Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele 09.06 Räpina
17. mai 2012

Eesti Puitmajaliit korraldab 9. juunil 2012 Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames teistkordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. 

Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi - sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi. Võistlejal on võimalus valida kolme erineva nurgatapitüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk. Nurga valmistamisel teeb võistleja alumise palgi pealmise ning ülemise palgi alumise tapi (sh Norra nurga puhul). Kõik võistluspalgid on ca 30 cm jämedusega (+/- 1,5 cm) ja kahelt poolt lõigatud (20 cm). Võistluspalgid ja võistlemise järjekord loositakse võistluse alguses.

Tööriistadest on lubatud kasutada järgmisi: mootorsaag (elektrisaag), kirves, haamer, peitel, sirkel, vararaud, mõõdulint, tollipulk, lood, puidupliiats, tööpukk (kohapeal olemas). Lubatud ei ole elektrit kasutavad tööriistad (va elektrisaag).

Kõik võistluses osalejad on kohustatud kasutama kaitseprille, kõrvaklappe (või -troppe), kindaid, turvasaapaid, kaitseriietust (sh pikki tööpükse).

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

Võistluse auhindadeks on rahalised auhinnad ja meened esimesele kolmele võistlejale. Lisaks on Värska Sanatoorium & Veekeskus välja pannud esikoha võitjale paketi "Päev Värska kuurordis" (majutus 2-kohalises toas, hommiku- ja õhtusöök, värskendav hommikuujumine, veepargi, saunade ja jõusaali piiramatu kasutus) ning teise ja kolmanda koha võitjale ühe inimese veekeskuse ja saunade kasutamise päevase kinkekaardi.

Võistluse detailse juhendi ja esitatud nõuetega on võimalik tutvuda SIIN!

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus

Koht:  Räpina Hea Kodu Päevad, Räpina linn, Mõisa talli esine.

Aeg:  09.06.2012 kell 10.00

Osalustasu: 15 EUR + KM

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil: elari@puitmajaliit.ee, tuues seejuures ära kutsevõistlusel osaleja nime, organisatsiooni ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüübi (eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk). Registreerumise tähtaeg on 01.06.2012

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliit
Mob. 5343 4014
e-post: elari@puitmajaliit.ee
skype: elarikivisoo

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlust toetab:    

                      


                     


Otsid kodu?