Harmeti tootmishoone on 2017.a rajatavatest suurim
13. veebruar 2017

Tänavu suuri logistikakeskusi või nende laiendusi ei valmi, suurimaks rajatavaks hooneks kujuneb eeldatavasti Harku valda rajatav Harmeti moodulmajade tootmishoone, selgub Uus Maa kinnisvarabüroo turuülevaatest.

Kinnisvarabüroo Uus Maa 2016. aasta teise poolaasta äripindade turuülevaatest selgub, et 2016. aasta teisel poolaastal anti lao- ja tootmishoonetes uusehituste ja laiendustena kasutusse veidi üle 215 280 ruutmeetrit suletud netopinda, mida oli umbes 139 000 ruutmeetri võrra rohkem kui 2016. aasta esimesel poolaastal. Statistikaameti andmetel anti 2016. aastal kasutusse kokku 291 072 ruutmeetrit suletud netopinda. 2017. aastal jääb kasutusse antud hoonete maht rekordilise 2016. aastaga võrreldes mõnevõrra väiksemaks (ca 200 000 ruutmeetrit), kuid sellest hoolimata jätkub hoonete aktiivne ehitamine ning planeerimine.

Kasutusse võetud kinnisvara jaguneb laias laastus kolmeks: omatarbeks ehitatud, üürniku vajaduse tarbeks ehitatud (built-to-suit) ning spekulatiivne kinnisvara. Esimesse kahte gruppi kuuluvad valdavalt suuremad tootmis- ja laohooned, viimasesse väiksemad laod ning ridalaod (stock-office), kirjutatakse turuülevaates.

Kuna sel aastal suuri logistikakeskusi või nende laiendusi ei valmi, siis suurimaks rajatavaks hooneks kujuneb eeldatavasti Harku valda Kumna külla rajatav Harmet OÜ moodulmajade tootmishoone. OÜ Harmet on 1997 a tegevust alustanud Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevusalaks on soojakute, moodulmajade ja metallkonstruktsioonide tootmine. Eesti ühe suurima moodulmajade ja ehitussoojakute tootja Harmeti vajaduse tarbeks ehitatava hoone pindala on 26 544 ruutmeetrit.

Omatarbeks ehitatavatest hoonetest on suurimad veel Baltic Agro poolt ehitatav hoone (ca 5000 ruutmeetrit) Rukki tehnopargis Rae vallas, kuhu kolivad kõik ettevõtte tegevusvaldkonnad ning Combiwoodi uus tootmishoone Vaida alevikus, mille pindalaks on ca 4500 ruutmeetrit.

Allikas: Tööstusuudised.ee

Loe pikemalt SIIT 


Otsid kodu?