Rakvere laob maailma pikima puuriida
27. aprill 2012

28. aprillil toimuval linnarahva metsapäeval laotakse Rakveres Kastani puiesteele maailma pikim puuriit ja antakse Rakverele üle metsapealinna tiitel.

Puuriit laotakse poole meetri pikkustest puuhalgudest ja see tuleb ühe meetri kõrgune. Metsapäev algab puuriida ladumisega kell 12 ning umbes kella neljaks pärastlõunal peaks olema maailma rekord sündinud.

Puuriida ladumisele ja metsapealinna tiitli üleandmisele on lubanud tulla Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, keskkonnaminister Keit Pentus, Eesti Metsaseltsi president Hardi Tullus. Eelmise metsapealinna Haapsalu esindaja annab Rakverele üle metsapealinna lipu. Metsaaasta meenutuseks istutavad Vabariigi President, keskkonnaminister ja Rakvere linnapea metsapealinna tamme.

Linnarahva metsapäeva teised tegemised on koondunud Rakvere spordihalli parklasse. Seal on kohal raiemehed saagidega, kes demonstreerivad vigursaagimise oskusi ja õpetavad seda teistelegi, saab nautida puukujude näitust ja ELF'i tip ja Stihl'i tehnika demonstratsiooni, metsatelgis jagatakse metsandusalast infot. Kohal on Emajõe lodjakoda töötubadega, valmistatakse ja müüakse puidust käsitööd. Kaitseliidu Viru malev jagab suppi ning Rakvere jahimehed grillivad metssiga.

Lisaks toimub puuriida oksjon, kus 0,5 meetri pikkused küttepuud pannakse oksjonile viie ruumi kaupa. Puuriida ladumises saavad osaleda kõik huvilised, selleks tuleb end kohapeal metsatelgis eelnevalt kirja panna.

Metsanädala raames on Rakveres seni toimunud metsanduslik orienteerumisvõistlus, Puupäev, loodusõhtud, matkad metsa ja ekskursioonid puiduettevõtetesse.

Lisainfo: Mart Kelk, Eesti Metsaseltsi tegevjuht, e-post mart.kelk@metsaselts.ee, mob 53 490 286

Allikas: EMPL

Regina Hansen
metsanduse kommunikatsioonijuht
5275151
regina.hansen@metsaselts.ee

Otsid kodu?