Eesti paviljoni külastas maailmanäitusel Floriade 2012 üle 400 000 huvilise
08. oktoober 2012

Eesti Puitmajaliidu ja EASi koostöös osalesid Eesti puitmajatootjad tänavu 5. aprillist 7. oktoobrini Hollandis Venlos toimuval maailmanäitusel Floriade 2012.  Lisaks Eesti puitmajasektori ning Eesti kui loodussõbraliku ja hea ärikeskkonnaga riigi tutvustamisele said projektis osalevad ettevõtted mitmeid olulisi koostöökontakte.

Eesti Puitmajaliidu ning projektis osalenud Nordic Houses OÜ juhatuse esimehe Argo Sauli hinnangul on tegemist Eesti riigile märgilise tähendusega üritusega,  milles esmakordselt osalemine toetas nii majandust, turismi kui ka konkreetselt projektis osalevate ettevõtete turundust ja mainekujundust välisturgudel. Sauli sõnul on tänaseks potentsiaalseid koostöökontakte tekkinud mitmeid, kuid seda näitab veel aeg, millised neist ka reaalseteks koostööpartneriteks osutuvad.

Eesti ekspositsiooni jaoks loodud paviljon „Koda" on tänaseks Eesti puitmajatootjate poolt müüki suunatud alghinnaga 25 000 eurot.  „Paviljoni müügi osas võib öelda, et on mitmeid huvilisi, kuid lepingut kellegagi hetkel veel sõlmitud pole,“ märkis Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige Elari Kivisoo.

Eesti ekspositsiooniala terviklahendus leiti arhitektuurikonkursi tulemusena.  Konkursil osales ühtekokku 21 võistlustööd ning võitjaks osutus võistlustöö „Koda,“ mille autoriteks on Joel Kopli ja Koit Ojaliiv.

Eesti väljapanekus Floriadel olid esindatud järgmised Eesti ettevõtted: Aru Grupp AS, Foreco Homes and Houses AS, Mountain Loghome OÜ, Nordic Houses OÜ, Palmako AS, Palmatin OÜ, MKC Uksed OÜ, Rait AS, Bole OÜ ja Radis OÜ.

Eesti ettevõtete osavõttu toetas EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Floriade on alates 1960. aastast iga 10 aasta tagant Hollandi Kuningriigi poolt korraldatav maailmanäitus/Expo, mis keskendub aianduskultuurile ja vabale ajale.  Kokku külastas suurüritust tänavu üle kahe miljoni aianduskultuuri huvilise.

Floriade 2012 kohta leiab lisainfot: www.floriade.com.

Fotosid Eesti osalemisest Floriadel näeb Facebookis www.facebook.com/estonianwoodenhouses albumis „Floriade 2012.“

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige
Eesti puitmajaklastri juht
Mob: 53434014
E-post: elari@puitmajaliit.ee
www.woodhouse.ee
www.puitmajaliit.ee

Otsid kodu?