Puitmajaliit kasvatab kvaliteetset liikmeskonda
10. september 2018

Eesti Puitmajaliitu on viimasel aastal astunud äärmiselt erineva profiiliga ettevõtted. Nende ühine nimetaja on usaldusväärsus ning kvaliteet.

„Oleme teinud oma liikmeskonna kujundamisel niivõrd palju tööd, et liidu tänased ettevõtted on kindlasti läbilõige parimatest Eesti puitmajatootjatest,“ ütleb Puitmajaliidu juhatuse esimees Kaarel Väer. Liidu mitmekülgne ja kvaliteetne liikmeskond on kindlasti meie suurim tugevus ja organisatsiooni aluspõhimõte ning viimasel perioodil liitunud ettevõtted Ramirent Baltic AS, KMT Prefab OÜ, Greencube OÜ, Valmer Puit OÜ ning Estonian Log Cabins OÜ on selle heaks näiteks ja kinnituseks. Selle kõrval on ikka ja endiselt hea meel märkida, et sarnase toote tootjad on liidus koostööpartnerid mitte konkurendid, lisab Väer veendunult. 

Aastal 2017 alustas Ramirent Baltic AS moodulmajade tootmisega, mis peamiselt eksporditakse kontsernisiseselt Põhjamaadesse. Foto: Ramirent Baltic AS

Eesti Puitmajaliidu liikmete käive moodustab sektori üldkäibest enam kui 65%, kuigi Väer toob välja, et sektoris tegutseb tegelikult enam kui 200 liitu mittekuuluvat puitmajatootjat. „Liit esindab juba praegu Eesti suurimaid ning tugevamaid puitmajatootjaid. Kui meie organisatsioon kasvaks veel paari suurtootja võrra, oleks enam kui 90% Eesti puitmajasektorist koondunud ühtseks võrgustikuks," iseloomustab liidu esimees sektori esindatust ja potentsiaali. 

Koolihoone Taanis. Foto: KMT Prefab OÜ

Kaarel Väer kinnitab, et liit on organisatsioonina täna majanduslikult ning funktsionaalsuselt kindlasti võimekam kui kunagi varem, mis lubab liikmete värbamisportsessis rakendada ka üsna tihedat sõela: „Me kindlasti ei taha tõmmata kusagile nö punast joont, et ühed liikmed on katusorganisatsiooni soblikud ja teised mitte. Kuid kui soovime olla sektori kvaliteedimärk, siis peame oma valikutes olema pigem konservatiivsed ja lähtuma liikmeskonna koosseisu kujundamisel rohkem usaldusväärsusest kui arvulisest suurusest.“ Oleme alustanud ettevõtetel soovitanud tegutseda veel aasta või paar, koguda häid referentse, maksta eeskujulikult makse, näidata end kvaliteetse tootjana ning jätkata liitumisega peale seda, kirjeldab Väer. „Organisatsiooni ja selle liikmete positsioonilt vaadates on meie põhjalik valik määrava tähtsusega - me esindame sektori tugevamaid ja edumeelsemaid ning selleks kasvamine võtab aega. Seda peab mõistma ka nö ootele pandud ettevõte,“ lausub Puitmajaliidu juhatuse esimees.

Projekt Hugh/Estonian Log Cabins OÜ

Liikmeskonna suurus võimaldab Eesti Puitmajaliidul oma tegevustes olla täna ka võrdlemisi tulemuslik. Väer kinnitab, et ajalooliselt on neid arutelusid olnud küll, kus kaalutakse palkmajatootjate oma organisatsiooni ning element- ja moodulmajatootjate oma ühenduse loomist, kuid mõteteks on need jäänud. „Täna on meil piisavalt ressurssi, et luua kogu sektori arengut silmas pidav ja kõikide liikmete ootustele vastav üldine tegevuskava ning seda ka edukalt realiseeriv meeskond.“ Väeri sõnul oleks väiksemad kooslused kindlasti teatud tegevuste korraldamisel efektiivsemad, kuid sellisel juhul oleks tegemist pigem äriühingulaadsete organisatsioonidega, mis töötavad konkreetselt üksikute ettevõtete spetsiifiliste probleemide lahendamiseks ning see ei tagaks sektori laiapõhjalist kaasatust ja esindatust suuremate probleemide lahendamisel.

Valmer Puit OÜ valmistatud palkmaja Eestis. Foto: Valmer Puit OÜ

Liit esindab täna ettevõtteid, kellest osad defineerivad ennast tootmis-, teised ehitusettevõteteks. Osad palkmajatootjateks, teised puitkarkassmajade valmistajateks. Mõned koduturule suunatuks, ülejäänud ekspordile orienteerituks. „Liidu ettevõtete eripalgelisusest hoolimata on liikmetel aga üks ja ühine nimetaja - valmistatakse puitmaju, seda tehakse kvaliteetselt ja usaldusväärsete partneritena. Oleme oma liikmeskonna kujundamisel avatud ja kindlasti ootame edumeelseid ja koostöövalmis ettevõtteid meiega liituma,“ edastab Väer lõpetuseks liitumiskutse kõikidele puitmajatootjatele.

Eesti Puitmajaliiduga viimasel poolaastal liitunud ettevõtted: 

Valmer Puit OÜ

OÜ Valmer Puit on Lõuna-Eestis alates 1993.aastast tegutsev puitmaju tootev ettevõte, kelle peamisteks suundadeks on käsitöö palkmajade, elementmajade ning moodulmajade tootmine. Klient leiab ettevõtte abiga endale nii sobiva elumaja, sauna kui ka suvila. 

Estonian Log Cabins OÜ

Estonian Log Cabins toodab masintoodetud freespalkmaju ning käsitööpalkmaju, mis toodanguna suunduvad peamiselt välisriikidesse nt Norra, Suurbritannia ja Belgia.  

Greencube OÜ

Greencube OÜ on Lääne-Eestis tegutsev majatehas eesmärgiga pakkuda kõrge kvaliteediga erinevaid hoonelahendusi neile, kes vajavad uut suvemaja, suvilat, sauna või kodu. Tootmises kasutab Greencube võimalikult palju kodumaist materjali, et olla võimalikult eestimaine ja läbi selle elavdada kohalikku ettevõtlust. Greencube OÜ toodetud majad müüakse enamjaolt Eestis, kuid osa toodetest jõuab ka Soome, Rootsi ja kaugemalegi. 

KMT Prefab OÜ

KMT Prefab OÜ projekteerib, toodab ja paigaldab termoprofiil- või puitkarkass seina-, vahelae- ja katusepaneele eri tüüpi hoonetele. Ettevõte asutati 2002. aastal ning müügifookus on ekspordil, mis moodustab üle 90% ettevõtte müügitulust – peamiselt eksporditakse Põhjamaadesse: Norra, Rootsi ja Soome, kuid läbi partnerite ka Taani, Inglismaale ja mujale Euroopasse. Ettevõtte kontor asub Tallinna lähedal Tabasalus ning tootmisüksus Rapla maakonnas Hageris. 

Ramirent Baltic AS

Ramirent Baltic AS on suurim ehitusseadmete rendi- ja müügifirma Balti riikides. Aastal 2017 alustas Ramirent Baltic AS moodulmajade tootmisega, mis peamiselt eksporditakse kontsernisiseselt Põhjamaadesse.

 


Otsid kodu?