EAS alustas tootmisalase nõustamise toetamist uues vormis
22. august 2011

Alates eelmisest nädalast saavad tootmisettevõtted osaleda EASi nõustamisprogrammis uuenenud tingimustel. Nõustamisteenus on mõeldud tööstusettevõtetele, kes soovivad tõsta oma efektiivsust ja tootlikkust kiiresti ning ilma suuremate investeeringuteta. Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Programmi väljatöötamise käigus läbiviidud 3 - 6 kuulised pilootprojektid olid EASi tööstusvaldkonna juhi Ain Veskivälja sõnul paljulubavad. „Tulemused erinevates ettevõtetes olid hämmastavad: tootlikkuse kasv töötunni kohta 30-50%, tootmispinna vabanemine 20%, tarneaja lühenemine kaks korda (rekordiline tulemus oli 4 nädalalt 5 päevani), varude ja pooltoodangu vähenemine 30%," kommenteeris Veskiväli.

Selleks, et teha ettevõtetele väliste asjatundjate abi kasutamine lihtsamaks, on EAS nõustamisteenusele välja töötatud ühtse formaadi. Kõik programmis osalevad konsultandid on põhjaliku tootmisnõustamise kogemusega, valdavad erinevaid tootmisjuhtimise metoodikaid ja on EASi poolt atesteeritud.

Tootmisprobleemide kaardistamine programmiga liitunud konsultantide poolt on ettevõttele tasuta.

Parendusprojektide läbiviimist toetab EAS 50% ulatuses. Taotlemise tingimusi ja korda saab lähemalt uurida EASi kodulehelt www.eas.ee/tootlikkus.

Otsid kodu?