Aru Grupp AS juhatuse esimees: insenerigraafika peab olema iga gümnasisti baasoskus
26. november 2016

Kadrina Keskkoolis 25. novembril toimunud projekteerimistarkvara kasutamise võistluse CADrina raames selgusid parimad noored programmjoonestajad. Võistlusel osales kokku seitse võistkonda, kelle hulgast parimaks osutus Tallinna Tehnikakõrgkool, teise koha pälvis Kadrina Keskkool ning kolmanda koha Tallinna Tehnikaülikool. 

Kadrina Keskkooli ja Lääne-Virumaa ettevõtte Aru Grupp ASi koostöös alustati juba 2005. aastal Kadrina Keskkoolis valikaine “Ärijuhtimine ja tehnoloogia alused” õpetamist, mille baasilt on tänaseks koolis välja arendatud reaal-tehniline õppesuund. Et koolitustaset tipptasemel hoida, propageerida laiemalt insenergraafika oskusi ja seeläbi tehnilist haridust Eesti koolinoorte hulgas, kutsuti ellu võistlus CADrina.

Aru Grupp ASi juhatuse esimees Juhan Viise: “Oleme aknaid, uksi ja puitmaju tootev ettevõte, mille igapäevatöö üks võtmetegevus on klientidele projektide ja jooniste koostamine. See omakorda tähendab, et meie meeskonnas on tasemel insenertehnilise oskustega inimeste olemasolu kriitilise tähtsusega.”

Just insenertehnilise tööjõu puudus regionaalsetes ettevõtetes ajendas nii Kadrina Keskkooli kui Aru Grupp ASi otsima võimalusi, kuidas aidata omalt poolt kaasa tootmisettevõtetele  kvalifitseeritud tööjõu tagamisele.

Kadrina Keskkooli algatus ja initsiatiiv on äärmiselt vajalik, insenerigraafika ning projekteerimisprogrammide kasutamise oskus  vähemalt algtasemel võiks olla iga gümnasisti baasoskus ning Kadrina Keskkool ja võistlus CADrina aitavad selle suuna julgustamisele kaasa”, lisas Viise.  

Võistluse patroon keskkonnaminister Marko Pomerants toob välja CADrina ainulaadsuse: „Sellise võistluse edukuse taga on eelkõige kohaliku kogukonna, kooli ning ettevõtete tihe koostöö“. Minister lisab, et reaalained on noore inimese jaoks pea alati keerulisemad kui humanitaarained. „Samas julgustan noortel valida just tehnilisi erialasid, see ei ole küll kõige lihtsam tee, kuid tagab hariduse, millega on sõna otsese mõttes võimalik liigutada mägesid“, sõnab Pomerants.

CADrina joonestusvõistluse eesmärgiks on näidata insenerigraafikat põnevast aspektist ning tutvustada Kadrina Keskkooli ning õppekava insenertehnilist fookust tulevastele gümnaasiumiõpilastele. Ürituse keskmes on pealtvaatajate silme all projekteeritavad reaalsed inseneriprojektid (rulapark, sild, laev vms), kasutades AutoCAD projekteerimistarkvara.

CADrina 2016 võistluse avasid riigikogu liige Taavi Rõivas ning kultuuriminister Indrek Saar. Üritusel osalesid ka riigikogu liige Einar Vallbaum ning AS Silberauto juhatuse esimees Väino Kaldoja. Võistluse peakohtunik oli Valdar Tammin ning võistluse moderaator Urmas Vaino.

                                                                                         CADrina 2016 võitjad/Foto: Eesti Puitmajaliit

Oslaenud võiskonnad:

1.     Tallinna Tehnikaülikool

2.     Tallinna Tehnikakõrgkool

3.     Tartu Tamme Gümnaasium

4.     Kadrina Keskkooli vilistlaste võistkond

5.     Kadrina Keskkooli tüdrukute võistkond

6.     Kadrina Keskkooli poiste võistkond

7.     Kadrina Keskkooli segavõistkond

Võistluse auhinnafond:
1. koht - 1000 eurot
2. koht - 500 eurot
3. koht - 300 eurot


Võistluse korraldamist toetati osaliselt klastrite arendamise programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fondist.www.estonia.eu

Otsid kodu?