Eesti Puitmajaliit võttis vastu kolm uut liiget
17. jaanuar 2014

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusele ühines detsembris Eesti Puitmajaliiduga kolm uut ettevõtet: Uuenurga OÜ, Q-haus Baltic OÜ ja  FER Project OÜ. Seega on liidu liikmeskond tänaseks kasvanud 34-ni. 

„Uute edumeelsete liikmete lisandumine kõneleb organisatsiooni tugevusest ja õigetest suundadest senises töös. Ka annab see kinnitust, et ettevõtted näevad Puitmajaliitu kuulumist turul konkurentsieelisena, samas ollakse valmis panustama terve sektori arengusse ning suudetakse näha ühise tegutsemise plusse pikemas perspektiivis kui üksiku ettevõtte lühiajaline kasu,“ sõnas liikmeks astunuid tervitades Puitmajaliidu ja Nordic Houses KT OÜ juhatuse esimees Argo Saul.  

Uuenurga OÜ alustas oma tegevust 2011. aasta mais Tartus ning tegeleb peamiselt palkmajade ehituse ja renoveerimisega, pakkudes klientidele ka siseviimistlus- ja üldehitustööde teostamist. Varasemalt on ettevõte osalenud peamiselt Rootsis ja Soomes toimunud projektides, Eestis on teostatud ligikaudu 30% töödest. Ettevõtte meeskonda kuulub hetkel kuus professionaalset puusepp-ehitajat ning suurimateks koostööpartneriteks on seni olnud palkmajatootja Hobbiton Home OÜ ja Hobbiton OÜ. Puitmajaliidu uue liikmena on firma 2014. aasta eesmärgiks leida uusi koostööpartnereid peamiselt Eestist ning ettevõtet laiendada.

Q-haus Baltic OÜ, mis loodi 2004. aastal, on spetsialiseerunud energiasäästlike puidust element- ja ruumelementmajade tootmisele ning pakub oma klientidele ka arhitekti- ja projekteerimisteenust. 10 tegevusaasta jooksul on ettevõte tootnud ja tarninud eritellimusel valmistatud hooneid üle kogu Euroopa. Q-hausi tooted vastavad kõrgeimatele nõudmistele ja omavad ETA (European Technical Approval) sertifikaati ning kogu juhtimissüsteem vastab ISO 9001 ja ISO 14001 standarditele. Ettevõtte Tallinna kontoris ja tehases töötab täna 50 inimest.

FER Project OÜ asutati 2009. aastal. Ettevõte tegeleb laia valiku puitmajatootmiseks vajalike profileeritud toodete valmistamisega, milleks on peamiselt erinevad piirded, liistud ja postid. Kuivõrd FER Project teeb juba koostööd mitmete Eesti Puitmajaliidu liikmetega oli liidu toetavaks liikmeks astumine loomulik samm ettevõtte arengus. Oma peamise eesmärgina näeb FER Project vajadust olla põhjamaade majatootjaile tugevaks, paindlikuks ja usaldusväärseks koostööpartneriks.

Eesti Puitmajaliit asutati 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 20. mail 1999.a. Käesoleval hetkel kuulub liitu 34 ettevõtet. 

Puitmajaliidu liikmete tootevalik on väga erinev, sinna kuuluvad ruumelementmajad, elementmajad, käsitöö- ja masintoodetud palkmajad nii kant- kui ümarpalgist ning aiamajad. Liidu liikmetel on pikaajalised kogemused ja nende toodang on konkurentsivõimeline maailma turul.

Eesti Puitmajaliidu peamine eesmärk on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste. 

Lisainfo:

Lauri Kivil

E-post: lauri@puitmajaliit.ee

Mobiil: 5860 9970

Otsid kodu?