Eesti puitmajatootjad olid Ecobuildi messil edukad
27. märts 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster osales 20.-22. märtsil 2012 Londonis maailma juhtival keskkonna- ja energiasäästliku ehituse messil EcoBuild. Kolm päeva kestnud ekspositsioonil said Eesti puitmajatootjad mitmeid koostöökontakte nii Suurbritannias kui ka Mandri-Euroopa riikides.

Eestit esindas messil sarnaselt eelmisele aastale Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) riikliku ühisekspositsiooni näol, üles seati ligikaudu 100 m2 suurune ühisstend.

Eesti messistend Ecobuild 2012

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimehe ja messil osalenud Nordic Houses OÜ juhi Argo Sauli sõnul peegeldas Eesti puitmajasektori tugev esindatus maailma juhtival energiasäästliku ehituse messil Eesti puitmajatootjate rahvusvahelist võimekust. Sauli hinnangul iseloomustas eestlaste messistendi meeldiv õhkkond ning konstruktiivne, üksteist toetav koostöö.

„Kokkuvõttes jäi Nordic Houses OÜ messiga väga rahule. Saime ligi 100 ettevõtte tegevuse vastu huvi tundvat kontakti, kes jagunevad eraklientideks ja võimalikeks koostöökontaktideks,“ märgib Saul.

Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri liikme AS-i Ritsu turundusinseneri Mari Loormani sõnul olid messil EAS-i poolt tegevused ja ajakava hästi planeeritud. „Saime pühenduda eesmärgile, milleks oli edasimüügist huvituva partneri leidmine. Täna on veel vara öelda, kas vastav eesmärk täitus, sest hulk tööd seisab veel ees. Tänu Ecobuildi messile oleme alustanud läbirääkimisi mitme atraktiivse esindajaga,“ märgib Loorman. Külastajate tähelepanu köitsid messil puidu ehitusmaterjalina kasutamise võimalused ning puidust majade seinanäidised Eesti messistendil, lisab Loorman

Eesti edumeelsetest puitmajatootjatest osales ühisstendil: Aru Grupp AS, EstNor OÜ, Nordic Houses OÜ, Palmatin OÜ, Ritsu AS,  Seve Ehituse AS.
Eesti organisatsioonidest oli ühisstendil lisaks Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri liikmetele esindatud ka Matek AS, Saros Est OÜ, T-Tammer OÜ, Z-Module OÜ  ja Viking Window AS.

Kokku külastas tänavust Ecobuildi messi ligikaudu 50 000 inimest ning messist võttis osa üle 1300 eksponendi. Täpsem info messi kohta: www.ecobuild.co.uk.

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige
Eesti puitmajaklastri juht
Mob: 53434014
E-post: elari@puitmajaliit.ee
www.woodhouse.ee
www.puitmajaliit.ee

Otsid kodu?