Kapitali muutmine eurodeks riigilõivuvaba vaid 2011. aasta lõpuni
21. november 2011

Äriregister tuletab meelde, et ettevõtete aktsia ja osakapitali ei konverteerita eurodesse automaatselt, iga ettevõte peab selleks ise soovi avaldama ning registreerima äriühingu aktsia või osakapitali muudatused äriregistris. Soovitavalt tuleb see ära teha 2011 aasta jooksul, sest alates 1. jaanuarist 2012 ei kanta äriregistrisse enam põhikirja- või kapitalimuudatusi, mis on kroonides.
Muudatuse tegemine on riigilõivust vabastatud vaid juhul, kui muutmisavaldus sisaldab kapitali suuruse ja valuuta muudatust ning samade muudatustega põhikirja faili. Juhul kui põhikirja muudetakse muudes punktides või avaldus sisaldab täiendavaid muudatusi, tuleb riigilõiv siiski tasuda.

Lihtsaim viis esitada kapitali muutmise avaldus on e-äriregistri ettevõtjaportaalis https://ettevotjaportaal.rik.ee, kus  juhatus saab ID-kaardiga sisenedes teha muutmiskande avalduse, milles siis täpsustada kapitali suurus, valuuta ning failina lisada muudetud põhikiri ja lisadokumendid (osanike otsus/üldkoosoleku protokoll, juurdemakse korral makset tõendav dokument).

Osaühingu väikseimaks osakapitali suuruseks saab olla 2500 eurot, ühe osa väärtus peab olema vähemalt 1 euro ning osa peab olema 1 euro täiskordne. Aktsiaseltsi aktsiakapital peab olema vähemalt 25 000 eurot ja aktsia väikseim nimiväärtus või arvestuslik väärtus 10 senti ning kui nimiväärtus on suurem, siis 10 sendi täiskordne.

Täpsemat infot saab Äriregistrist http://abiinfo.rik.ee/kapitalimuutmineeurodesse või infotelefonil 6 696 609 või e-postil rik.ekanded@just.ee

Otsid kodu?