Eesti passiivmaja pälvis Soome elamumessil tähelepanu
25. august 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv puitmajatootja Seve Ehituse AS osales 15.07.-14.08. 2011 Soomes, Kokkolas aset leidval elamumessil, kus ainsa Eestist pärit passiivmaja eksponendina pälvis ettevõte rohkelt positiivset tähelepanu.

Seve Ehituse juhatuse liikme Henri Enniste sõnul täitis tänavune Soome elamumess täielikult ootused ning näitas, et usaldus Eesti ettevõtete kvaliteetse toodangu vastu on oluliselt kasvanud.

Konkreetseid majade ostu-müügi lepinguid ettevõte messi järgselt veel sõlminud pole, ent Enniste sõnul täitub lähiperioodil kindlasti prognoos saada messi kaudu vähemalt viie miljoni euro eest uusi lepinguid. „Tänaseks on messi lõppemisest möödas ligikaudu nädal ning Seve Ehituse on Soomest saanud juba üle 100 hinnapäringu. Sealhulgas on klientide huvi enamjaolt just hinnalisema tootegrupi vastu, mis näitab, et Eestist saab usaldusväärsetelt tootjatelt tellida kvaliteetset ja energiatõhusat maja,“ sõnas Enniste.

Lähinädalatel plaanib ettevõte maha müüa ka messil eksponeeritud kahekorruselise passiivmaja hinnaga 480 000 eurot.

Lisaks tunnustusele sai Eesti ettevõte messilt ka mitmeid koostöökontakte ning kohtus uute võimalike edasimüüjatega.  Eestlaste passiivmaja äratas tähelepanu ka Soome meedias, kus ilmus kümneid positiivseid artikleid.

Seve Ehituse juhatuse liikme Henri Enniste sõnul plaanib ettevõte Soome elamumessist osa võtta ka ülejärgmisel aastal, eeldusel, et messi positiivne mõju kestab veel ligikaudu kaks aastat. „Alla passiivmaja ei tasu kindlasti messi näidismajaks teha, tuleb mõelda samm edasi,“ kommenteeris Enniste järgnevate aastate plaane.

Seve Ehituse messimajaga saab tutvuda SIIN.
Seve Ehituse messimajast näeb pilte
SIIN.     

Tänavune Soome elamumess (www.asuntomessut.fi) oli kavandatud 9 hektarilisele maa-alale, millest ligikaudu poole moodustas kompaktne ja ringikujuline messipiirkond.  Kokku eksponeeriti käesoleva aasta messil 40 kodu.

Lisainfo:

Henri Enniste
Seve Ehituse AS juhatuse liige
Mob: +372 56 489 158
Tel: + 372 6 645 843
E-post: seve@seve.ee  
www.seve.ee

Otsid kodu?