LEF Network to China – Eesti puitmajad Hiina
06. juuli 2018

Eesti ja Kesk-Läänemere regiooni puidutöötlemise sektor on oma tehnoloogilise arengu ja ekspordikogemusega saavutanud Euroopa turul arvestatava positsiooni, kuid Aasia turule sisenemise praktika erineb EL-i turust märkimisväärselt. Kesk-Läänemere regiooni ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks Hiina turul on ellu kutsutud „LEF Network to China“ projekt.

Iga uue eksportturu puhul on väga tähtis korralik eeltöö. Sellise suure riigi, nagu Hiina korral, tundub info- ja töömaht eriti hoomamatu ka laialdase rahvusvahelise ärikogemusega ettevõtte jaoks. Oluline turule sisenemise info on võimalik välja sõeluda aga näiteks koostöös teiste sarnaste sektorite ja ettevõtetega. Koostöö arendamise ja toetamise eesmärgil astuski Eesti Puitmajaliit partnerina Läti Kaubandus-Tööstuskoja juhitavasse Central Balticu projekti „LEF Network to China: Läti-Eesti-Soome puidusektori koostöövõrgustiku eksporditugi Hiina turule“.

„Oleme klastri tegevusi planeerides kümne aasta vältel keskendunud Euroopa turu avamisele ja Eesti puitmajaklastril on kindlasti suur roll selles, et meie puitmajatootjad on täna Euroopa suurimad oma valdkonna eksportöörid. Järgnevatel aastatel soovime lisaks põhiturgude toetamisele aidata ettevõtetel siseneda ka kaugematesse riikidesse, mida LEF projekt suurepäraselt võimaldab,“ põhjendab projektis osalemist Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Lauri Kivil. „Kindlasti on projekti lisandväärtus ka koostöö arendamine Läti kolleegidega, pakkudes meile neutraalse võimaluse oma peamisi konkurente paremini tundma õppida. Hiina turu mahtu arvestades oleme regioonina kindlasti partnerid,“ lisab Kivil.

LEF Network to China projekti eesmärk on toetada kõrge lisandväärtusega puidupõhiseid tooteid (puitmajad, sisekujundus- ja ehitusmaterjalid, puidust aknad-uksed jne) valmistavate Eesti, Läti ja Soome ettevõtete sisenemist Hiina turule. Projekti raames saavad ettevõtjad suurendada oma teadmisi, oskusi ja kogemusi Hiinast kui sihtturust ning sealsest ärikeskkonnast.

Projekti tegevused: 

  • ühised kontaktreisid Hiina;
  • osalemine ühisstendiga erialamessil;
  • sektorit tutvustavate hiinakeelsete materjalide koostamine;
  • ekspordikoolitused;
  • ettevõtetele ekspordiplaani koostamine;
  • turu-uuringud;
  • kohapealne tugi, et jõuda õigete partneriteni Hiinas ja aidata ettevõtetel arendada välja oma müügivõrgustik.

Projekti juhtpartneriks on Läti Kaubandus-Tööstuskoda, partneriteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Läti Puitehituse Klaster, Eesti Puitmajaliit ja Satakunta Rakenduskõrgkool Soomest.

Projekti kestvus: 31.03.2021

Projekti rahastus: 1 178 072 eurot

Projekti tegevuste elluviimist rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond läbi programmi Central Baltic Program 2014-2021.
Otsid kodu?