Mountain Loghome aitas korraldada muusikafestivali “Tallinn Music Week” installatsioone
12. aprill 2016

“heliLAINED” nimelised installatsioonid sündisid Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilaste, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami ning arhitektuuripraksise PART koostöös. Eesti Puitmajaliidu liige Mountain Loghome tugi projektile oli konstuktsioonide tööjooniste projekteerimine ja tootmine tehases.

Kuraator ja arhitekt Sille Pihlak iseloomustab “heliLAINED” installatsioone järgmiselt:

„Lisasime Musumäele Viru Väravate juurde kõlakoja, mille katuse all piknikku pidada, muusikat nautida või kasvõi sõpradele esineda. EKA Sisearhitektuuri osakonda lõime aknast sisse voolava portaali, kutsumaks ka juhuslikke möödujaid selle sisemuses toimuvast osa saama ning Telliskivi platsile õuegalerii, kus korraldati pop-up näitusi ning kulgeti koos visuaalse ja helilise saatega.“

See on juba teine kord, kui Mountain Loghome aitas luua nii suurejoonelise kunstiprojekt. Möödunud aastal aitasid nad kaasa Sille Pihlaku ja Siim Tuksami installatsiooni “Keha ehitus / Body Building” teoks saamisel, mis püstitati Tallinna Arhitektuuribiennaali raames Eesti Arhitektuurimuuseumi ette.

„heliLAINED“ ja „Keha ehitus“ on andnud Mountain Loghome-le suurepärase võimaluse rakendada nende tootmisliinide erinevaid võimalusi, mida tavaprojektide juures tihti kasutada ei saa. Lisaks on see andud neile väljundi demonstreerida tänapäevast puitmajade tootmistehnoloogiat.

Tallinn Music Week on Euroopa juhtivaid uue muusika ja linnakultuuri festivale. Tänavu leiab festival aset kaheksandat aastat.

 

Otsid kodu?