President avas Keila lähedal Põhjamaade ühe suurema majatehase 
24. oktoober 2017

Keila külje all Kumnas avati Eesti kapitalil põhineva ettevõtte Harmet majatehas, mis ettevõtte kinnitusel on regiooni üks suurem ning automatiseerituim. Tehase avamisüritusel osales ka president Kersti Kaljulaid.

Harmet OÜ modernse tehase suurus on 23 000 m2, teisisõnu umbes kuus jalgpalliväljakut. Õhtu jooksul kerkis rekordkiirusel ka uhiuus kahekorruseline moodulmaja.

«Esmalt sellepärast, et 26-aastat taasiseseisvust on tõstnud Eestis miinimumpalku ja keskmisi palku kümneid kordi. See kõik on tulnud teie tööga, kes on julgenud võtta suurelt ette,» lausus Kaljulaid.

Teisena märkis president, et tal on väga hea meel olla Harmeti tehase avamisel, sest ta väga armastab tehaseid ja suuri masinaid. «Ma tõesti tunnen, et inseneri mõte jõuab hästi pärale just siin,» tõdes president.

Kaljulaidi sõnul vastab Harmet vastab täpselt neile vajadustele ja ootustele, mis inimestel võiks ühe ettevõtte suhtes olla. «Me teame, et tänapäeval muutub tehnoloogia äärmiselt kiiresti, aga kogu seda muutumist tuleb oodata silmade särades nii, nagu te olete oodanud selle tehase avamist.»

President Kersti Kaljulaid Harmet OÜ uue tehasehoone avapeol. Foto: Mihkel Maripuu

„Mul on hea meel, et Kumna tehase käivitamine aitab luua uusi töökohti, pakkudes samal ajal väga kaasaegset töökeskkonda meie juba rohkem kui kuuesajale töötajale. Lisaks võimaldab Harmeti uusim ja suurim tehas tõsta tootmisefektiivsust ja saada seeläbi veelgi eelistatumaks partneriks meie nõudlikele Skandinaavia klientidele,” lausus Harmet OÜ juhatuse esimees ning üks omanikest Toomas Kalev.

Avapeol valmis Harmeti moodulmaja rekordkiirusel. Foto: Mihkel Maripuu

1997. aastal ruumelementide tootmisega alustanud ettevõte Harmet OÜ on kiires kasvufaasis olev kohalik ettevõte, mille toodangust üle 90% moodustab eksport. Sealjuures on Eesti kogu Euroopas suurim puitmajade eksportija. Ettevõtte eelmise aasta käive oli e-krediidiinfo andmetel 61,9 miljonit eurot ja puhaskasum 5 miljonit eurot. Nii käive kui kasum kasvasid aasta varasemaga võrreldes pea veerandi võrra.

Ettevõte kuulub Ivar Valdmaale, Toomas Linamäele ning Toomas Kalevile.

Allikas: Delfi Ärileht ja Majandus24, Postimees


Otsid kodu?