Eesti puidutööstusettevõte Imprest AS võitis Suurbritannias maineka auhinna 
26. aprill 2018

AS Imprest pälvis auhinna kõrgekvaliteedilise puidutöötlemise eest Inglismaa Puidukaitse Assotsiatsioonilt WPA. Auhind anti ettevõttele üle 11. aprillil Inglismaal Derbys toimunud pidulikul auhinnagalal.

Kvaliteediauhinna annab WPA kord aastas ettevõttele, kes töötleb puitu immutuskemikaalidega WPA Benchmark nõuete kohaselt. Nominatsioone antud kategoorias saavad esitada vaid WPA kvaliteedikontrolliga tegelevad audiitorid. Lisaks Imprestile oli nominentideks esitatud veel kolm puidutööstusettevõtet (Bond Timber, Scanpole BBH ja Walford Timber).

AS Imprest lao- ja tarnejuht Tõnis Tagel auhinda üle võtmas. Foto: WPA

WPA esimees Stephen J Young iseloomustab eestlaste võitu järgnevalt: „Imprest sai WPA Benchmarki kvaliteedimärgise 2013. aastal ja on järjekindlalt tegutsenud selle säilitamise nimel. Antud ettevõte kuulub Euroopa puidutöötlejate eliiti ja väärib kindlasti oma kvaliteetse töö eest auhinda.“

Impresti lao- ja tarnejuht Tõnis Tagel sõnab: „Me oleme tõeliselt uhked, et WPA meie tööd puiduimmutuse valdkonnas sellise auhinna vääriliseks on pidanud. Oleme koos meie puidutöötluskemikaalide tarnijaga kõvasti tööd teinud, et saavutada oma Premium sarja toodete parim kvaliteet ja seeläbi ka puidu kestvus.“

AS Imprest on Inglismaa Puidukaitse Assotsatsiooni WPA liige alates 01.02.2013. WPA üheks eesmärgiks on läbi ühtlustatud immutusstandardi pikendada immutatud puidu kui taastuva loodusvara kasutusiga. Selleks osaleb organisatsioon Inglismaa immutusstandardite väljatöötamises ning on puidu immutamisega tegelevatele ettevõtelele nõuandvaks organiks standardite juurutamisel. Impresti ümarfreesitud aiatooted on sertifitseeritud WPA auditeerimissüsteemi kohaselt ja neil on lubatud kanda logo „WPA Benchmark“. Imprest on esimene väljaspool Inglismaad asuv tootja, kellele selline tunnustus on antud.

AS Imprest on AS Palmako tütarettevõte. Hiljuti liitunud ettevõtete konsolideeritud käive oli 2017. aastal enam kui 60 miljonit eurot ja kokku töötab ettevõtetes ligi 460 inimest. Mõlemad ettevõtted kuuluvad Lemeks Gruppi, mis on kujunenud üheks suurimaks puidu- ja metsatööstus ettevõtteks Eestis.

Allikas: Imprest AS pressiteade 26.04.2018

Otsid kodu?