Noored töötud saavad õppida palkmajaehitajaks või aednikuks
17. august 2011

Novembrikuust saavad alustada Pärnumaa kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskuses Tihemetsas aianduse ja palkmajaehituse kutseõpet pikaajalised töötud noored.

Õppegrupid moodustatakse 16-29.aastastest Viljandimaalt, Pärnumaalt või Läänemaalt pärit noortest, kes on Eesti Töötukassas töötuna arvel olnud vähemalt 6 kuud.

Õpingud on tasuta, neid rahastab meetme 1.3.1 „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamise” raames Euroopa Sotsiaalfond. Õppe- ja praktika ajal makstakse osalejatele stipendiumi, sõidutoetust ning tasutakse majutuskulud õpilaskodus. Lisaks on ette nähtud  individuaalne ja grupisisene nõustamine praktikale suundumisel ja praktika ajal.

Õppetöö algab 1. novembril 2011  ja kestab 1 aasta. Õppegrupid moodustatakse aianduse eriala puhul 10 ja palkmajaehituse puhul 12 õpilasest.

Aianduse õppekava läbinud õpilane omab teadmisi taimede paljundamise ja pookimise kohta, oskab sooritada praktilisi aiatöid, teab, kuidas kasutada aiatöömasinaid ning kuidas hoida korras aiatööriistu. Palkmajaehituse õppekava läbinud õpilane omab teadmisi ja oskusi töötamiseks palkmajade ehitajana puitmaju tootvas ettevõttes.

Pärnumaa Kutsehariduskeskuses on abiaedniku töökohast õppevormi rakendatud juba 5 aastat,  palkmajaehitaja osaoskusõppekava töötati välja 2010.aastaks.

Lisainfo:

Maarja Lenk
Projektijuht
Voltveti koolituskeskus Tihemetsas
Pärnumaa Kutsehariduskeskus
tel: 449 1062; 56 655 063
e-post: maarja.lenk@hariduskeskus.ee

Allikas: EMPL

Otsid kodu?