Lasita Maja korraldab aiamajade arhitektuurivõistluse
14. november 2016

Arhitektuurikaubamaja Katus.eu ning puitmajatootja Lasita Maja kuulutasid välja rahvusvahelise arhitektuurivõistluse aiamajade ja abihoonete kaasaegsete tüüplahenduste leidmiseks.

Teisipäeval välja kuulutatud arhitektuurivõistluse eesmärk on leida koos arhitektidega edumeelsed ja kvaliteetsed väikesed modulaarsed puitlahendused, mida AS Lasita Maja saaks toota ja turundada nii Eestis kui välismaal. Arhitektuurivõistluse korraldajad soovivad konkursiga ka tõsta arhitektide teadlikkust tänapäevastest majatehase tehnoloogiatest.

„Puidutööstus mängib Eesti majanduses küll olulist rolli, kuid väljaveetav puitmaterjal või arhitektita projekteeritud palkmaja on siiski kõigest allhangitav tooraine,“ rõhutas žürii liige arhitekt Sille Pihlak. „Disaini oskusliku kasutamisega võiksime seda oluliselt väärindada.“

Pihlaku sõnul võiks Eesti arhitektide ruumipoeesiat ja tööstuste oskusteavet kombineerides, puidutööstusesse arhitekte kaasates tõsta toodangu väärtust. „Seetõttu on konkurss omamoodi ajujaht, kus puiduettevõtja kaasab arhitektuuri- ja disainialase oskusteabe, et anda kohalikule puidule võimalikult suur lisandväärtus,“ selgitas Pihlak.

Ideevõistluse võitjatega luuakse pikaajaline koostöö kaasaegse modulaarsete lahenduste perekonna väljaarendamiseks ja tootmiseks.

Arhitektuurivõistlus on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liiduga, võistlus viiakse läbi inglise keeles. Võistlustööde esitamise tähtaeg on järgmise aasta 7. veebruar.

Võistluse auhinnafond on 8500 eurot, arhitektuurivõistluse žüriisse kuuluvad Stefan Straif (Gartenpro GmbH, Austria), Franck Mauxion (OLG France, Prantsusmaa) ning eesti arhitektid Karli Luik, Raul Kalvo ja Sille Pihlak.

Lähemalt saab võistluse kohta infot siit

Otsid kodu?