Pressiteade: Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri juhina alustas 8. juulist 2013 tööd Lauri Kivil
25. juuli 2013


Pärast magistrikraadi kaitsmist käesoleva aasta maikuus otsustas endine klastri juht Kristiina Rebane jätkata tööd oma erialal -  õigusteaduse ja juriidika valdkond - ning alustab 01.08.13 tööd Justiitsministeeriumi eraõiguse nõunikuna.

Lauri Kivilil on varasem ulatuslik organisatoorse töö kogemus olles nelja aasta vältel juhtinud Kiili Kunstide Kooli ja Kiili Rahvamaja. Peamiselt muusika- ja kultuurikorralduse taustaga on Lauri täna omandamas Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi haldusjuhtimise erialal. Varasemalt on Lauri omandanud bakalaureuse ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias trompeti erialal. 

Uue puitmajaklastri juhi peamisteks eesmärkideks saab puitmajatootjate ühisturunduse, ühiskommunikatsiooni ja mainekujunduse tugevdamine, kompetentside arendamine ning ekspordikäibe suurendamine.

Eesti puitmajaklastrisse kuulub käesoleval ajahetkel kokku 22 partnerit, kellest 14 on puitmajatootmisega tegelevad ettevõtjad. Konsortsiumisse kuuluvad veel sektori arengusse panustavad erialaliidud, teadus-haridusasutused ning tugiorganisatsioonid. Eesti puitmajaklastri katusorganisatsiooniks ja eestvedajaks on Eesti Puitmajaliit.

Eesti puitmajasektori müügitulu ulatub ligikaudu 250 miljoni euroni ning Eesti on müügitulu absoluutnumbrite alusel Euroopa Liidus neljas puitmajade eksportija. Sealjuures moodustab Eesti Puitmajaliidu ettevõtete müügitulu ja töötajate arv ligikaudu 50 % kogu kohaliku sektori vastavatest näitajatest. Eesti puitmajade ekspordi reaalne osakaal ulatub ligi 85 protsendini sektori müügitulust.

Otsid kodu?