Raiesportlased valmistuvad maailmameistrivõistlusteks Hummuli CUP’il
23. juuli 2014

23. augustil toimub Eesti raiespordihooaja viimane võistlus – Hummuli CUP 2014. Valgamaal Hummulis läbiviidav võistlus on ühtlasi viimaseks võistlustrenniks ja vormi timmimise kohaks septembrikuus Šveitsis toimuvateks raiespordi maailmameistrivõistlusteks. Varasematel aastatel TOP 10 nime kandev üritus toimub sel korral Hummuli looduspäeva raames Hummuli pargis - sellest ka nimemuutus.

Maailmameistrivõistlustele sõiteva Eesti koondise koosseis selgus juuni viimastel päevadel Pärnus. Eesti meistrivõistlused olid viimaseks võistluseks, mille tulemuse läksid koondisepunktide kogumisel arvesse. Ja kuigi Eesti meistriks tõusis üllatuslikult nooruke Erik Rist, ei saa tema Šveitsis osaleda – samal ajal algab Erikul õppetöö kaugel Malaisisas. Nii lähebki Eestit esindama meie raudvara – 2010. aasta maailmameister ja kaheksakordne Eesti meister Andres Olesk, 2006. aasta meeskondlik maailmameister ja viiekordne Eesti meister Taavi Ehrpais ja raievõistlustel alati kõrgeid kohti saavutanud Sulev Tooming. Eesti juuniorsportlasi esindab Šveitsis Jarro Mihkelson.

Raievõistluste peakorraldaja Mart Kelk Eesti Metsaseltsist hindas meie meeste võimalusi kõrgelt. „Loodame ikka parimat – ootame, et maailmameistritiitel tuleks taas Eestisse! Võimalusi selleks Eesti meestel on. Eks natuke annab koondise potentsiaalist aimu ka Hummuli CUP, sest see on ainuke kõrgetasemeline võistlus enne MM’i siin regioonis. Hetkel on Hummulisse kutsutud osalema Läti, Valgevene, Venemaa, Soome ja Leedu koondised. Juba on oma nõusoleku andnud Soome, Läti ja Valgevene raiemehed, nende hulgas on maailma tipud ja võistlus seega tõotab tulla väga põnev.“

 Lisaks raievõistlustele toimub Hummuli IV looduspäev, kus jagub põnevaid tegemisi ja uudistamist nii suurtele kui väikestele loodussõpradele. Toimuvad erinevad õpikojad ja töötoad, aimu saab arboristi ametist, viiakse läbi metsanduslikke võistlusi pealtvaatajatele. Nagu raievõistlustele juba omaseks saanud, siis loositakse pealtvaatajate hulgas välja ka Husqvarna mootorsaag. Päeva lõpetab kontserdiga Birgit Varjun Band.

 Võistluste täpsem info on leitav www.metsaselts.ee/raievoistlused


Otsid kodu?