Ekspordi Akadeemia seminar "Innovaatilised võimalused kulude optimeerimiseks" tipp- ja keskastmejuhtidele
23. november 2010

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda korraldab 8. detsembril 2010.a. (Toom-Kooli 17, Tallinn) Ekspordi Akadeemia raames hooaja viimase seminari „Innovaatilised võimalused kulude optimeerimiseks“.

Kuidas optimeerida oma protsesse ja väärtusahelat, et minimeerida kulusid? Eesti ettevõtetel on sageli väga võimas tootmisbaas, kuid madal tootlikkus, eriti võrreldes Skandinaavia ettevõtetega. Tööjõukuludest tulenev konkurentsieelis on juba minetatud, mistõttu on väga oluline tõsta ettevõtete efektiivsust.

Üha tihedamini kuuleme ettevõtete pankrotistumise kohta – mida tehti valesti ja kas seda oleks saanud ennetada? Ettevõtte kohandamine raskete aegade jaoks ja protsesside optimeerimine on sel teemal võtmesõnadeks.

Programm:

Tipp- ja keskastmejuhid alustavad päeva eraldi.

Keskastmejuhid:

9:00      Registreerimine ja tervituskohv

9:15      Lean production. Eesti ettevõtetel on sageli väga võimas tootmisbaas, kuid siiski tootlikkus väga madal, eriti kui võrrelda Skandinaavia ettevõtetega. Tööjõukuludest tulenev konkurentsieelis on juba minetatud, mistõttu on väga oluline tõsta ettevõtete efektiivsust.
Jaan Uustalu, Wahlquists Verkstader’i Eesti filiaali juhataja

11:15    Kohvipaus

11:30    Innovaatilised võimalused tuluvoogudeks ja mittestandardsed ning eristuvad lahendused. Kuidas neid leida?
Jakob Saks ja Juhan Bernadt

13:00    Lõunapaus


Tippjuhid

11:15    Registreerimine ja tervituskohv

11:30.   Lean production. Eesti ettevõtetel on sageli väga võimas tootmisbaas, kuid siiski tootlikkus väga madal, eriti kui võrrelda Skandinaavia ettevõtetega. Tööjõukuludest tulenev konkurentsieelis on juba minetatud, mistõttu on väga oluline tõsta ettevõtete efektiivsust.
Jaan Uustalu, Wahlquists Verkstader’i Eesti filiaali juhataja

13:00    Lõunapaus


Tipp- ja keskastmejuhid jätkavad päeva koos

13:45    Ettevõtte kohandamine raskete aegade jaoks ja protsesside optimeerimine. Majanduslanguse ajal on oluline viia ettevõtte kulud minimaalseks, ning tulud maksimaalseks olukorda arvestades. Sageli ei tehta seda ennem, kui juba käivitub saneerimisprotsess. Eksportööridel on oluline juba ennetavalt optimeerida oma ettevõtte protsessid ja kulustruktuur, et tõsta seeläbi oma konkurentsivõimet ja suutlikkust väljuda rasketest majandustingimustest võitjana.
Raidla Lejins & Norcous

15:15    Praktiku kogemused, ühine diskussioon

15:45-17.30       Ekspordi Akadeemia 2010. aasta kokkuvõte 
Siim Raie, Jakob Saks ja Juhan Bernadt

Seminaril osalemise tasu on 300 EEK / 19,17 EUR + km (hind sisaldab lõunasööki ja seminari materjale).

Registreerimise tähtaeg on 03. detsember 2010.a.

Lisainformatsioon ja registreerumine:
Teenuste osakond
Tel. 604 0083
Eva Maran - eva@koda.ee
Priit Raamat - priit@koda.ee

REGISTREERU SIIT

NB! Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

Ekspordi Akadeemia korraldamist kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Teadmiste ja oskuste arenguprogrammi raames Euroopa Sotsiaalfond.

Otsid kodu?