insener Indrek Soots ning lisas, et joonise autorina on ta töö tulemusega rahul.

„Täna võistelnud poiste oskustase on nii lai, et nad suudaks töötada puitmajasektoris erinevate profiilidega ettevõtetes. Nende potentsiaal on kindlasti kõrgem kui klassikalise tehase standardlahenduse tootmine. Isiklikult soovitaks neil minna vanu maju restaureerima või eriprojekte teostama,“ tõdes võistluse kohtunik ja Eesti puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil.


Ehituspuuseppade kutsevõistlust korraldas SA Innove koostöös Pärnumaa Kutsehariduskeskusega. Võistluse läbiviimist toetasid Eesti Puitmajaliit, AS Matek, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Otsid kodu?