Eesti Puitmajaklastri ettevõtted külastasid Birminghami puidumessi Timber Expo 2013
07. oktoober 2013

Nordic Houses KT, Nordic Urban Houses AS ja arhitektuuribüroo TEMPT külastasid 25.-26. oktoobrini toimunud järjekordset Timber Expot, puidumessi, mis hõlmab puidutoodete ja -tehnoloogia turul toimuvat ning tutvustab innovaatilisi rakendusi puidu kasutamisel ehitusmaterjalina. Üritus oli suunatud arhitektidele, ehitusinseneridele, projekteerijatele, ettevõtjatele ning kohaliku omavalitsuse esindajatele, kes tunnevad huvi jätkusuutlike ja uuenduslike ehitusvõimaluste vastu.

Inglismaa südames, suuruselt teises Briti linnas Birminghamis toimunud erialamess Timber Expo 2013 oli osalejate hinnangul küll üllatavalt väike (hõlmates vaid väikese nurgakese Birminghami tõeliselt mastaapsest messikeskusest), kuid sellevõrra fokusseeritum. Eranditult kõik eksponendid olid puitehitusega otseselt seotud ja seetõttu oli ka puitmajaklastri esindajatel  lihtne enda jaoks huvitavad teemad kiiresti leida ja vajalikud kontaktid luua.

Peamiseks huviobjektiks olnud seminariprogramm oli aga messi enda suurust arvestades igati muljetavaldav – kahe päeva jooksul toimus neljas-viies eri asukohas seminare ja arutelusid väga erinevatel teemadel brittide metsandusmuredest globaalse innovatsioonini puitehituses.

Messikülastajad tõdesid, et ka võrdlemisi konservatiivsel ja kivisel briti ehitusturul on puitehitus üha kuumem teema ja pidevalt otsitakse võimalusi selle edendamiseks nii kohalike jõududega kui importijate abiga. Kui pea kõikjal kostis peamiselt Kesk-Euroopast lähtuvat kiidulaulu ristkihtpuidule kui puitehituse tulevikule ja „XXI sajandi betoonile“, siis brittide päris oma puitehituse hetke kõige kuumemaks teemaks oli kahtlemata Canary Wharfi raudteejaama katusekonstruktsioon. See, just neil päevil oma füüsilist kuju võttev šedööver on projekteeritud Foster + Partners'i arhitektide ja Arup'i inseneride poolt ning saab peagi uueks maamärgiks Londoni moodsas klaasist ja terasest kõrghoonetega ärilinnajaos. Selle projekti arhitekti ideega saab tutvuda siin ja ehituse hetkeseisuga siin.

Järgmine Timber Expo toimub 7.-8. oktoobrini 2014.

 

Timber Talk seminaride programmiga saab tutvuda järgmisel linkidel:

http://www.timber-expo.co.uk/whatson/ttseminars/ttseminarprogramme 

TRADA (Timber Research and Development Association) seminarid: 

http://www.timber-expo.co.uk/whatson/trada-workshops/trada-seminar-programme

Toolbox Talks, ehk erinevate ettevõtete tooteinnovatsiooni puudutavad ettekanded:

http://www.timber-expo.co.uk/whatson/toolbox-talks/toolbox-talks-programme

Otsid kodu?