Eesti puitmajaklaster külastas Soome elamumessi
10. august 2011

Eesti puitmajaklaster külastas tänavu Soomes, Kokkolas 14. juulist kuni 15. augustini aset leidvat elamumessi. 

11-liikmeline puitmajatootjate delegatsioon tutvus eelkõige messil teistkordselt osaleva Eesti Puitmajaliidu liikme Seve Ehituse AS-i kahekorruselise passiivmajaga ning mitmete Eesti ettevõtete väljapanekutega Seve Ehituse näidismajas.  Samuti tutvus puitmajaklaster kõigi messil esindatud 40 elamu ekspositsiooniga.

„Käesoleva aasta Soome elamumessil oli peamine rõhk asetatud hoonete energiasäästlikkusele ning uute lahenduste kasutamisele maja haldamises ja juhtimises. Palju kasutati elamutes targa maja lahendusi ning väikese energiatarbega ledvalgustid olid valdavaks trendiks madalaid küttekulusid tagavate lahenduste kõrval,“ kommenteeris tänavust elamumessi Eesti puitmajaklastri juht, EPML-i juhatuse liige Elari Kivisoo. 

Fotol: Soome elumessi tänav

Eesti näidismaja e. Seve Ehituse passiivmaja näol on tegemist messil osalevatest konkurentidest energiatõhusama elamuga. Seve Ehituse 209,3 m2 elamispinnaga aastane küttekulu on sertifikaadi järgi 3670 kWh/a, mis on Soome elektrihinda arvestades 367 eurot. Ettevõtte hinnangul on vastav näitaja tõhusam Soomes kehtestatud passiivmaja normist ning lisaks ka tunduvalt parem näitaja kui messil osalevatel konkurentidel.  (Passiivmaja norm Põhja- ja Kesk-Soomes võib jääda 20-25 kW/m2/a).

2011. aasta Soome elamumess (www.asuntomessut.fi) kavandati 9-hektarilisele maa-alale, millest ligikaudu poole moodustab kompaktne ja ringikujuline messipiirkond.  Kokku eksponeeritakse tänavu kuni 15. augustini kestval messil 40 kodu.

Fotol: Seve Ehituse näidismaja

Lisainfo:

Elari Kivisoo
E-post: elari@puitmajaliit.ee 
Mob. 5343 4014

Otsid kodu?