Konkurss „Aasta tehasemaja 2011“
19. oktoober 2011

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad koostöös Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga välja konkursi „Aasta tehasemaja 2011,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju.

Tehasemaja konkursile võib esitada Eesti tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2009-2011 ning mis vastavad järgmistele eeltingimustele:

  • hoone põhikonstruktsioon on valmistatud puidust ning toodetud Eestis paiknevas tehases;
  • hoone välise visuaalse poole kujundamise ja valmistamise üle on olnud kontroll põhikonstruktsiooni valmistanud Eesti ettevõttel.

Konkursi detailne juhend on kättesaadav SIIN!

Konkursi võistlustööde esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2011.

„Aasta tehasemaja 2011“ konkursi võitja kuulutatakse koos aasta puitehitise konkursi parimatega välja 17. novembril Eesti Kunstimuuseumis aset leidva puitarhitektuuri konverentsi raames.

Aasta tehasemaja valib välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuulub kaks arhitekti Eestist, kaks arhitekti väljapoolt Eestit, ehitusinsener ja ajakirjanduse esindaja Eestist ning Eesti Puitmajaliidu esindaja.

Konkursil osalemiseks on vajalik esitada korraldajale e-posti teel aadressile info@puitmajaliit.ee hiljemalt 31. oktoobriks 2011.a alljärgnev info:

1. täidetud inglisekeelne avaldus/ankeet (vastavalt siintoodud vormile);

2. hoone tellija/kasutaja poolne kommentaar hoonele (vastavalt siintoodud vormile);

3. hoone põhiplaan ja lõige;

4. fotod hoonest (resolutsiooniga vähemalt 300dpi) alljärgnevalt:

4.1. hoone välisvaated – 4 fotot pildistatuna hoone neljast küljest otsevaates (vt joonist);

4.2. hoone välisvaated – 2 fotot pildistatuna hoone vastasnurkadest joondudes hoone diagonaalteljele (vt joonist);

4.3. hoone sisevaated – maksimaalselt 6 pilti hoone olulisematest ruumidest ja/või detailidest.

Aasta tehasemaja konkursi osalustasu on 300 eurot esitatava võistlustöö kohta (kahe töö puhul 500 eurot), mille tasub võistlustöö esitanud ettevõte. Igal ettevõtel on lubatud esitada konkursile kuni 2 hoonet.

Kõiki esitatud konkursitöid tutvustatakse 17. novembril aset leidva puitarhitektuuri konverentsi raames selleks loodavatel ühtselt kujundatud plakatitel ning Eesti Puitmajaliidu kodulehel ühe aasta jooksul. Võidutöö tootnud ettevõtjale on välja pandud auhinnana 640 euro eest reklaami ning väärispuidust autahvel, mis antakse ühtlasi ka aasta tehasemaja omanikule.

Konkursi detailsete tingimuste ja hindamiskriteeriumitega on võimalik tutvuda siin.

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige
Eesti Puitmajaklastri juht
Mob. 5343 4014
e-post: elari@puitmajaliit.ee
www.puitmajaliit.ee
www.woodhouse.ee 

Aasta tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Otsid kodu?