Ekspordirevolutsioonist võtab osa rekordarv puitmajatootjaid
23. veebruar 2012

Eesti Puitmajaliidu teatel on tänavusele ekspordijuhtide väljaõppeprogrammile „Ekspordirevolutsioon“ kandideerinud 46st ettevõttest seitse puitmajade tootmisega tegelevat firmat.

Timbeco Woodhouse OÜ ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse liikme Siim Leisalu sõnul osaleb ettevõte Ekspordirevolutsioonis, sest näeb programmist eksportivale organisatsioonile reaalset kasu. „Leiame, et programm on vajalik, kuna tööturult on raske leida kvalifitseeritud ja teotahtelisi inimesi, kellel on oskus müüa toodet eksportturgudele.“ Timbeco Woodhouse loodab leida läbi konkursi ekspordijuhi, kelle peamisteks põhiturgudeks saavad sarnaselt teistele Eesti eksportivatele puitmajatootjatele Põhjamaad. 

Nordic Houses OÜ juhi Argo Sauli sõnul prognoosib ettevõte olemasolevatel ja uutel sihtturgudel märkimisväärset käibe kasvu ning vajab seetõttu meeskonda uusi liikmeid. „Loodame leida programmist Ekspordirevolutsioon vähemalt ühe nutika ja energilise noore kolleegi,“ märgib Saul ning lisab, et muuhulgas otsib ettevõte hetkel ka müügiassistenti, projektijuhti ning müügidirektorit.

EAS-i juhatuse liikme Maria Alajõe sõnul on oluline tunnustada ettevõtteid, kes on aru saanud müügijuhi rolli olulisusest ettevõtte arengus ja kes on tulnud sobivat inimest noorte seast otsima ning on valmis teda arendama. "Möödunud aastases programmis osalenud ettevõtted on hinnanud programmi kasu väga kõrgelt, eriti ekspordi planeerimise, iseseisvate turu-uuringute läbiviimise ja kasulike kontaktide osas."

Eesti Puitmajaliidu liikmetest on end programmi raames registreerinud Nordic Houses OÜ, Timbeco Woodhouse OÜ ning Mountain Loghome OÜ.

Tänavusse Ekspordirevolutsiooni programmi kandideeris kokku 349 noort tööotsijat ja 46 ettevõtet.  „Ekspordirevolutsioon" on EAS-i poolt ellu kutsutud ning Marketingi Instituudi ja ITM Worldwide’i poolt läbi viidav aastane ekspordijuhtide väljaõppeprogramm. Programmi käigus võetakse 25 ettevõttesse tööle 25 uut ekspordi müügijuhti ning õpetatakse nad ühe aasta jooksul välja. Lisaks koolitusele on kõigile programmis osalevatele ekspordi müügijuhtidele tagatud kogu aasta vältel tugi isiklikult mentorilt, kelleks on valitud tugevad Eesti ekspordipraktikud. Programmi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond

Ekspordirevolutsioonist lähemalt: http://mi.ee/ekspordirevolutsioon

Eesti edumeelsetest puitmajatootjatest lähemalt: www.puitmajaliit.ee

Lisainfo:

Triin Ahonen
Eesti Puitmajaliit
Kommunikatsioonijuht
Tel: (+372) 52 95893
E-mail: triin@puitmajaliit.ee

Otsid kodu?