Eesti puitmajakunst lõi Hollandis laineid
05. september 2012

Augusti viimasel nädalal pidasid Eesti ettevõtjad Hollandis toimuval maailmanäitusel Floriade 2012 Eesti puitmaja päevi, mille käigus peeti äriseminari ja kohtumisi Hollandi ning Saksamaa ettevõtjatega.
30. augustil peetud äriseminaril „Living in Wood" anti ülevaade Eesti puidusektorist, tutvustati ärikeskkonda ning Eestit kui maad, millel on ette näidata sajanditepikkuste traditsioonidega põnevat puitarhitektuuri. Lisaks käsitleti kohtumistel Hollandi ja Saksamaa kogemusi ja nõudlust puitmajade sektoris ning varasemaid koostöökogemusi Eesti puidutööstuse ettevõtetega.

EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas hindas äriseminari õnnestunuks. "Arvestades majandusolukorda eurotsoonis, ehitussektori jahenemist ja väga tihedat konkurentsi turul, oli positiivne, et huvi Eesti tootjate vastu oli niivõrd suur," lisas Korjas.

Äriseminaril osales 50 inimest Saksa ja Hollandi ehitusettevõtetest, arhitektuuri- ja kinnisvarabüroodest, ehituskauplustest, aianduskeskustest, aia- ja puidukaupu müüvatest internetikauplustest ning mujalt. Kohtumistel Hollandi ja Saksamaa ettevõtjatega vahetasid Eesti puitmajatootjad kontakte juba reaalse ärihuvi baasil.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse liikme Elari Kivisoo sõnul hindasid seminaril osalenud ettevõtted kohtumisi positiivselt ning nägid potentsiaali koostööks tulevikus. „Sõlmitud kontaktidest saadavat lõplikku tulu on täna loomulikult liialt vara hinnata, kuna võimaliku koostöö ja müügitegevuse käivitamine nõuab oma aja. Projektis osalevad ettevõtjad töötavad kontaktidega edasi ja teevad omalt poolt kõik käivitamaks hästi töötav müügikanal nii Saksa kui Hollandi turul," lisas Kiviloo.

Eesti puitmajapäevade raames külastati ka Hollandi puidukeskust, kus kohtuti keskuse juhi Erik de Munck'iga. Külastati Almere linna arendusprojekti ning Appelterni aianduskeskust.

Eesti puitmajatootjad osalevad Floriade'il 5. aprillist 7. oktoobrini EASi ja Eesti Puitmajaliidu koostöös. Väljapanekus on esindatud järgmised Eesti ettevõtted: Aru Grupp AS, Foreco Homes and Houses AS, Mountain Loghome OÜ, Nordic Houses OÜ, Palmako AS, Palmatin OÜ, MKC Uksed OÜ, Rait AS, Bole OÜ ja Radis OÜ.

Eesti ettevõtjate osavõttu kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Allikas: EAS

Otsid kodu?