Aasta parim tehasemaja on Kodumaja kortermaja
07. aprill 2022

Eile selgusid Aasta Tehasemaja 2022 konkursi parimad objektid. Žürii tõstis osalejate seast kõrgeimale Kodumaja poolt ehitatud kortermaja Norras. Konkursile kvalifitseerus kokku 16 tehases toodetud puitmaja.

Loe lisaks »

Puitmajade konkurss avatud: Aasta Tehasemaja 2022
01. veebruar 2022

Kõik Eesti majatootjad on oodatud osalema puidust tehasemajade konkursil „Aasta Tehasemaja 2022“.

Loe lisaks »

Rothoblaas jagas puitehituse kompetentsi
29. detsember 2021

Rahvusvahelise ulatusega ehituslahenduste tarnija Rothoblaas korraldas novembri lõpus Itaalias puitehituse spetsialistidele suunatud massiivpuidu teemalise seminari, mille programmist võtsid  osa ka puitmajaklastri liikmete esindus.

Loe lisaks »

Garage48 Wood võitjad avardavad ringmajanduslike moodulehitiste võimalusi ning toovad tagasi 100-aasta vanuse ehitustehnika
30. november 2021

Möödunud nädalavahetusel toimus viies Garage48 “Future of Wood” puidu teemaline arendusnädalavahetus, mille keskseks eesmärgiks oli puidu- ja metsatööstuse jätkusuutlikkus ning kliimaneutraalsus eelkõige arhitektuurilisest aspektist lähtuvalt. Kokku osales üritusel 14 tiimi enam kui viiest erinevast riigist ning parimate lahenduste edasi arendamise toetuseks jagati välja rekordiline auhinnafond 22 000€.

Loe lisaks »

Ain Alvela: Rohepööre toob kaasa puidu uue tulemise
10. november 2021

Puidutööstuse töökohad hoiavad elu maal, puidust tehasemaja aitab kliimaeesmärke saavutada, kirjutab ajakirjanik Ain Alvela.
Loe lisaks »

Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituut alustab puidust ehitamise propageerimist
10. november 2021

TTK ehitusinstituut osaleb Erasmus+ toel rahvusvahelises mitmeid ülikoole hõlmavas puitehitisi propageerivas projektis HiHTC  (Sustainable, High-Performance Hybrid Timber Building Construction).
Loe lisaks »

Tudengivõistlus „Puitmajaklastri kandvaim konsool“ tõestas puidu vastupidavust
22. oktoober 2021

BuildIT 2021 on Tallinna Tehnikaülikooli tudengite poolt korraldatav rahvusvaheline üritus, mis koosneb konverentsipäevast ja võistluspäevast. Juba traditsioonilise ala, YIT Eesti pabersild, kõrval oli Eesti Puitmajaliit ja klaster välja pannud ka omapoolse võistlusülesande, kus tuli ehitada kandvaim konsoolne moodul.

Loe lisaks »

Puitmajatootjad jätkuvalt tublid eksportijad
08. oktoober 2021

Viimased kaks aastat on proovile pannud väga olulist osa Eesti ettevõtetest, eriti eksportivaid või reisimise piirangutest mõjutatud sektoreid. Puitmajasektor ei olnud erand, tagantjärgi võib siiski öelda, et pääsesime hullemast, olukorras, kus olulisi otsuseid tuli teha olematute prognooside pinnalt.
Loe lisaks »

Puitmajaliit premeeris silmapaistvaid teadustöid
04. oktoober 2021

Seitsmendat korda tunnustas Eesti Puitmajaliit ja Puitmajaklaster parimaid puitmajasektoriga seotuid lõputöid. Paljud tänavused laureaadid käsitlesid erinevate puitkonstruktsioonide – liimpuidust varraselementide, puitkarkassi, ristkihtpuidu – tulepüsivust lähtudes uue põlvkonna Eurokoodeksist, kuid konkursile laekus ka niiskuslevi käsitlevaid teemasid.

Loe lisaks »

Garage48 digiehituse häkaton 2021 võitjad on selgunud
01. oktoober 2021

24. - 26. septembril toimus eestlaste ja soomlaste eestvedamisel rahvusvaheline Garage48 “Digital Construction” häkaton, eesmärgiga luua digitaalseid lahendusi ehitus- ja kinnisvarasektori kitsaskohtade parandamiseks ning sektori arendamiseks.
Loe lisaks »

Puitmajanädal avas erinevaid uksi
08. juuli 2021

Puitmajapäev ja sellele eelnenud nädal oli puitmajasektori klientidele suunatud kokkusaamine, mille raames tutvustati huvilistele peamiselt puidust tehasemaja tellimise ja ehitamisega seotud teemasid alates arhitektuurist ja planeerimisest kuni finantseerimiseni välja. Muuhulgas sai külastada nii valmis kui ka ehitusjärgus olevaid tehasemaju.

Loe lisaks »

Aasta parim puidust tehasemaja on Kodumaja hotell-konverentsikeskus Norras
24. juuni 2021

Eesti Puitmajaliidu ja klastri korraldatud Aasta Tehasemaja 2021 konkursi üldvõitjaks valiti Kodumaja poolt toodetud hotellihoone Norras. Konkursil osales 20 Eesti majatehastes toodetud puidust hoone asukohaga Norras, Rootsis, Eestis ja Soomes.

Loe lisaks »

Käru kirik, Nasva klubihoone ja Leevaku endise meierei eluhoone pälvisid tunnustuse
20. juuni 2021

Eesti Külaliikumine Kodukant ja Eesti Puitmajaliiduga koostöös valiti Aasta küla konkursi raames esmakordselt välja ka kogukondade parimad puithoonete renoveerimisprojektid ning piirkonna ajaloolist mälu kandvad ja kogukonda ühendavad puitkonstruktsioonil hooned.

Loe lisaks »

18. juuni on Eesti puitmaja päev
11. juuni 2021

Puitmajapäeval avavad üle Eesti oma uksed nii uute puitmajade omanikud kui ka puitmajade tehased. Puumarketis toimuval seminaril tutvustatakse puitmajade ehitamise ja tehasemaja ostmisega seotud protsesse alates arhitektuurist kuni renoveerimiseni. Puitmajapäeva programm on mõeldud nii erakliendile kui ka arendajale.

Loe lisaks »

Tarmo Tamm: Eesti on väike puust riik
08. juuni 2021

Puitmaju võiks Eestis palju rohkem ehitada, kirjutab ettevõtja Tarmo Tamm.
Loe lisaks »

Kestliku ehituse visioon, praktikad ja innovatsioon
01. juuni 2021

Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Puitmajaliit ja -klaster korraldasid 12. mail 2021 esimese Kestliku ehituse veebikonverentsi. Konverentsil käsitleti ehitusvaldkonna mineviku, oleviku ja tulevikuga seotud teemasid. Ehitusvaldkonda arendades peame silmas pidama kõiki neid ajaperioode.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit valis uue juhatuse ning tegevjuhi rollis alustab Annika Kibus
31. mai 2021

14.mail toimus Puitmajaliidu korraline üldkoosolek, kus valiti Liidule alanud kaheks aastaks uus juhatus. Samuti vahetus Liidus ka tegevjuht – katusorganisatsiooni juhi ametis alustab Liidu senine projektijuht Annika Kibus.

Loe lisaks »

Maiker Reimann alistas palkmajaehitajate kutsevõistlusel kuuekordse meistri
25. mai 2021

22. mail Räpinas toimunud XI käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel selgitati välja parimad nii professionaalide, õpilaste kui ka kirvemeeste kategoorias. Parim 2021.a käsitöö palkmajade ehitaja professionaalide arvestuses on Maiker Reimann. Õpilaste kategooria võidu pälvis Priit Maisalu ning kirvemeeste kategooria võidu saavutas Margus Palolill.

Loe lisaks »

Puitmajasektor tunnustab!
13. mai 2021

Puitmajaliidul ja -klastril on ilusaks tavaks tunnustada igal aastal sektori silmapaistvamaid isikuid ja sektori arengusse panustanud organisatsioone või tegevusi. Käesoleval aastal lisandus kahe traditsioonilise autiitli kõrvale ka kolmas.
Loe lisaks »

Kõrge lisandväärtusega Eesti puittooted tekitavad Hiinas suurt huvi
23. aprill 2021

Läti, Eesti ja Soome puidusektori ettevõtteid ühendav ekspordiprojekt LEF Network to China avas märtsi lõpus Hiinas Changzhou linnas puittoodete näituseruumi. Puitehitusele keskenduvas showroomis tutvustatakse nii puitmajade, puidust saunade, puitmööbli, puidust interjööri kui -eksterjööri tellimise võimalusi Eestist.

Loe lisaks »

Parimad käsitööpalkmajade meistrid võistlevad taas Räpinas
19. aprill 2021

22. mail selgitatakse Räpina Hea Kodu päevade raames välja Eesti parimad käsitööpalkmajade valmistajad. XI kutsevõistlusel osalevad nii professionaalid, õpilased kui ka traditsioonilisi käsitööriistu kasutavad „kirvemehed“.

Loe lisaks »

Kestliku ehituse hübriidkonverents 12. mail
12. aprill 2021

Esmakordselt korraldatakse Kestliku ehituse konverentsi, mille eesmärk on kuulajateni tuua naaberriikide edulugusid ning jagada Eesti keskkonnasäästliku ehituse tulevikuvisioone, plaane.  Loe lisaks »

Eesti suurim puitmajatootja Harmet hakkab Soome turul kinnisvara arendama
22. veebruar 2021

Baltimaade suurim moodulitootja Harmet ja Soome projektijuhtimisettevõte TILA Group moodustasid ühisettevõtte HaTi Group Oy, et pakkuda Soome turul kvaliteetset võtmed-kätte lahendust, mis sisaldab endas ka peatöövõttu. Uues ühisettevõttes on Harmet OÜ osalus 60% ja TILA Group Oy-l 40%. Käesoleval aastal on plaanis realiseerida ka esimene ehitusprojekt mahuga 46 korterit ja 2165 m2.
Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2021 konkursi start on antud!
08. veebruar 2021

Alates 8.veebruarist on puidust tehasemajade konkurss avatud. Konkursitöid ootab puitmajaklaster aprilli alguseni.

Loe lisaks »

Kortermajad saavad taotleda kordategemist uut tüüpi tehnoloogiaga
12. jaanuar 2021

KredExi korterelamute renoveerimistoetuse taotluste vastuvõtmine peatati detsembris, kuni valitsuse täiendavate otsusteni. Küll saab aga esitada taotlusi hoonete renoveerimiseks uuel, tehases toodetud detailide kasutamise meetodil.
Loe lisaks »

Puitmajaliidu toetavate liikmete ring laienes
14. detsember 2020

Eesti Puitmajaliidu toetavateks liikmeteks kinnitati Eesti Maaülikool ning Rotho Blaas Baltic SIA. Liitu kuulub nüüd majatehaste kõrval 21 toetavat liiget.

Loe lisaks »

Väikeste puitmajade nõudlus kasvab
30. november 2020

Hoolimata kogu Eesti tööstust räsinud pandeemiast on puitmajade tootjad tuleviku suhtes lootusrikkad, sest nõudlus tehases valmivate väiksemate elumajade ja suvilate järele kasvab.

Loe lisaks »

Garage48 puidu häkatonil võidutses modulaarne puitehitus
18. november 2020

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus neljas Garage48 Wood makeathon. Sündmuse eesmärk oli läbi uudsete lahenduste prototüüpimise arendada arhitektuuri, puidu töötlemise ning metsanduse valdkondi tõhususe ja keskkonnasäästvuse suunas. Üheksa tiimi hulgast prototüüpis ennast võitjaks Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite tiim.

Loe lisaks »

Lauri Kivil: Mets kui puutumatu ühisomand?
03. november 2020

Eesti metsade eest kirglikult võideldes kaob sageli suure pildi tajumine. Vajalik on „välja zoomida“, et mõista tervikut nii Eesti majanduse kui globaalse kliimamuutuse kontekstis. Puidu oskuslik kasutamine on meie majanduse lahutamatu osa ning küsimus ei ole mitte kas, vaid kuidas.
Loe lisaks »

Oskusfestival „Noor Meister 2020“ toimub sel aastal teisiti!
22. oktoober 2020

Algselt aprilli lõppu planeeritud oskusfestival „Noor Meister“ jäi koroonaviiruse leviku tõttu toimumata. Parimate väljaselgitamiseks leiti sellegipoolest võimalus – näiteks 29. ja 30. oktoobril toimuva Ehituspuusepa riikliku kutsevõistluse korraldamise on enda vedada võtnud Rakvere Ametikool koostöös Puumarket ASiga.

Loe lisaks »

Puitmajasektor otsib läbimurdelisi teadustöid!
05. oktoober 2020

Ülikoolides on alanud uus õppeaasta ja sellega koos ka uus lõputöö teemade valimise laine. Eesti Puitmajaliit ja klaster kutsuvad taaskord tudengeid üles valima oma uurimusvaldkonnaks just puitmajasektori ja tehaseliste puitmajade tootmisega seotud teemasid.

Loe lisaks »

Puitmaja Sõber ja Aasta Tegija
05. oktoober 2020

Eesti Puitmajaliit annab igal aastal välja aunimetused „Eesti Puitmaja Sõber“ ja „Aasta Tegija“. Sellel aastal välja antud tiitlid kuulusid olulistele juhtfiguuridele.

Loe lisaks »

Konkurss palkmajaehitaja erialale on tihe
01. oktoober 2020

Hiiumaa Ametikoolis alustas sel sügisel neljas palkmajaehituse kursus. Ühele õppekohale kandideeris enam kui kolm soovijat.

Loe lisaks »

Küsitlus: kuidas läheb puitmajatootjatel?
01. september 2020

Puitmajatootjate müügitegevus koroonakriisi algul peatus ja uusi lepinguid ei sõlmitud. Kuidas on seis sügise eel?
Loe lisaks »

Ehitusuudised: Keskkonnamajast saab puitehituse teerajaja
28. august 2020

Lennusadamasse kerkivast Keskkonnamajast tuleb Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone, mille ehitamisel plaanitakse kasutada võimalikult palju Eestis toodetud materjali, eelkõige puitu. Projekteerimise käigus on täpsustunud, milliseid uudseid ehituslahendusi on võimalik majja tuua.
Loe lisaks »

Koroonaeelne aasta oli puitmajatootjate ekspordile edukas
24. august 2020

Kuigi 2020. aasta on puitmajatootjatele alanud keeruliselt, oli 2019. aasta Eesti puitmajasektorile kümnes järjestikune ekspordi kasvuaasta.

Loe lisaks »

Puitmajaliit – ülikoolide lõputööd on olulised sektori arengu suunajad
17. august 2020

Eesti Puitmajaliit tunnustas kuuendat korda parimaid puitmajasektori valdkonna lõputöid. Selle aasta konkursile laekunud ja tunnustuse pälvinud teadustööd käsitlesid nii puitkarkasshoonete akustika kui ka heliisolatsiooni küsimusi, plastvahust soojustuse soojus- ja niiskustehnilist toimivust ning puidust I-talade söestumise aspekte.

Loe lisaks »

Kaljulaid: eestlased on maailma parimad ja tegusamad palkmajaehitajad
07. august 2020

Möödunud nädalal oli käsitöö palkmajaehituse koduks Hiiumaa, Suuremõisa. 1.augustil toimus seal palkmajameistrite kutsevõistlus – mõõtu võtsid nii professionaalid kui õpilased. Juubeliaasta võistluse parimaks palkmajameistriks tuli Veiko Palm ettevõttest EstNor OÜ.

Loe lisaks »

President tunnustas parimaid puidust tehasemaju
01. august 2020

Juuli viimasel päeval kuulutasid Eesti Puitmajaliit ja -klaster Hiiumaal välja parimad tehases toodetud puitmajad. Auhindu tuli üle andma Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Konkursi üldvõitjaks valiti Arca Nova Element OÜ eramute arendusprojekt Norras.

Loe lisaks »

Parimad käsitööpalkmajade meistrid kogunevad Hiiumaal
30. juuli 2020

Ülehomme, 1. augustil, selguvad Hiiumaal Suuremõisas Eesti parimad käsitööpalkmaja ehitajad – toimub juubelit tähistav palkmajameistrite kutsevõistlus ja Hiiu kultuuri tutvustava nädala lõpetamine.

Loe lisaks »

Palkmajaehitajate võistlus tähistab juubelit
25. juuni 2020

Augusti esimesel päeval toimub Hiiumaal juubelit tähistav käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus. Võistlusel võtavad mõõtu oma ala professionaalid ja eriala omandavad õpilased – parimat tehnikat ja kiirust peab näitama palkmaja ühe olulisima konstruktsiooni osa – nurgatapi ja vara – valmistamisel.

Loe lisaks »

Ootamatu äriedu: Eesti aiamaju tellitakse nii palju, et ei jõua valmis teha
23. juuni 2020

Kevade hakul paistis Eesti aiamajatootjatele – nii nagu paljudele teistelegi firmadele, et tulevik kisub väga nutuseks. Korraga käis aga klõps ja tellimusi hakkas tulema nii palju, et see üllatas peaaegu kõiki.
Loe lisaks »

ELi strateegia kiirendab üleminekut tehaselisele tootmisele
22. aprill 2020

Euroopa Liit on välja töötamas ringmajanduse tegevuskava, mis puudutab otseselt või kaudselt kõiki sektoreid ja ettevõtteid. Muudatused saavad olema pikas plaanis suured ning nendega kohanemine võib nii mõnelegi sektorile saada väljakutseks. Puitmajasektoril on selle ehitusvaldkonda üle võtmiseks juba omad mõtted olemas.
Loe lisaks »

Martin Talts: Eesti majatehased eriolukorras
20. märts 2020

Eestis on ligikaudu 170 puitmajade tootjat, kelle müügitulu aastas on kokku ca 500 miljonit eurot. Puitmajade tootmine on aastaid olnud Eesti edulugu ja meie ekspordi lipulaev. See pole enam ammu odav allhange, vaid suurt lisandväärtust loov Eesti arhitektide, inseneride, oskustööliste jm ametikandjate ühine saavutus. Puitmajatööstus on pika tarneahela ülemine ots, mille lülides on ainuüksi Eestis kümned tuhanded töötajad materjalide tootjate ja müüjatena ning kõikvõimalike teenuste pakkujana.

Loe lisaks »

Lauri Kivil: Saastajad kujundavad meie valikuid
01. märts 2020

Uuringud näitavad, et keskkonna- ja kliimaprobleemide lahendamine on enamus ühiskonna jaoks oluline. Kui see eeldab meilt millestki loobumist, siis muudame oma arvamust aga üsna lihtsalt. Puidu kasutamine pikaealistes toodetes - näiteks puitmajades - oleks riigi jaoks üks lihtsaim ja kergemini rakendatavaim kliimaneutraalsuse eesmärkide saavutamise tööriist, mis looks koheselt ka paremat elukeskkonda ilma üksikisiku rahakotti mõjutamata.

Loe lisaks »

Sinu lõputöö on seotud puidust hoonete ehitamisega? Osale konkursil!
18. veebruar 2020

Puidust tehasemajade valdkonna lõputöö konkurss ootab üliõpilaste käsitlusi sektori arendamiseks ja probleemkohtade lahendamiseks. Konkurssi korraldavad Eesti Puitmajaliit ja klaster kuuendat korda jagades parimate vahel välja kokku 2000 EUR suuruse preemiafondi.

Loe lisaks »

Tehasemaja konkursile kandideerimine on avatud!
23. jaanuar 2020

Eesti Puitmajaliit ja klaster kutsuvad majatootjaid osalema puidust tehasemajade konkursil „Aasta Tehasemaja 2020“.

Loe lisaks »

Jüri Kliimask: need on müüdid, et puitmaja süttib kergesti või kostab läbi
16. detsember 2019

Inseneribüroo Pluss ehitusinsener Jüri Kliimask tõdeb, et kartustel, justkui kostaks puidust maja läbi või läheks ta kergesti põlema, ei ole alust.
Loe lisaks »

Tule MEILE! Puitmajaliit otsib teadus-arendustegevuste koordinaatorit
10. detsember 2019

Eesti Puitmajaliit on välja kuulutanud tööpakkumise arendusnõuniku leidmiseks. Koordinaatori üldiseks ülesandeks on puitmajasektori ja teadusasutuste vahelise koostöö suunamine ja arendamine.
Loe lisaks »

Eesti majatehastest väljuvad eksportturgudele järjest keerulisemad konstruktsioonilahendused
05. detsember 2019

Novembri lõpus (28.nov) avati Norras, Oslos uus kontorihoone Skøyen Atrium III, mille efektse välisilme ja sisemise avatud aatriumi loovad Eestis (EstNor OÜ) toodetud puitkonstruktsioonil elemendid.

Loe lisaks »

Växjö – väike linn aga suur eeskuju
22. november 2019

Euroopa modernseim puitlinn – Växjö – on aastakümnete jooksul pidanud teadlikult puidust ehitamist normiks ning panustanud jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku ehituse arendamisse.

Loe lisaks »

Sander Jahilo: kuhu ladustada CO2?
06. november 2019

Eesti valitsuse tellimusel ja SEI Tallinna poolt teostatud kliimaneutraalsuse analüüsi lõppraportist selgub, et meie riik ja ettevõtjad peaksid järgneva 30 aasta jooksul tegema 17.3 mld euro mahus investeeringuid kliimaneutraalsuse saavutamiseks, millest lõviosa peaks tulema erasektorist. Milliseid lahendusi meil selle eesmärgi täitmiseks võtta on?

Loe lisaks »

MIS SAAB HOMME? |Ismo Ranne: hakkame elama puust majades
05. november 2019

Missugune on ehitamise tulevik? Kas valame ka 10-20 aasta pärast kõik betooni? Väheusutav, sest see ei ole lihtsalt mõistlik.
Loe lisaks »

Uued ideed puiduhäkatonilt: süsinikukaubandus, tõhusam majaehitus, vähem raisatud paberit
24. oktoober 2019

Tänavuse Garage48 puiduhäkatoni Future of Wood võitis idee, mis võimaldab ettevõtetel oma CO2-heidet siduda läbi kohalike metsaomanike. Üritusel osales ka Eesti Puitmajaliidu tiim virtuaaltehase ideega.
Loe lisaks »

Puitkonstruktsioonide Eurokoodeksi tipud Tallinnas
14. oktoober 2019

22.-25.septembrini kogunesid Eesti Standardikeskuse EVS kutsel Tallinnas Euroopa puitkonstruktsioonide standardi Eurokoodeks 5 uuendamise komitee. Toimusid plenaar- ja töögruppide koosolekud, et täiendada Eurokoodeksit uuemate puitkonstruktsioonide projekteerimismeetodite alase infoga.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu värkse toetav liige Thermory AS ostis Soome puidufirma
10. oktoober 2019

Eesti puidutööstus AS Thermory omandab enamusosaluse Jyväskyläs tegutsevas Soome puidufirmas Siparila. 
Loe lisaks »

2.oktoobril toimub puitmajaklastri Rootsi teemaline seminar
24. september 2019

Eesti puitmajaklaster koos liiduga kutsub seminarile 2.oktoobril! Rootsi turule eksportijate õigusalaseid probleeme ja küsimusi on lahti rääkimas advokaadibüroo TGS Baltic koos partneriga Wistrand (Rootsi) “Membership in the Swedish Construction Federation and collective agreements in construction business – is the Swedish market closing up for foreigners?”

Loe lisaks »

XI KEM konverents "Uus Ajastu Ehituse Industrialiseerimises" 7-8.november Tallinnas
19. september 2019

7-8.novembril 2019 toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis järjekordne Kaasaegse Ehituse Meetodid konverents teemal  "Uus Ajastu Ehituse Industrialiseerimises"

Loe lisaks »

Mihkel Urmet: Eelarvamused Hiina kohta ei osutunud tõeks
06. september 2019

Eesti Puitmajaliidu projekti LEF Network to China (Central Baltic) raames Hiina kontaktreisil (14.-20.juuli) osalenud arhitekt Mihkel Urmeti tagasiside.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit tähistas juubeliaastat sektori näituseruumi avamisega
05. september 2019

Puitmajatootjaid ja sidusettevõtteid ühendav katusorganisatsioon Eesti Puitmajaliit tähistab sel aastal 20. tegevusaastat. Juubeliaasta oluliseks sündmuseks oli ka 31.augustil Eesti Vabaõhumuuseumi uues museaalhoones – tänapäevases puitmajas – sektori näituseruumi avamine.

Loe lisaks »

Palmako Kavastu tehases alustas tööd Eesti kaasaegseim liimpuittalade tootmisliin
04. september 2019

Liimpuidutootja Palmako AS võttis Kavastus asuvas liimpuidu tsehhis kasutusele innovaatilise tootmisliini, mis muudab tootmise senisest efektiivsemaks ja tootevaliku suuremaks ning kliendikesksemaks.
Loe lisaks »

Maaleht: Kaasaegne hoone ei pea olema betoonist. Miks mitte riiklik puitehituseprogramm?
23. august 2019

Eesti Puitmajaliit on esitanud keskkonnaministeeriumile ettepaneku arvestada energiamärgise määramisel hoone kogu elukaart.
Loe lisaks »

Ärileht: Puidutööstus hoiab Põlvamaad vee peal
06. august 2019

Põlvamaa on üks Eesti maakondi, mis toetub suuresti puitmajasektorile, kirjutab Delfi Ärileht.
Loe lisaks »

Väikeste sammudega suurele Hiina turule
01. august 2019

Hiina on Eesti kui Läänemere regiooni paljude tootjate jaoks küllaltki kauge sihtturg, millel on erinev ärikultuur ning -seadused. Samas, Hiina on muutmas normatiive, mis soosivad puitmajade ehitamist ja keskkonnasõbralikumate lahenduste kasutamist tulevikus. See võiks olla suurepärane toetusplatvorm ka Eesti puitmajatootjate jaoks, kes kaaluvad Hiina ärimaailma lahti kodeerida.

Loe lisaks »

Kõige meisterlikum palkmajaehitaja on Ahto Naruski
01. juuli 2019

Nädalavahetusel toimus Eesti Vabaõhumuuseumis IX Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus ja Puitmajapäev 2019. Puitmajasektorit tutvustava kogu pere päeva raames toimus lisaks palkmajaehitajate võistlusele ka erinevaid seminare ja töötubasid ning tutvustati huvilistele muuseumi uut näidishoonet.

Loe lisaks »

Puitmajapäev 29.juunil 2019
11. juuni 2019

Meeleoluka Puitmajapäeva raames saab külastada vabaõhumuuseumi uut valmimisjärgus museaalhoonet – kaasaegset puidust tehasemaja. Toimub käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus, tööriistade mess ning mitmed põnevad töötoad ja seminarid.
Loe lisaks »

Panustamine keskkonnahoidu on mõtteviisi küsimus
28. mai 2019

22.mail täitus Eesti puitmajatootjaid ühendaval katusorganisatsioonil, Eesti Puitmajaliidul, 20 tegevusaastat. Juubeliaasta tähistamiseks istutasid majatootjad koos heade sõpradega ligi 30 tuhat uut puud.

Loe lisaks »

RAHVA LEMMIK | Maja, millel on 12 nurka ja murukatus
07. mai 2019

Kuu aega tagasi valisid Delfi lugejad rahvahääletusel Aasta tehasemaja 2019 rahva
lemmiku — omanäolise välimusega eramu, millel on 12 nurka ja murukatus. Delfi uuris võiduka projekti ehitaja, Hobbiton OÜ juhilt Andrus Pranglilt, kuidas nii erilise ilme ja ruumiplaneeringuga maja täpsemalt sündis.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaleht 2019
02. mai 2019

4.aprilli Maalehe vahel ilmus kord aastas välja antav Eesti Puitmajaleht.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliitu juhib alates aprillist uus juhatus
30. aprill 2019

Eesti Puitmajaliit valis korralisel üldkoosolekul järgmiseks kaheks aastaks uue juhatuse koosseisu.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit valis Aasta tegijat ja Puitmaja sõpra
10. aprill 2019

Eesti Puitmajaliit annab igal aastal välja aunimetused „Eesti puitmaja sõber“ ja „Aasta tegija“. Sektorisisese tunnustuse ehk Aasta tegija 2018 tiitli saajaks valiti liikmete poolt Argo Saul (Nordic Houses KT OÜ) ning Puitmaja sõbra tiitel omistati Targo Kalamehele (TalTech).

Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2019 konkursi võitis keeruka projektiga Timbeco Woodhouse OÜ
03. aprill 2019

Aasta Tehasemaja konkursi eesmärk on esile tõsta Eesti ettevõtete poolt toodetud puitmaju ja erilahenduste projekte ning seeläbi propageerida puitu kui mitmekülgset ehitusmaterjali. Seda eesmärki tabas suurepäraselt Timbeco Woodhouse OÜ poolt konkursile esitatud Helsingi raamatukogu fassaadi- ja katuseelementide projekt.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit sai toetust ekspordi edendamiseks
01. aprill 2019

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab ettevõtete koostöö suurendamiseks ja seeläbi rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks viit klastrit kokku kolme miljoni euroga. Toetust saavad Eesti Puitmajaliit, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, SA Tallinna Teaduspark Tehnopol,
Loe lisaks »

Puitmajatootjad kasvatavad sektori väljakutsetele vaatamata eksporti
21. veebruar 2019

Eesti puitmajatootjad eksportisid eelmise aasta tulemuste põhjal 394 miljoni euro eest, mida oli 22,9% enam kui eelmisel aastal. Ekspordi sihtriikide lõikes oli kõige suurema kasvuga Rootsi 25,5 miljonit eurot.

Loe lisaks »

IX Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub Tallinnas
29. jaanuar 2019

Palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub jaanikuul Tallinnas, Eesti Vabaõhumuuseumis ning on osa puitmajasektorit tutvustavast päevast. Haarava võistluse ümber mahub olulisi sündmusi nii sektorile kui mitmeid põnevaid tegevusi kogu perele.

Loe lisaks »

Maailma juhtivalt ehitusmessilt BAU 2019 ei puudunud ka Eesti puitmajatootjad 
21. jaanuar 2019

Rahvusvaheline ehitusmess BAU 2019 toimus 14-19.jaanuaril Münchenis ning messist võttis osa ka Eesti puitmajatootjate delegatsioon koos partnerettevõtetega. Kahepäevase reisi raames külastati nii messi ennast kui Saksamaa puitmajade tootmisega tegelevat pereettevõtet Luxhaus.
Loe lisaks »

Forum Wood Building Baltic 2019
18. jaanuar 2019

Rahvusvahelise puitehituse konverentsi Forum Holzbau tütarkonverents Forum Wood Building Baltic 2019 toimub esmakordselt Eestis, Tallinnas Kultuurikatlas 27.02–1.03.2019.

Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2019 konkurss ootab osalejaid
17. jaanuar 2019

Eesti puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimub üheksandat korda ning konkursile on endiselt oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes tehasetingimustes puitmaju valmistavad.
Loe lisaks »

Tervemaja OÜ: Õhupidavus on soojustamis- ja ehitustööde kvaliteedinäidik
09. jaanuar 2019

Pole saladus, et kes tahab küttekuludelt säästa, peab mõtlema maja soojustamisele, samas unustatakse sootuks, kui suurt rolli mängib selle juures õhupidavus, räägib Tervemaja OÜ juht Peeter Lossmann.

Loe lisaks »

Jaapani ja Eesti puitmajatootjate liidud sõlmisid ühise koostööleppe
27. november 2018

19.11.2018 Helsingis sõlmitud leping seab eesmärgi suurendada Eesti palkmajade eksporti Jaapanisse.

Loe lisaks »

Puidust keskkonnamaja – teeme ära!
23. november 2018

Eesti puidutööstuse referentshoonena kõrgtehnoloogilise puidust keskkonnamaja ehitamine on väga hea idee ja vajab poliitilist kokkulepet, kirjutab Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Lauri Kivil.
Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjatel ilmus ettevõtteid tutvustav trükis
13. november 2018

Eesti puitmajaklaster koos Eesti Puitmajaliiduga andis välja puitmajatootjaid tutvustava raamatu „The Cutting Edge: Estonia’s Leading Timber Construction Enterprises“. Lugemiseks ettevõtete juhtfiguuride mõtted puitmajatootmisest ja sektori arengust, kõrval pildimaterjal olulisemate objektide ja toodanguga.

Loe lisaks »

Üliõpilane, anna oma panus tehasemaja valdkonna arengusse!
12. november 2018

Eesti Puitmajaliit (EPML) ja Eesti puitmajaklaster kuulutavad viiendat korda välja tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkursi. Teadustöö 1000-eurose preemia pälvib töö, mis annab Eesti puitmajasektorile olulist lisandväärtus või aitab tulemuslikult lahendada mõnda sektori aktuaalset probleemi.

Loe lisaks »

Aasta puitehitise konkursi võitis Vastseliina päästekomando
07. november 2018

“Kuna tuleohutuse aspektist kiputakse puitu sageli paranoiliselt kohtlema, teadmata, et puit on tules vastupidavam kui betoon või teras, on lausa provokatiivne, et tuletõrjujatele ehitati puidust komandohoone,” sõnas žürii liige Karin Paulus. Žürii pidas võidutöö puhul oluliseks selle terviklikkust ja märgilisust. 
Loe lisaks »

Eesti puitmajaklastrit asus juhtima Eeva Vahtramäe
25. oktoober 2018

Möödunud kuul tiitlitega „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ ja „Koostööprojekt 2018“ esile tõstetud Eesti puitmajaklastril täitub kümnes tegevusaasta. Sektori tugiorganisatsioonil on alates oktoobrist uus juht Eeva Vahtramäe.

Loe lisaks »

Puitmajatootja EstNor arendab kohaliku piirkonna elu
24. oktoober 2018

Igaüks, kes sõitnud viimasel paaril kuul mööda Vaela teed Kiili poole, on märganud tee ääres vilgast ehitustegevust – maapind on üles võetud, töömehed sebivad ja maju tõstetakse paika. Tegu on Kiili vallas tegutseva ettevõtte EstNor Arenduse kinnisvaraprojektiga – kokku kerkib Vaelasse neli kortermaja, ja kui kõik hästi läheb, ka spordihoone ning väike ärihoone.
Loe lisaks »

Käsitööna palkmajade valmistamisel on kindel traditsioon ja tulevik
15. oktoober 2018

Eesti puitmajatootjate rahvusvaheline tuntus ning sektori edulugu on viimase 10 aasta jooksul pakkunud hulgaliselt kõneainet. Sektori kiire areng on kaasa toonud ka arvestatava tööjõuvajaduse suurenemise. Kvaliteetse tööjõu pealekasvu tagamiseks annavad palkmajade ehitamise alast haridust edasi mitmed Eesti kutsekoolid. Lõpetajate kutsekvalifikatsiooni hindab igal aastal kutse välja andjana Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu juhitud klastri projekt on „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ ja „Koostööprojekt 2018“ tiitlite omanik
09. oktoober 2018

Sügis on alanud Eesti Puitmajaliidule ja klastrile väga rõõmustavalt. Oktoobri esimesel nädalal anti üle nii Eesti  kui Tallinna Ettevõtlusauhinnad 2018. Puitmajaliit tõi auhinnagaladelt klastri projekti eest kaasa „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ ja „Koostööprojekt 2018“ tiitli.

Loe lisaks »

Puitmajaliit kasvatab kvaliteetset liikmeskonda
10. september 2018

Eesti Puitmajaliitu on viimasel aastal astunud äärmiselt erineva profiiliga ettevõtted. Nende ühine nimetaja on usaldusväärsus ning kvaliteet.
Loe lisaks »

Saare Erek avab Hiinas puitmajatehase
07. september 2018

Suurettevõtja Vjatšeslav Leedo läheb tuleval nädalavahetusel Hiinasse puitdetailide ja puitmajade tehast avama, kirjutas Äripäev.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit kutsub projektiseminarile: Antibakteriaalsete lahenduste kasutamine ehituses!
06. september 2018

Indoor Hygiene projektiseminar 18.septembril Tartus. Seminar tutvustab  IHMEC - Breaking the Infection Chain projekti sisu ja eesmärke. Loe lisaks »

Puitmajasektori teadustööd annavad suuniseid nii tootjatele kui riigile
13. august 2018

Eesti Puitmajaliit tunnustab neljandat korda parimaid puitmajasektori valdkonna lõputöid. 2018.aasta konkursile laekunud magistritööd lahendasid ristkihtliimpuidu tulepüsivuse ning niiskustehnilisi probleeme, puitkarkasshoone akustika küsimusi ning riigi rolli keskkonnasäästliku ehitamise edendamisel ja puitmajasektori innovaatilisuse arendamisel.

Loe lisaks »

Moodulmajatootja Harmet OÜ kasvas jälle
09. juuli 2018

Juba tunamullu Eesti suurimaks puitmajatootjaks tõusnud Harmet OÜ tegi konkurentidele silmad ette ka möödunud aastal, kirjutab Postimees firma majandusaasta aruande põhjal.
Loe lisaks »

LEF Network to China – Eesti puitmajad Hiina
06. juuli 2018

Eesti ja Kesk-Läänemere regiooni puidutöötlemise sektor on oma tehnoloogilise arengu ja ekspordikogemusega saavutanud Euroopa turul arvestatava positsiooni, kuid Aasia turule sisenemise praktika erineb EL-i turust märkimisväärselt. Kesk-Läänemere regiooni ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks Hiina turul on ellu kutsutud „LEF Network to China“ projekt.

Loe lisaks »

Pilootprojekt „Noortelt meistritelt loodusele“ andis õpilastele võimaluse oma kodukoha looduse heaks pisikene heategu teha
01. juuli 2018

Pilootprojekt „Noortelt meistritelt loodusele“ jõudis lõpusirgele ning enne suurt suvevaheaega tõmmati toredale meisterdamisele joon alla.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad maailma kõrgeima puithoone tipus!
01. juuni 2018

Eesti puitmajatootjate esindus saabus äsja Norrast, kus külastati maailma kõrgeimat puithoonet, tutvuti kahe kohaliku ettevõtte ning Eesti majatehaste poolt toodetud objektidega Norras. Oma kogemusi puidust kõrghoone ehitamisel jagas Moelven Limtre AS tegevjuht Rune Abrahamsen.

Loe lisaks »

Eesti parim käsitöö palkmajameister on Veiko Palm
27. mai 2018

Räpinas panid eile oma meistrioskused proovile parimad Eesti käsitöö palkmajaehitajad. Eesti Puitmajaklastri, Eesti Puitmajaliidu (EPML) ja palkmajatootmisettevõtete koostöös peeti Hea Kodu päevade raames kaheksas palkmajaehitajate kutsevõistlus. Kõige nobedama ja oskuslikuma soorituse tegi Veiko Palm, kes sai sellega viiendat korda Eesti käsitöö palkmajameistri tiitli. Kokku oli võistlusel 13 osalejat.

Loe lisaks »

Eesti parim müügitiim on moodulmajade tootjal
25. mai 2018

Täna selgus Äripäeva müügi- ja ekspordiveebi Vestsales.ee konkursi Parim Müügitiim 2018 võitja, kelleks osutus element- ja moodulmajade tootja Q-Haus
Baltic, kirjutas Bestsales.

Loe lisaks »

HiTimber projekt aitab tõsta puidust ehitamise kompetentse
14. mai 2018

Eesti Puitmajaliit koos Tallinna Tehnikakõrgkooliga osalevad rahvusvahelises puitehituse propageerimise ja hariduse edendamise programmis „Sustainable High-Rise Buildings Designed and Constructed in Timber (HiTimber)“. Kolme aastase projekti eesmärk on eri riikidest projektipartnerite koostöös välja töötada uus õppemoodul puithoonete ehitamise paremaks õpetamiseks kõrgkoolides.

Loe lisaks »

Parimad ettevõtluse edendajad on Superheroes ja puitmajaliit
07. mai 2018

Euroopa Ettevõtluse Edendamise Auhinna Eesti eelvooru „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ võitjaiks osutusid žürii hinnangul noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes ning Eesti puitmajasektori ekspordile innustaja Eesti Puitmajaliit.
Loe lisaks »

Nordic Houses investeerib Kiiu discgolfi parki!
02. mai 2018

Nordic Houses KT OÜ ja Kiiu DiscGolf MTÜ sõlmisid 01.05.2018 koostöölepingu, mille ühiseks eesmärgiks on Kuusalu valla sportimise ja vabaajaveetmise võimaluste laiendamine ning inimeste toomine loodusesse aktiivselt aega veetma.

Loe lisaks »

Norra äriauhinna finalistide seas kaks Eesti puitmajatootjat!
27. aprill 2018

Norra-Eesti Kaubanduskoda (Norwegian-Estonian Chamber of Commerce NECC) andis kolmapäeval 25.04.2018 teist korda välja Norra äriauhinna tunnustuse (Norwegian Business Award NBA).
Loe lisaks »

Eesti puidutööstusettevõte Imprest AS võitis Suurbritannias maineka auhinna 
26. aprill 2018

AS Imprest pälvis auhinna kõrgekvaliteedilise puidutöötlemise eest Inglismaa Puidukaitse Assotsiatsioonilt WPA. Auhind anti ettevõttele üle 11. aprillil Inglismaal Derbys toimunud pidulikul auhinnagalal.

Loe lisaks »

Eesti tootjad esmakordselt puitmajade ühisstendiga Nordbygg’il
17. aprill 2018

Iga kahe aasta tagant korraldatakse Rootsis Stockholmis rahvusvahelist Põhja-Euroopa suurimat ehitusmessi Nordbygg. Ka Eesti puitmajatootjad ei jäänud ühe oma olulisema eksportturu sündmusest kõrvale. Parima tulemuse saavutamiseks võeti ettevõtete eksponeerimiseks uus lähenemine – ühisel initsiatiivil ja koostöös mindi messile Eesti puitmajatootjate ühisstendiga.
Loe lisaks »

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub taas! 
13. aprill 2018

Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliidu ja palkmajatootjatega korraldavad 26. mail Räpinas Hea Kodu Päevade raames kaheksandat käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlust. Oma ala professionaalide ja palkmajaehituse eriala omandajate käe all valmivad palkmaja erinevat nurgatapid. Registreerumine on alanud!

Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2018 on Kodumaja puitkarkassmoodulitest kortermajade kompleks Norras.
05. aprill 2018

Eesti Puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimus kaheksandat korda. Võistlustööde seast valiti parimaks tehasemajaks Kodumaja (KM Element OÜ) toodetud kortermajade kompleks Norras.

Loe lisaks »

Prantsusmaa ehitussektoris pöördepunkt?
02. aprill 2018

Kuigi Eesti puitmajatootjate peamised turud on endiselt Skandinaavia maad – Rootsi ja Norra, siis alternatiivsete turgude kaardistamine riskide hajutamiseks ja tulevikuperspektiivis jätkusuutlikuks tegutsemiseks on sellegipoolest päevakorral. Märtsi keskpaigas külastasid Eesti puitmajatootjad samal eesmärgil Prantsusmaad.
Loe lisaks »

Selgusid Puitmajaliidu Aasta tegija 2017 ja Puitmaja sõber 2017
23. märts 2018

Eesti Puitmajaliit annab möödunud aasta silmapaistvate tegude eest välja aunimetused „Puitmaja sõber 2017“ ja „Aasta tegija 2017“. Tähelepanuväärse tööga ja sektorit toetavate tegevustega tõusid esile Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Harmet OÜ juhatuse esimees Toomas Kalev.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjatel Jaapani palkmajaäris väga tähtis roll
23. veebruar 2018

Eesti Vabariigi sünnipäevanädal algas meie palkmajatootjate jaoks sisuka ja tähelepanuväärse kontaktkohtumisega. EASi vahendusel külastas Eestit Jaapani Palkmaja Assotsiatsiooni (ingl. Japan Log House Association) esimees hr Noboru Asakura.

Loe lisaks »

Palkmajameistriks saab aastakümnetega
02. veebruar 2018

Käsitööpalkmajade ehitus on Eestis sajanditepikkune traditsioon, mis elab ja uueneb ka kaasajal. Euroopa parimate tootjate kõrval tegutseb tihedas konkurentsis siin ka kõikuvat kvaliteeti pakkuvaid tegijaid.
Loe lisaks »

Norrakad trumpavad eestlased üle: kerkib maailma kõrgeim puithoone
28. jaanuar 2018

Pinev rebimine maailma kõrgeima puitehitise tiitlile käib ja paistab, et viikingid saavutavad seekord võidu. Norra ettevõtete jõududega valmiv 81-meetrine liimpuidust Mjøstårnet on Kodumaja ehitatud Treetist tervelt 30 meetrit kõrgem.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu liige Nordic Houses toetab Ekströmi rahvamatka
25. jaanuar 2018

Juba sel laupäeval, 27.jaanuaril toimub liikumisharjumust edendav sõjaajalugu tutvustav kogupere sündmus Ekströmi marss. Päeva jooksul toimub 3 eri pikkusega (7km, 17km, 30km) ühismatka ning kogu päeva vältel toimub Kolga mõisas ja Nordic Houses KT tootmisüksuses kultuuri- ja ajaviiteprogramm.

Loe lisaks »

TTÜ pakub huvitavat täiendkoolitust tervikrenoveerimise teemal
19. jaanuar 2018

Kursuse eesmärgiks on luua võimalus ehitusinseneridel, energiatõhususe spetsialistidel ja arhitektidel enda erialaste teadmiste ja oskuste täiendamiseks. Koolitus on esmajoones loodud tutvustamaks hoonete tervikrenoveerimist puidust lisasoojustuselementidega ning sellega seotud ehitusfüüsika, energiatõhususe, ehitustehnoloogia ja tootmise aspektidega.
Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja konkurss 2018 alustab!
19. jaanuar 2018

Eesti Puitmajaklaster ja -liit kutsuvad majatootjaid osalema kaheksandal tehasemaja valdkonna konkursil „Aasta tehasemaja“. Konkursi uuenenud ülesehituse alusel saavad registreeruda nüüd ka puidust väikeehitised ja tehastes toodetud puidust erilahendused. Eelmisel aastal sai parima tiitli EstHus OÜ ridaelamukompleks.

Loe lisaks »

Puitmajasektori lõputöö konkursi stardijoon on avatud!
17. jaanuar 2018

Eesti Puitmajaliit (EPML) ja Eesti puitmajaklaster kuulutavad neljandat korda välja tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkursi. Seekord on preemiafond suurem kui eelmine aasta, sest tunnustatud saavad ka parima lõputöö juhendajad.

Loe lisaks »

Pinska panustab liimpuidu tootmisse
10. jaanuar 2018

Eesti kapitalil põhinev Viljandimaa puidufirma Pinska OÜ tõusis mulluste majandustulemuste põhjal Äripäeva puidutööstusettevõte edetabelis 55.positsioonilt neljandale kohale. Ettevõtte lõpetas 2016. aasta 4,5 miljoni eurose käibe juures 480 559 eurose kasumiga, aasta varem olid need näitajad vastavalt 2,9 miljonit ja 101 259 eurot.
Loe lisaks »

Uurimus tõestab: Puitsisustusega klassiruumides õppivate koolilaste tervisenäitajad on paremad
07. jaanuar 2018

Joanneum Research instituudi korraldatud uurimuse tulemused näitasid täispuitsisustusega klassiruumide positiivset mõju õpilaste psühhofüsioloogilistele näitajatele. Uurimuse käigus sisustati Ennstali põhikooli (Austrias) kaks klassiruumi standard- ning kaks täispuidust sisustusega ja vaadeldi nendes õppivate õpilaste tervisenäitajaid.

Loe lisaks »

AkzoNobel jätkas Puitmajaliidu noort traditsiooni
22. detsember 2017

Jõulud ja pühade-eelne periood on tihe nii päkapikkudel, postikulleritel kui ka puitmajatootjatel. Vaja on enne pikki pühi veel viimased lahtised niidiotsad kokku sõlmida, et uue aasta alguses saaks projektidega ladusalt edasi minna. Akzo Nobel Baltics AS Eesti Puitmajaliidu toetava liikmena kutsus majatootjad sel sagimist täis perioodil korraks ühiselt kokku, et aastale tagasi vaadata ja jätkuvaid koostöövõimalusi arutada.

Loe lisaks »

Hiiumaa Ametikool täitis ehituserialade õpetamises tühja koha
19. detsember 2017

Hiiumaa Ametikool avas selle aasta sügisel palkmajaehitajate õppekava, kus saab nii teoreetiliste teadmiste kui praktiliste oskuste kaudu selgeks vajalikud käsitööna valmistatud palkhoonete ehitamise ja püstitamise põhimõtted. Avatud õppekava osutus kandidaatide seas oodatust populaarsemaks, sest varem ei olnud võimalust nii põhjaliku programmi alusel käsitööna palkmajade valmistamist kutsehariduses õppida.

Loe lisaks »

Rotermanni soolalao ette planeeritakse puidust arhitektuuri- ja disainipaviljoni
18. detsember 2017

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas 6. detsembril välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile, Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile. 
Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad tutvustasid sektorit mainekal puitehituse konverentsil
12. detsember 2017

Detsembri alguses (6-8.dets) toimus Saksamaal rahvusvaheline Holzbau Forum Garmisch, mida külastas esmakordselt ka Eesti Puitmajaklastri delegatsioon. Konverentsi programm sisaldas nimekate esinejate kõrval ka Eesti puidusektori ettekandeid.

Loe lisaks »

Sisekaitseakadeemia Narva hoone kavandab Kolm Pluss Üks
11. detsember 2017

Novembri lõpus kuulutati Narvas pidulikult välja Sisekaitseakadeemia Narva õppe-keskuse arhitektuuriline lahendus. Ca 7200 m² netopinnaga õppe-, treening- ja majutushoone valmib 2020. aastal.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit käivitas üldhariduskoolidele mõeldud pilootprojekti „Noortelt meistritelt loodusele“
07. detsember 2017

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti Tööõpetajate Seltsi ja 17 partneriga kutsub üldhariduskoole osalema esmakordselt korraldataval ning noortele puutööhuvilistele suunatud pilootprojektis. Projekti eesmärkideks on puutöö populariseerimine ja edendamine, õpilaste käeliste oskuste arendamine ning koostöö loomine kohalike ettevõtete ja koolide vahel. Projekti raames valmivate meisterduste kaudu panustatakse muuhulgas ka keskkonnahoidu.

Loe lisaks »

Ekspordiprogramm „Missioon Saksamaa“ toetas 21 Eesti ettevõtte sisenemist Euroopa ühele nõudlikumale turule
24. november 2017

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Marketingi Instituudi koostöös kevadel käivitunud ekspordiprogramm „Missioon Saksamaa“ jõudis 23. novembril toimunud seminariga lõpule. Selle aja jooksul toimunud koolituste, õppevisiitide ja ärikohtumiste tulemusel said 21 Eesti ettevõtet Saksa konsultatsioonifirma Steinbeis toel ettevalmistuse, et laiendada oma ekspordimüüki Saksamaale. EAS jätkab programmi 2018. aastal uute ettevõtetega.
Loe lisaks »

Urmas Vaino: „CADrina on Eestis ainulaadne fenomen, kusagil mujal midagi sarnast ei ole“  
23. november 2017

Homme (24.november 2017) toimub Kadrina Keskkoolis juba kaheksas arvutijoonsestusvõistlus CADrina, mis on käesolevaks aastaks kasvanud üle IT- ja NUTIfestivaliks. Võistlus on meelelahutuslik keskkond, kus projekteerimis- ja joonestustarkvara kasutust õppivad noored saavad võistlussituatsioonis testida tarkvara alaseid oskusi, leidlikkust ning kiirust.

Loe lisaks »

Puidu kasutamine aitab stressi vähendada
17. november 2017

Puidu kui ehitusmaterjali vääriti mõistmine takistab selle kasutamist korrushoonete ehitamisel. Samas on esialgsed uuringud näidanud, et puidu kasutamine mõjub positiivselt nii inimese füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Rahvusvahelisel puitarhitektuuri ja –inseneeria konverentsil esinenud Texase Austini Ülikooli dotsent ning arhitekt Ulrich Dangel usub, et lähima 10 aasta jooksul saab puidust atraktiivne alternatiiv betoonile ning terasele. 
Loe lisaks »

Eesti Ehituskonverentsi esinejate nimekiri täienes moodulmajatootjaga
16. november 2017

Eesti Ehituskonverentsi 2017 esinejate hulka lisandus Harmet OÜ üks omanikke ja juhatuse esimees Toomas Kalev. Kalev räägib moodulmajade ehitamise olevikust ja tulevikust, Harmeti uue tehase ehituses ja selle eripäradest, tööjõu leidmisest ning paljust muust.
Loe lisaks »

Väike-Maarjas katsetati CLT paneelidest ehitatud hoone tulekindlust
06. november 2017

1.novembril katsetasid TTÜ teadlased koostöös Sisekaitseakadeemia, RISE (Rootsi uurimisinstituudid), Swedish Wood'i, RKAS ning Saksamaa erialaspetsialistidega Sisekaitseakadeemia Päästekooli harjutusväljakul ristkihtpuitpaneelidest (CLT) ehitatud piloothoone tulekindlust.

Loe lisaks »

Puitmajatootja: väärtusahel tuleb timmida efektiivsemaks
31. oktoober 2017

Puitmajatootjad on planeerimatusest tekkida võivad tootmisummikud lahendanud lihtsalt: konkureerimise asemel aidatakse üksteisel üle jõu käivate tootmismahtudega hakkama saada, sest koostööd tehes ollakse eksportturgudel tugevamad.
Loe lisaks »

Pöörane pidu ehitusmessil osalevate eestlaste tänavas
27. oktoober 2017

Kombekohaselt on Eesti ehitusmessil Bygg Reis Deg korralikult esindatud. Suurele ühisstendile lisaks on mitmel Eesti ettevõttel messil ka omaette stendid.

Loe lisaks »

Bygg Reis Deg 2017 oli eelmisest edukam
27. oktoober 2017

Möödunud nädalal (18.-21.okt) toimus Norras iga kahe aasta tagant korraldatav rahvusvaheline ehitusvaldkonna mess Bygg Reis Deg 2017. Messil pakutakse aastast aastasse erinevaid lahendusi kodude, suurhoonete ja muude ehitiste jaoks. Valikus on osalejaid nii materjalide, tööriistade kui ka energeetika ja kinnisvaraarenduse valdkonnast. Erinevatel stendidel olid esindatud ka Eesti puitmajatootjad.
Loe lisaks »

President avas Keila lähedal Põhjamaade ühe suurema majatehase 
24. oktoober 2017

Keila külje all Kumnas avati Eesti kapitalil põhineva ettevõtte Harmet majatehas, mis ettevõtte kinnitusel on regiooni üks suurem ning automatiseerituim. Tehase avamisüritusel osales ka president Kersti Kaljulaid.
Loe lisaks »

SEMINAR "Ehitusettevõtja Norras - mida peaks teadma?"
23. oktoober 2017

Eesti Puitmajaklaster koostöös Puitmajaliiduga korraldab 14. novembril Norra teemalist seminari. Külalisesinejad KPMG Norra esindusest räägivad teemadel nagu ettevõtlusvormid Norras, tööandja kohustused ja võimalused, lepingute koostamine jpm.
Loe lisaks »

Hobbiton OÜ korraldab palkmaja kliendipäeva
23. oktoober 2017

Maja soetamine on tähtis otsus, mida uisapäisa teha ei maksa. Eest Puitmajaliidu ja klastri liige Hobbiton OÜ annab palkmajadest huvitatud klientidele võimaluse teemakohastele küsimustele vastuseid saada.
Loe lisaks »

Erinevate hammastüüblitega ühendatud puit-puiduga liidete uurimine
12. oktoober 2017

Järjest enam pööratakse tänapäeval tähelepanu keskkonna säästmisele ja taastuvate loodusvarade kasutamisele. Puit on taastuv ja suhteliselt laialt levinud loodusressurss, mille asjakohasel majandamisel säilib võimalus tarbida ja toota puidupõhiseid materjale peaaegu lõpmatult. Puidu efektiivsemast väärindamisest kirjutas ka Puitmajaklastri lõputööde konkursi laureaadi, Villu Melk (Eesti Maaülikool) diplomitöö „Erinevate hammastüüblitega ühendatud puit-puiduga liidete uurimine“.

Loe lisaks »

EstHus sihib kahekordset käibekasvu
09. oktoober 2017

Ristkihtpuitpaneelide, element- ja moodulmajade tootja EstHus OÜ (endise nimega Puitpaneel OÜ) reorganiseeris viimase aasta jooksul oma tootmise ning avas juulis uue ristkihtpuit seinapaneelide (MHM) tootmisliini, mis on Skandinaavias ja Baltikumis ainuke. Ettevõtte käibemahud mullu küll kahanesid, ent aastaks 2020 plaanib EstHus müügimahte kahekordistada.
Loe lisaks »

TTÜ üliõpilaskodu läbis põhjaliku ravikuuri
05. oktoober 2017

TTÜ ja Matek ASi koostööprojekt, Akadeemia tee 5a pereühiselamu renoveerimine on lõpusirgel. Jäänud on veel viimased ehitustööd ning peatselt võib Tehnikaülikool tudengeid uue kuue saanud paneelmajas majutama hakata. Juba on projekti eest saadud ka esimene tunnustus.

Loe lisaks »

Elementmajade odavpakkujad külvavad klientides segadust
03. oktoober 2017

Erinevat tüüpi tehases valmistatud puitmajad koguvad populaarsust. Tellides endale “tehasemaja”, tuleb leping kliendil alati korralikult läbi lugeda ja enne sellele alla kirjutamist selgeks teha lepingus sisalduvad ning sealt välja jäänud tööd. Turu keskmisest hinnast poole odavamat maja ei ole olemas ning klient peab arvestama, et sotsiaalmeedias pakutavad odavad tehasemajapaketid ei sisalda enamasti kallimaid ehitustöid.

Loe lisaks »

Keskkonnasõbralikkus muutub uue kodu otsinguil aina olulisemaks
02. oktoober 2017

Eesti on Euroopa suurim puitmajade eksportija, eksportides üksi rohkem kui teisel ja kolmandal kohal olevad Leedu ja Saksamaa kokku. See on hea uudis kahel põhjusel: esiteks on see kasulik meie riigi majandusele ning teiseks on puit äärmiselt keskkonnasäästlik materjal. Materjalide keskkonnamõjudest ning põhjustest, miks eelistada puitmaju, räägivad Nordic Houses KT OÜ müügidirektor Margus Pauts ja Greenline House’i projektijuht Sander Jahilo.
Loe lisaks »

Puitmajaklastri ettevõtted külastasid NorDani Poola tehaseid
27. september 2017

Möödunud nädala keskel võõrustas Poolas Eesti puitmajasektori ettevõtteid akna- ja uksetootja NorDan. Tutvustati tehast ja tootmist ning anti ülevaade praegusehetke trendidest ja valikutest aknamaailmas.

Loe lisaks »

Uued tuleohutusnõuded võimaldavad puitu hoonetes kasutada senisest laialdasemalt
26. september 2017

Käesoleva aasta aprillis jõustus uus tuleohutust reguleeriv määrus, mis muuhulgas võimaldab senisest rohkem kasutada puitu hoone sise- ja välisviimistluses ning ka kandekonstruktsioonides. Uued nõuded annavad arhitektile ja insenerile uusi võimalusi kuid samas esitavad ka uusi väljakutseid oma tuleohutusalaste teadmiste täiendamisel.

Loe lisaks »

Tuleohutusnormide järgimine on keeruline, kui puuduvad standardid
11. september 2017

Tuleohutusest rääkides on olulne meeles pidada, et vanemate majade puhul algab tulekahju reeglina kas lagunenud küttekoldest või vananenud elektrisüsteemist. Kõige enam tulekahjusid saab nii uutes kui vanemates hoonetes alguse aga hooletust kasutajast. Kaasaegsed hästi ehitatud majad peavad olema nendeks olukordadeks valmis.

Loe lisaks »

Eesti Maaülikoolis kirjutati puitmajasektori jaoks olulisi teadustöid
05. september 2017

Eesti Puitmajaklaster ja Puitmajaliit premeerivad kolmandat korda sektori jaoks olulistel teemadel kirjutatud tehasemaja valdkonna teadustöid. Parimad lõputööd valis välja Puitmajaliidu juhatus koostöös klastri tegevmeeskonnaga ning kõrgeima preemia pälvis seekord Eesti Maaülikooli tudeng Villu Melk.

Loe lisaks »

Doktoritöö: vanade puitmajade energiakulu saab targa renoveerimisega neljakordselt vähendada
04. september 2017

Õigete renoveerimisvõtete korral võivad vanad puitmajad veel vähemalt 100 aastat vastu pidada.
Loe lisaks »

Räpinas käib maailmatasemel palkmajaäri
02. september 2017

20 aastat tagasi kahe kursusevenna algatatud ettevõtmisest kasvas välja rahvusvaheliselt hinnatud palkmajaettevõte, mille toodang on jõudnud Kariibi mere saartest Ameerika Ühendriikideni.
Loe lisaks »

Kuues Puitmajasõprade Suvekonverents peeti Prangli saarel
31. august 2017

Augustikuu viimasel nädalavahetusel pidas Eesti puitmajasektor juba kuuendat "Puitmajadesõprade suvekonverentsi", kus osalesid Eesti Puitmajaliidu ja klastri ettevõtted, head toetajad ning teised puitmajahuvilised.

Loe lisaks »

Eesti puitmajaklastrile omistati European Cluster Excellence pronksmärgis
10. august 2017

Mai kuus läbis Eesti puitmajaklaster hindamise, mille raames taotles  European Cluster Excellence pronkstaseme märgist. Klastrile omistatud rahvusvaheline sertifikaati kinnitab, et klaster panustab teadlikult klastrijuhtimise taseme tõstmisse. 

Loe lisaks »

Palmako siseneb Norra turule otse oma esindusega
07. august 2017

AS Palmako asutas Norras tütarettevõtte Palmako Norge AS, millega loodetakse senisest veelgi jõulisemalt oma toodetega Norra turule siseneda ning kasvatada käivet Skandinaavia suunal. Uus ettevõte on järjekordne samm Palmako müügiorganisatsiooni strateegilise arenguplaani elluviimisest, mis peaks tagama efektiivsuse ettevõtte müügi- ja klienditeeninduse protsessides.

Loe lisaks »

Q-Haus Balticu unikaalne tarkvara õpib ise
27. juuli 2017

Eesti tootjad on puitmajasektoris teerajajateks nii uute insenertehniliste lahenduste kui ka tootmistehnika kaasamise ja arendusega seonduvas,“ tõdeb Q-Haus Baltic OÜ juhatuse liige Reino Soots. See aga ei tähenda, et meie puitmajatootjad saaksid jääda loorberitele puhkama.
Loe lisaks »

Kaarel Väer: noorte inseneride pealekasv on võtmetähtsusega
18. juuli 2017

Eesti Puitmajaliidu uueks juhatuse esimeheks valitud Kaarel Väer peab eesmärgiks kaasa aidata maamärgina mõjuva puidust mahuka korrusmaja valmimisele Eestis ja majatootjate kõige põletavama probleemi, noorte võimekate inseneride puuduse lahendamisele.

Loe lisaks »

Uus võimalus ehituses ehk EstHus OÜ tutvustas liimi- ja keemiavaba ristkiht puitpaneeli
13. juuli 2017

Eesti Puitmajaliidu liige, element- ja moodulmajade tootja EstHus OÜ avas 12. juulil Tartus (Turu tn 67) uue ristkiht puitpaneelide tootmisliini, mis on ainuke Skandinaavias ja Baltikumis. Avamispeol said külalised näha, kuidas tänapäeva automatiseeritud liin töötab ning kuidas valmivad liimi- ja keemivabad ristkiht puitpaneelid.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidus on kokku 50 ettevõtet
12. juuli 2017

Eesti Puitmajaliidu juhatus otsustas liikmeteks vastu võtta element- ja moodulmajade tootjad Bauindustrie Tehas OÜ ning Nord Homes OÜ ja toetajaliikmeks köögimööblitootja TNC-Components OÜ. Nende liikmete liitu astumisega on Puitmajaliidu nimekiri kasvanud 50-ni.

Loe lisaks »

Eesti puitmajasektoris on uus liider
03. juuli 2017

Kokkupandavate puitehitiste tootja Harmet OÜ suurendas mullu käivet ligi neljandiku võrra 66,4 miljoni euroni, möödudes sellega isegi seni suurimast puitmajatootjast Kodumaja AS.
Loe lisaks »

Joonisest saab maja ühe nupuvajutusega!
12. juuni 2017

Aasta Tehasemaja 2017 konkursil arhitektuuripreemia ja parima kivikatuse eripreemia pälvinud Timbeco Woodhouse OÜ on enam kui 25-aastase kogemusega energiasäästlike elementmajade tootja. Ettevõtte projekteerimistehnoloogia võimaldab saata joonised paberivabalt ühe nupuvajutusega projekteerija arvutist CNC töötlemiskeskusesse.
Loe lisaks »

TÜ VKA rahvusliku ehituse eriala lõpetajad kaitsesid diplomitöid
02. juuni 2017

Eile (1.juuni) toimus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku ehituse eriala diplomitööde kaitsmine. Kokku astus komisjoni ette 10 tudengit erinevate teemakäsitlustega.


Loe lisaks »

Räpinas võistlesid parimad Eesti palkmajaehitajad
30. mai 2017

Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliidu ja palkmajatootjatega korraldasid 27. mail Räpinas Hea Kodu Päevade raames seitsmendat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlust. Pealtvaatajad said näha, kuidas Eesti parimate meistrite käe all valmib ühe ehtsa käsitööpalkmaja olulisim detail – nurgatapp. Võitlusel võtsid mõõtu 8 Eesti palkmajameistrit.

Loe lisaks »

SEMINAR "Uued materjalid ja lahendused puit- ja moodulmajade projekteerimisel ning paneelmajade rekonstrueerimisel"
19. mai 2017

Puukeskus koostöös Eesti Puitmajaklastri ja TTÜ-ga korraldavad projekteerijatele mitmekülgse teemakäsitlusega seminari Loe lisaks »

Hobbiton OÜ-l täitus 20 tegutsemisaastat
11. mai 2017

Hobbiton OÜ on 1997. aastast Räpinas tegutsev ettevõte, mille toodanguks on käsitööna valminud palkmajad.

Loe lisaks »

Saare Ereki esimene Hiina “pääsuke” sai Shanghai lähistel katuse alla
04. mai 2017

Ehkki esialgu on Shanghai lähistel valminud vaid üks saarlaste toodetud elementmaja, on lootused Hiina osas üsnagi suured – kõigi eelduste kohaselt jätkub koostöö hiinlastega edaspidigi.
Loe lisaks »

Parimad käsitööpalkmajade tootjad selgitatakse välja 27. mail Räpinas
03. mai 2017

Juba seitsmendat korda kogunevad Räpinas Hea Kodu päevade raames tugevaimad Eesti käsitööpalkmajade tootjad, et selgitada välja selle aasta kiireimad ning täpseimad meistrid. Loe lisaks »

Nordic Houses tehasemajad valmivad keskkonnasõbralikult
24. aprill 2017

Puidust tehasemajade tootmises on leitud tasakaal keskkonna- ja majanduslike huvide vahel. Puidust ehitades antakse inimestele tööd ning säästetakse keskkonda.
Loe lisaks »

Tartus peeti Tagurpidimaja sarikapidu – pärg võeti maha jalad maas.
20. aprill 2017

Kui tavaliselt tuleb sarikapeo pärja järele ronida peremehel ikka hoone kõrgeimasse tippu ehk otsmise sarika juurde, siis Raadile kerkiva tagurpidi maja pärg võeti maha kindlalt jalad maas.
Loe lisaks »

Puitmajaliidu liige, moodulmajade tootja Harmet OÜ hakkab metalltooteid tootma
18. aprill 2017

Moodulmajade tootja Harmet on hoogsalt arenemas ja nüüd plaanib ettevõte alustada taas metalltoodete tootmisega oma esimeses Tutermaal asuvas tehases, kus on tootmispinda pea 3000 ruutmeetrit.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit valis uueks juhatuse esimeheks Kaarel Väeri
18. aprill 2017

Eesti Puitmajaliidu 23. märtsil toimunud üldkoosoleku raames valiti liidule uus juhatus.

Loe lisaks »

Maikuus toimub Ehituskeskuses seminar "TERVE EHITISE HOMNE PÄEV 2017"
17. aprill 2017

Eesti Puitmajaklaster koostöös Tervemaja OÜ-ga  korraldab 10.- 11. mail seminari „TERVE EHITISE HOMNE PÄEV 2017"
Loe lisaks »

Rahvusvahelise puidust tehasemajade konkursi „Aasta Tehasemaja 2017“ võitjaks pärjati Puitpaneel OÜ ridaelamute kompleks Rootsis!
05. aprill 2017

Eesti Puitmajaliit ning Eesti Puitmajaklaster korraldasid sel aastal juba seitsmendat Aasta Tehasemaja konkurssi, kus sel aastal osales 22 Eesti puitmajatootjat, kokku 31 objektiga nii Norrast, Rootsist, Eestist, Soomest kui Austriast. Konkursi üldvõitja tiitli pälvis Puitpaneel OÜ ehitatud ridaelamute arendus Rootsis.
Loe lisaks »

Metsateadlane: mets on tööriist, millega pidevalt väärtust toota
30. märts 2017

Eesti ja Soome metsa- ja puiduteadlaste sõnul on keskkonna säästmise seisukohalt üks optimaalseid viise kasutada rohkem puitu hoonete ehitamisel ja disainis – see aitab salvestada süsinikku mõistlikumalt ja kauem, pakkudes ühtlasi ka asendust keskkonda saastavate fossiilsete kütuste kasutamisele.
Loe lisaks »

Puitmajasektori Aasta Tegija 2016 tiitli pälvis Raiko Gustavson
24. märts 2017

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu kuuendat korda välja Aasta Tegija tiitli, mis omistati Pärnu Log Homes OÜ juhatuse esimehele Raiko Gustavsonile. Kolleedide tunnustuse tõi Eesti Puitmajaklastri projekti raames elluviidava sertifitseerimisprotsessi eestvedamine.

Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja konkurss selgitab välja selle aasta parimad puitmajad
21. märts 2017

Aasta Tehasemaja on Eesti puitmajaklastri ja Eesti Puitmajaliidu korraldatav konkurss, mille raames tunnustatakse ja tõstetakse esile aktiivseid Eesti puitmajatootjaid ning valitakse välja parimatest parimad tehastes toodetud Eesti puitmajad. Puitmajade tootmissektor on Eesti suurimatest eksporditulu allikatest ning konkursi näol on tegemist ühe auväärseima tunnustusega sektori ettevõtete jaoks.

Loe lisaks »

Lasita Maja disainikonkursil korjasid enamiku auhindu Saksamaa arhitektid
08. märts 2017

Lasita Maja korraldas rahvusvahelise aiamajade disainikonkursi.


Loe lisaks »

Puitmajatootjad sihivad Norrale lisaks uusi turge
06. märts 2017

Hoolimata tihenevast konkurentsist ning suurenevast hinnasurvest maailmas läheb meie puitmajatootjatel üsna hästi. Eesti tootjad on Euroopa ühed suurimad puitmajade eksportöörid ning möödunud aasta üle ettevõtted kurta ei saa. Silmapiiril on uued turud.
Loe lisaks »

Seminar "Katused, kandvad puitkonstruktsioonid, katusekatete variandid, katusetarindi taastamine" 19. aprillil
03. märts 2017

Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskusega korraldab seminari, mis keskendub katusetarindite valmistamisele ja taastamisele.
Loe lisaks »

Seminar "Hoonete seestpoolt soojustamine. Savi- ja lubikrohv viimistluses" 15. märtsil
03. märts 2017

Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskusega korraldab seminari, mis keskendub palkmajade seestpoolt soojustamisele ja välispiirete õhupidavuse parandamisele. Seminar annab ülevaate ka lubi-ja savikrohvi kasutamiset palkseinal, selle omadustest ja kulunormidest ning kasutamisest niiskuskoormusega ruumides.
Loe lisaks »

Harmeti tootmishoone on 2017.a rajatavatest suurim
13. veebruar 2017

Tänavu suuri logistikakeskusi või nende laiendusi ei valmi, suurimaks rajatavaks hooneks kujuneb eeldatavasti Harku valda rajatav Harmeti moodulmajade tootmishoone, selgub Uus Maa kinnisvarabüroo turuülevaatest.

Loe lisaks »

Algab puitmajade konkurss
09. veebruar 2017

“Aasta tehasemaja 2017” konkursi raames valitakse taas välja parimad tehastes toodetud Eesti puitmajad. Eelmisel aastal osales Eesti puitmajaklastri ja Eesti Puitmajaliidu korraldatud konkursil puitmaju nii Eestist, Norrast kui Rootsist. Parima puitmaja tiitli pälvis AS Kodumaja Norras asuv maailma kõrgeim puitkarkassmaja.

Loe lisaks »

TTÜ ehitab vana ühiselamu liginullenergia-hooneks
08. veebruar 2017

Eesti puitmajatootjad ja TTÜ teadlased astuvad koos suure sammu vanade betoonist kortermajade renoveerimises. TTÜ vana ühiselamu (Akadeemia tee 5A) saab uue ilme ja hingamise just tänu puidust valmistatud seinapaneelidele.
Loe lisaks »

Liginullenergiamajad toovad hea une ja madalad küttearved
07. veebruar 2017

Meie liikme, Matek ASi valmistatud TTÜ liginullenergia testhoone võimaldab ehitusteadlastel ja majatootjatel uurida hoone energiakasutust ning seeläbi valmistuda aastal 2021 rakenduvateks ehitusseaduse muudatusteks.
Loe lisaks »

BAU 2017 messist kujunes Eesti ehitussektori kohtumispaik
25. jaanuar 2017

Eelmisel nädalal lõppenud BAU ehitusmess andis puitmajasektorile põhjaliku ülevaate Euroopa ehitussektori viimastest arengutest. Mess käsitles hoonete arhitektuurset- ja insenertehnilist projekteerimist, tutvustas ehitustehnoloogiaid, tööriistu, uusi materjale ning hoone komponente, mis võimaldavad tõhusamalt ehitada tööstus- ja äripindu, eramuid ning teostada sisetöid.

Loe lisaks »

Puitmajade tootmist käsitlevad lõputööd saavad taas kandideerida stipendiumile
13. jaanuar 2017

Edendamaks puitmajade tootmist toetavat teadus- ja arendustegevust ja motiveerimaks üliõpilasi tegema puitmajasektori arengut toetavaid teadustöid, kuulutavad Eesti puitmajaklaster ja Eesti Puitmajaliit kolmandat korda välja tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkursi. Konkursi raames antakse välja kolm preemiat väärtusega 700, 400 ja 200 eurot.

Loe lisaks »

Paneelmajade renoveerimine puitelementidega
12. jaanuar 2017

Vikerraadio rubriigis "Nutikas" käisid paneelmajade renoveerimisest rääkimas TTÜ Ehituse ja arhitektuuri instituudi professor Targo Kalamees ja ettevõtte Matek AS tegevjuht Sven Mats. 
Loe lisaks »

Eesti on juhtival ehitusmessil kohal suurte jõududega
09. jaanuar 2017

Tuleva aasta 16. - 21. jaanuarini Saksamaal Münchenis toimuval ühel suurimal ehitusmessil maailmas on Eestist kohal koguni kaheksa ettevõtet ja organisatsiooni. Seda on tervelt kaks korda enam kui osalejaid Venemaalt või vaid poole vähem kui on eksponente kohal Ameerika Ühendriikidest.
Loe lisaks »

Kuidas majatootja Timbeco Rootsi turule sisenes?
03. jaanuar 2017

2015. aastal Rootsis vanadekodu ehitushanke võitnud Eesti majatootja Timbeco Woodhouse rajab nüüd sinna ka lasteaeda.
Loe lisaks »

Emeriitprofessor Karl Õigeri tööd tunnustati Eesti puitmaja sõbra aunimetusega
15. detsember 2016

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu 7. korda välja aunimetuse Eesti puitmaja sõber. Tiitel omistati Tallinna Tehnikaülikooli kauaaegsele õppejõule, emeriitprofessor Karl Õigerile. Puitmajasektori poolt välja antava aunimetuse pälvis Karl Õiger eelkõige pikaajalise panuse eest ehitusvaldkonna insenerihariduse edendamisse.

Loe lisaks »

Palmako ja Aeroc Jämera uurivad ressursikasutust
12. detsember 2016

Keskkonnainvesteeringute Keskus tegi kolm esimest rahastusotsust, mille põhjal Palmako ja Aeroc Jämerä saavad koos tarbekeemiatootja Mayeri Industriesiga ressursikasutuse analüüsiks ettevõtetes kokku 11 975 eurot.
Loe lisaks »

Edukas puitmajatootja: vaja on tegeleda tööjõu ja tootlikkusega
05. detsember 2016

Välisturgudel tegutsedes tuleb kõigepealt vaadata omaenda „tagatuppa“ ehk rääkida tootmises kasutatavatest sisendhindadest ja küsimustest seoses tööjõuga, ütles läbi aastate 70-80 % oma toodangust eksportinud AS Ritsu tegevjuht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse aseesimees Elari Kivisoo. Kivisoo esineb juba teisipäeval, 6. detsembril toimuval Eesti Ehituskonverentsil.
Loe lisaks »

Aru Grupp AS juhatuse esimees: insenerigraafika peab olema iga gümnasisti baasoskus
26. november 2016

Kadrina Keskkoolis 25. novembril toimunud projekteerimistarkvara kasutamise võistluse CADrina raames selgusid parimad noored programmjoonestajad. Võistlusel osales kokku seitse võistkonda, kelle hulgast parimaks osutus Tallinna Tehnikakõrgkool, teise koha pälvis Kadrina Keskkool ning kolmanda koha Tallinna Tehnikaülikool. 

Loe lisaks »

2016. aasta puitmajamaastik
18. november 2016

Selleaastane saak annab lootust, et peagi on oodata ristkihtliimpuidust moodullahendusi ning võimsaid puidust kandekonstruktsioone, kirjutab Karin Paulus Sirbis.
Loe lisaks »

Lasita Maja korraldab aiamajade arhitektuurivõistluse
14. november 2016

Arhitektuurikaubamaja Katus.eu ning puitmajatootja Lasita Maja kuulutasid välja rahvusvahelise arhitektuurivõistluse aiamajade ja abihoonete kaasaegsete tüüplahenduste leidmiseks.
Loe lisaks »

Eesti puitmajaklaster värbab klastri puitmajatootjatele ETA ja CE koostamise projektijuhi
14. november 2016

Käesoleva konkursiga otsime Eesti puitmajaklastrisse puitmaju tootvatele ettevõtetele ETA (European Technical Assessment) ja CE taotlemist koordineerivat projektijuhti.
Loe lisaks »

Eesti puitmajaklaster värbab klastri puitmajatootjatele ETA ja CE koostamiseks inseneri
14. november 2016

Eesti puitmajaklaster pakub projektipõhist tööd inseneridele, kelle tööülesandeks on klastrisse kuuluvate puitmaju tootvate ettevõtete toodetele (erinevat tüüpi puitmajad) ETA (European Technical Assessment) ja CE märgise taotlemisega seonduvate insenertehniliste arvutuste tegemine.
Loe lisaks »

Eesti ettevõtete ekspordisuutlikkuse võti on lihtsam ühenduvus Euroopaga
10. november 2016

Eesti on ekspordimahtude arvestuses üks suurim puitmajade eksportöör Euroopas, mis nõuab järjest laiemat koostööd Eesti metsa- ja puidutööstuse sektori, ettevõtete ning Euroopa partnerite vahel. Kui tänavu toodab Euroopas Eestist rohkem puitmaju vaid kuus riiki, siis pole Eesti Euroopa viie suurima puitmaju tootva riigi hulka jõudmine enam vaid soovunelm, vaid käegakatsutav reaalsus, nendib Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ja AS Matek tegevjuht Sven Mats.
Loe lisaks »

Puidu tulevik: korrusmajad ja nutikad materjalid
27. oktoober 2016

Tuleviku linnades kõrguvad puidust karkassidega korrusmajad, autod sõidavad biokütustega ja killer-kotid on välja vahetanud puidupõhine looduses lagunev plast, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) puidu õppetooli professor Jaan Kers tänases Maalehes.
Loe lisaks »

Selle aasta parim puitmajasektori teadustöö kirjutati Tallinna Tehnikaülikoolis 
19. oktoober 2016

Eesti puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliiduga andis teist korda välja tehases valmistatud monteeritavate puitmajade teadustöö preemiad. Preemiad andis Tallinna Tehnikaülikoolis 18. oktoobril üle TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varrak.

Loe lisaks »

Mektorys esitleti esmakordselt Eestis virtuaalreaalset puitmaja
11. oktoober 2016

Nordic Houses KT OÜ ja Downtown Visuals OÜ koostöös Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusega Mektory viisid kinnisvara tutvustamise virtuaalreaalsuses uuele tasemele.
Loe lisaks »

Tallinna maja - Esimene laialt levinud puitmaja Tallinnas
03. oktoober 2016

Milline on Eesti Vabariigi algusaegadel olnud puitmajatüüp "Tallinna Maja," kirjutab Delfis Eesti Päevalehe loovjuht Ester Vaitmaa
Loe lisaks »

Puit-ja puidupõhiste konstruktsioonide projekteerimise seminar 18.oktoobril TTÜ-s
22. september 2016

Eesti puitmajaklaster koostöös Eesti Ehitusinseneride Liidu ja TTÜ-ga korraldab 18.10.2016 puit-ja puidupõhiste konstruktsioonide projekteerimise seminari. 
Loe lisaks »

Kanadas valmis maailma kõrgeim puithoone
19. september 2016

Vancouveris valminud 18 korruseline CLT kõrghoone on hetkel maailma kõrgeim puithoone. Eestlaste projekteeritud-ehitatud The Tree Norras on puitehitistes maailmas kõrguselt teisel, puitkarkassehitistest esimesel kohal.
Loe lisaks »

Puitmajaklastri delegatsioon kohtus Saksa ettevõtjatega ning külastas Nordbau messi
14. september 2016

Eelmisel nädalal külastas puitmajaklastri delegatsioon Saksamaad, kus külastati nii piirkonna suurimat saekaatrit, kohtuti kohalike ehitusettevõtjatega kui ka külastatati Nordbau ehitusmessi.
Loe lisaks »

Euroopas toodab Eestist rohkem puitmaju vaid kuus riiki
12. september 2016

Ekspordimahtude arvestuses on Eesti endiselt suurim puitmajade eksportöör Euroopas. Sektori eesmärk on tulevikus edastada tänaseid peamisi konkurente ka tootmismahtudes
Loe lisaks »

Vihasoo rannaniidule kerkis linnuvaatlustorn
09. september 2016

Eesti puitmajatootja Nordic Houses OÜ  ehitas heategevuslikus korras Kuusalu valda Vihasoole tänavuse merekultuuriaasta ja Lahemaa rahvuspargi 45. sünnipäeva tähistamiseks seitsme meetrise linnuvaatlustorni.

Loe lisaks »

Harmet OÜ rajab moodulmajade ehitamiseks suure tootmiskompleksi
04. september 2016

Nordecon ja Nordecon Betoon sõlmisid osaühinguga ITT Capital lepingu Harku valda Kumna külla moodulmajade tootmishoone rajamiseks osaühingule Harmet.
Loe lisaks »

Sven Mats: meil on vaja puidust keskkonnamaja, mis näitaks, mida me suudame
02. september 2016

Puidutööstus on küll Eesti majanduse seisukohalt äärmiselt oluline, ent siiani pole meil puitmaja, mis sobiks selle valdkonna võimalusi ja võimekust esindama, kirjutab Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ja Matek AS tegevdirektor Sven Mats.

Loe lisaks »

Viies "Puitmajasõprade suvekonverents" keskendus juhtimis- ja turundusvõtetele
30. august 2016

Selleaastase"Puitmajadesõprade suvekonverentsi" teemade valdkonnad olid suunatud juhtimis- ja turundusvõtetele. Konverentsi teisel päeval valmistasid majatootjad Hiiumaa lasterikastele peredele element-nukumaju.
Loe lisaks »

Puitmajasõbrad valmistasid paljulastelistele peredele nukumaju
28. august 2016

Eile Hiiumaal lõppenud Eesti Puitmajaliidu ja –klastri korraldatav "Puitmajasõprade suvekonverents“ päädis elementmaja ehitamise võistlusega, mille raames valmistati Hiiumaa paljulastelistele peredele suuri nukumaju.

Loe lisaks »

Tallinnas tehti korterelamule Eesti üks esimesi söestatud puidust fassaad
23. august 2016

Tallinnas asuvale kortermajale valmistas ettevõte Bauschmidt Yakisugi tehnikas söestatud puidust fassaadi, mis annab puidule täiesti tavapäratu ilme, pakkudes traditsioonilisele ehitusmaterjalile uudse ja omapärase välimuse. Loe lisaks »

Katedraal Eesti puidule
18. august 2016

Muuseume, kontserdisaale ja ooperimaju võib pidada kultuurikatedraalideks, kus sisu on loonud vormi ja vorm uue identiteedi. Seda laadi manifestatsiooni oleks tarvis ka kohalikule puidule – näidishoonet, mis tõstaks Eesti puitarhitektuuri kaardile, annaks sellele materjalist tuleneva uuendusliku vormi ja kinnitaks kohalikule puitarhitektuurile keskkonnahoidliku kvaliteedimärgi.
Loe lisaks »

Ats Buddell: puidu uus tulemine kaasaegses linnaehituses
10. august 2016

Eesti Puitmajaliidu ja -klastri korraldataval teadustööde konkursil on sellel aastal üks osalejatest välja toonud tugevad eelised puidu kasutamisel ehituses.
Loe lisaks »

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse võitis lahendus, mille valdavaks osaks on puit
05. august 2016

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).
Loe lisaks »

Q-Haus hakkas tootma moodsaid väikemooduleid
03. august 2016

Eesti Puitmajaliidu ja -klastri liige Q-HausBaltic OÜ on sellest aastast laiendanud oma tootevalikut ning valmistab kõrgetele nõudmistele vastavaid moodulid Loe lisaks »

Eestlased ehitavad Rootsis puidust suurt kontori- ja laohoonet
28. juuli 2016

Eesti Puitmajaliidu ja –klastri liikmel EstNor OÜ-l on Rootsis valmimas 1600m2 kontori- ja laohoone, mis on unikaalne selle poolest, et kogu hoone on valmistatud puidust.

Loe lisaks »

Tehasemaja by Nordic Houses pani teatri püsti!
30. juuni 2016

Juulikuus saab Estonian Golf & Country Club’ is Jõelähtmel näha vabaõhuetendust “Salamander” - lavastaja Erki Aule, osatäitjatena astuvad üles Raivo Rüütel, Marika Korolev, Veikko Täär ja Lauri Pedaja. 
Loe lisaks »

Kehtestatud aktsiisimaksud koormavad ka puitmajatootjaid
21. juuni 2016

Eesti ühe edukaima puitmajade eksportija Nordic Houses transpordipartnerid pidid pärast aktsiisitõusule järgnenud äriläbirääkimisi oma varasemad veomarsruudid täiesti ümber kujundama.
Loe lisaks »

V Eesti puitmajasõprade suvekonverents toimub 26.-27. augustil Hiiumaal
20. juuni 2016

Puitmajasõprade suvekonverentsile on oodatud puitmaju tootvate ettevõtete meeskonnad, toetavate organisatsioonide esindajaid, ehitusinsenerid, arhitektid, õppejõud, riigi esindajad jt, kelle jaoks on oluline ühe  Eesti edumeelseima sektori käekäik. 
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitusid üks Eesti ja üks Inglismaa ettevõte
14. juuni 2016

Eesti Puitmajaliidu juhatus otsustas toetajaliikmeteks vastu võtta puit- puitalumiiniumakende, sise-, välis-, liug ning rõduuste tootja NorDan AS ning kinnitusvahendite ja rauakaupade hulgimüügiga tegeleva Kero Trading OÜ.
Loe lisaks »

Eesti puitmajasektor võõrustas Soome puitmajasektori otsustajaid
10. juuni 2016

Eelmisel nädalal leidis aset Soome Puuinfo poolt ehitussektorile korraldatud ekskursioon Eesti puitmajatehastesse. Soome ehitussektori esindajad külastasid Timbeco, Mateki, Harmeti ning Kodumaja tehaseid.
Loe lisaks »

Räpinas pärjati laupäeval parim käsitöö palkmajaehitaja
06. juuni 2016

Laupäeval Räpinas toimunud käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võitis juba kolmandat korda ülekaalukat Veiko Palm. Kokku osales võistlusel 11 meistrit.
Loe lisaks »

Liginullenergiamaja toimib Eesti kliimas suurepärasel
30. mai 2016

Energiatõhususe ja keskkonnahoiu tõttu on ehitussektorile seatud teatud normid, mille järgi peavad alates 2021. aastast olema kõik uued hooned liginullenergiamajad. Kuigi täna peetakse liginullenergiahooneid veel nii-öelda tulevikumajadeks, valmistatakse neid Eestis edukalt nii karkass- kui ka palkmajana, räägib ümar- ja nelikantpalk- ning puitpaneelmajade tootja ASi Ritsu tegevjuht Elari Kivisoo.
Loe lisaks »

Moodulmaja ja selle eelised teiste puitmajade ees
24. mai 2016

Moodulmaja on lõppviimistlusega ruumelementidest kokkupandav ehitis, mida tarnitakse kohale kuubikutena ja installeeritakse objektil traditsioonilisemate ehitusstiilidega võrreldes väga väikese ajakuluga. Näiteks eramu paigaldus võib toimuda vaid mõne päevaga, mille järel võib juba sinna sisse kolida, selgitab Q-Haus Baltic OÜ tegevjuht Reino Soots.

Loe lisaks »

Euroopa läheb vaba turu vastu
20. mai 2016

Euroopa Komisjoni soov ühtlustada lähetatud töötajate ja sihtkohariigi töötajate töötingimusi kannab väga selgelt nooti liikmesriikide siseturgude kaitseks, kirjutab Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Sven Mats.
Loe lisaks »

Reedel selgusid Pärnus parimad noored ehituspuusepad
15. mai 2016

Reedel lõppenud ehituspuuseppade kutsemeistrivõistlusel võtsid kuju paadi motiiviga puitpingid. Parimateks pärjati kohtunike poolt Kuressaare ametikooli õppurid. Loe lisaks »

Kellele sobib koduks käsitööpalkmaja?
06. mai 2016

Eestis alustati palkehitusega umbes 3800 aastat tagasi. Vanim säilinud puitehitis on Ruhnu kirik, mis pärineb aastast 1644, aga leitud on ka 800aastaseid palkehitisi. Oma kodu rajamine on väga tähtis otsus, kuna kodus veedame üldjuhul suurema osa oma elust – seega võiks see olla vastupidav, omanäoline, keskkonnasõbralik ja tervislik. Käsitööpalkmaja eelistest räägib palkmaju tootva OÜ Vipson Projekt juht Taavi Tuvike.
Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2015 võidutöö edasiarenduse baasil on loodud maailmas  uudsel tehnoloogial põhinev virtuaaltuuri lahendus
01. mai 2016

Nordic Houses poolt toodetava ja Trilog Studio arhitektide poolt projekteeritud Nordic Compact kaasaegsele tehasemaja kontseptsioonile on arhitektuuri visualiseerimise stuudio Downtown Visuals loonud virtuaaltuuri, kus tulevane koduomanik saab kogeda nii sobivat siseviimistlust, ruumi- ja valguslahendust ning seejärel virtuaalselt valminud kodu tellida otse tehasest.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster kuulutavad teist korda välja tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkursi
28. aprill 2016

Edendamaks tehasemaja tootmist toetavat teadus- ja arendustegevust ja motiveerimaks üliõpilasi tegema sektori arengut toetavaid teadustöid, antakse välja kolm preemiat väärtusega 700, 400 ja 200 eurot.


Loe lisaks »

AS Ritsul  täitub täna 25. tegevusaasta
22. aprill 2016

Eesti Puitmajaliidu üks asutajaliige, AS Ritsu, tähistab täna 25 tegevusaasta täitumist. Vabariigi taasiseseisvumisajal puidu esmatöötlemismasinate tootmisega alustanud ettevõte on tänaseks kasvanud sektori üheks tugevamaks masintöödeldud palkmajatootjaks.
Loe lisaks »

Statistikaameti andmetel kasvas puitmajade eksport 2015. aastal 28,2%
21. aprill 2016

Endiselt on suurim Eesti puitmajade eksportturg Norra Kuningriik, millele järgnevad Rootsi, Saksamaa ja Suurbritannia.
Loe lisaks »

Kuues käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub 4. juunil Räpinas
15. aprill 2016

On alanud registreerumine käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusele, mis toimub 4. juunil Räpinas. Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu ja –klastri liikmed külastasid Rootsi suurimat ehitusmessi Nordbygg
14. aprill 2016

Eelmisel nädalal Stockholmis toimunud Nordbyggi ehitusmessi väisas 15 liikmeline Eesti Puitmajaliidu ja –klastri delegatsioon, kes käisid messil tutvumas ehitussektori uusimate lahendustega.
Loe lisaks »

Mountain Loghome aitas korraldada muusikafestivali “Tallinn Music Week” installatsioone
12. aprill 2016

“heliLAINED” nimelised installatsioonid sündisid Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilaste, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami ning arhitektuuripraksise PART koostöös. Eesti Puitmajaliidu liige Mountain Loghome tugi projektile oli konstuktsioonide tööjooniste projekteerimine ja tootmine tehases.

Loe lisaks »

Rahvusvahelise puitmajavõistluse “Aasta Tehasemaja 2016” võitis AS Kodumaja
07. aprill 2016

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti Puitmajaklastriga korraldasid sellel aastal kuuendat korda rahvusvaheliste mõõtmetega konkurssi “Aasta Tehasemaja 2016”, kus osalesid eestlaste ehitatud puitmajad Norrast, Rootsist ja Eestist. Eile sai parima puitmaja tiitli AS Kodumaja Norras paiknev maailma kõrgeim puitmaja.
Loe lisaks »

Timbeco Woodhouse OÜ valmistab Rootsis seitsme nädalaga lasteaia
31. märts 2016

Timbeco majatehas projekteeris, tootis puitelemendid ja ehitas väljast valmis lasteaia Falunisse Rootsis. Vaid kolme nädalaga püstitati CLT-st ja puitkarkass elementidest koosnev ilmastikukindel majakarp. Järgneva nelja nädalaga on plaan hoone väljast valmis ehitada. Loe lisaks »

Innovatsiooni võidukäik: tulevikus on palkmajade ehitamine palju lihtsam
28. märts 2016

LogPicker on ettevõte, mis valiti Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht TOP 30 hulka. Tegemist on veebipõhise palgivalikuprogrammiga käsitöö palkehitusettevõtjatele, mis tõhustab palkide valimist palkseinte ehitamisel. Programmi erilisus peitub muuhulgas ka selles, et see võimaldab teha ehituspalgi asukoha määrangu arvutused automaatselt kõikidele palkseintele üheaegselt terve ehitatava palkhoone ulatuses ning joonistab puusepale välja seinalaotused.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitusid kaks välismaist ja üks kodumaine toetajaliige
23. märts 2016

Eesti Puitmajaliidu juhatus otsustas liidu toetajaliikmeteks vastu võtta projekteerimistarkvara arendaja Vertex Systems OY, õhu- ja tuuletihedustoodete arendaja SIGA Cover AG ning tööjõurendifirma Hansavest Tööjõud OÜ.

Loe lisaks »

Keilasse Piiri tänavale tuleb liginullenergiaelamu
20. märts 2016

Piiri tänav 5A kinnistule ehitatav kortermaja eristub teistest mitmete energiasäästlike uuenduste poolest.

Loe lisaks »

“Aasta Tehasemaja 2016” konkursil on võistlemas 22 hoonet nii Eestist kui välismaalt
16. märts 2016

Eesti Puitmajaliit ja –klaster korraldavad juba kuuendat korda konkurssi, mille eesmärk on tõsta esile ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Sel aastal on konkursist osa võtmas 22 hoonet millest 10 paikenevad  Eesti ning 12 välisriikides.


Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit valis aasta tegijaks käsitööpalkmajatootja Andrus Prangli
15. märts 2016

Puitmajaliidul on traditsioon kord aastas esile tõsta isikut, kes on panustanud liidu ühisettevõtmistesse teistest rohkem. Sel aastal võitis ülekaalukalt Hobbiton OÜ tegevjuht Andrus Prangli.
Loe lisaks »

Maardu külje all ehitatakse pagulasmaju Saksamaale
11. märts 2016

Saksamaal laienev pagulaskriis on pakkunud päästeventiili Eesti ehitusfirmadele. Teiste seas valmistab pagulasmaju ehk pagulasmooduleid Eesti Puitmajaliidu liige Akso-Haus. Loe lisaks »

TERVE EHITISE HOMNE PÄEV 2016. Ehitusfüüsika ja praktika
07. märts 2016

Eesti puitmajaklaster koostöös Tervemaja OÜ-ga  korraldab 3.-4. mail seminari „TERVE EHITISE HOMNE PÄEV 2016"
Loe lisaks »

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed tutvusid Valgamaa visiidi ajal AS Ritsu tegemistega
03. märts 2016

Eelmise kuu lõpus olid Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Valgamaa visiidil, kus tutvuti muuhulgas AS Ritsu tööde ja tegemistega. Loe lisaks »

Puitmajade suurima sõbra tiitel läks Ülenurmele
18. veebruar 2016

Eesti Puitmajaliit otsustas aasta puitmajasõbra tiitli anda Ülenurme vallale, kus on omavalitsuse suurust arvestades kerkimas kõige enam puitmaju. Eelmisel aastal ehitusloa saanud puitmajade üldarvult jäi väike Ülenurme napilt alla ainult Rae vallale ja Tallinnale.
Loe lisaks »

Palkmajaehitaja kutseeksami sooritas kuus meest
12. veebruar 2016

Täna viidi Valgamaa  Kutseõppekeskuses  läbi järjekordne palkmajaehitajate kutseeksam, kus kõik eksami sooritajad olid pärit Ritsu AS-ist.
Loe lisaks »

Eestlased ehitasid maailma kõrgeima puitmaja
10. veebruar 2016

Norras Bergenis aitasid eestlased ehitada maailma kõrgeimat puitmaja - "Ringvaates" tutvustas seda ehitust Kodumaja turundus- ja müügidirektor Andrus Leppik.
Loe lisaks »

Arhitektid ja insenerid lõid käed parimate eesmärkide saavutamiseks
04. veebruar 2016

Arhitektuuribüroo TEMPT sõlmis koostööleppe DMT inseneridega ning pakub nüüd majatehastele lisaks arhitektuursele ja eriosade projekteerimisele ka konstruktsioonide projekteerimist. 
Loe lisaks »

Majandusministeerium käivitab energiasäästlike liginullenergia hoonete projekteerimise
02. veebruar 2016

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium asub 290 000 euroga toetama energiasäästlike ehk liginullenergia elamute tüüplahenduste koostamist. Lähiajal korraldatakse hange viie liginullenergia elamu lahenduse tellimiseks.
Loe lisaks »

Soovite elada puitmajas - mida võiks teada nende ehitusest?
01. veebruar 2016

Aastatel 1921-1930 Eestisse ehitatud majadest olid umbes 90 protsenti puitmajad. Nõukogude ajal langes nende protsent ehituses 24 -ni. Praegu on puitmajaehitus Eestis jällegi kasvanud - umbes pooled ehitatavatest majadest on puidust. Toodetakse väga erinevaid puitmaju - elementmaju ja moodulmaju, palkmaju nii kantpalgist kui ümarpalgist. Palkmajade tootjad jagunevad omakorda veel käsitööna tootjateks ja masinatega tootjateks. Millist maja aga valida, kuidas käib puitmaja ehitus ja kuidas olla kindel, et ostetud maja on ka kvaliteetne?
Loe lisaks »

Soomlased tunnustasid eestlasi tehasemaja ekspordi jõulise kasvu ees
29. jaanuar 2016

Soome YLE TV uudistesaade kiitis eestlasi tehasemaja ekspordi tugeva kasvu tõstmise eest. Eestlasi esindas uudistesaates Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Sven Mats ja liidu liikme Timbeco Woodhouse OÜ Soome müügijuht Indrek Tiits. Loe lisaks »

Puitkonstruktsioonil korterelamutele väljastati möödunud aastal kolm korda enam ehituslube
23. jaanuar 2016

Möödunud aastal Eestis väljastatud ehituslubade arv näitab, et uute elamute ehitus on suundumas taas kasvule.

Loe lisaks »

Sellel nädalal ilmus uus eestikeelne puiduõpik
22. jaanuar 2016

Kolmapäeval ilmus müüki eestikeelne puiduõpik „Puit- ja puidupõhised konstruktsioonid“, mis autorite sõnul sobib lugemiseks kõigile, kellel on huvi puitehitiste vastu.

Loe lisaks »

Tehasemajad valmivad kui rätsepaülikonnad
15. jaanuar 2016

Oma kodu tellides väärtustavad inimesed järjest enam just nende soovide järgi loodud ja nende „nägu“ lahendusi.  Loe lisaks »

Puitmajatootjad said eksporditeo tiitli
30. detsember 2015

Lõppeval aastal jõudsalt ekspordimahte kasvatanud ja uutele turgudele laienenud Eesti puitmajade tootjad pälvisid KredEx Krediidikindlustuse aasta eksporditeo tiitli.

Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi väliala teemapark koosneb seitsmest puitmajast
18. detsember 2015

Planeeritav teemapark koosneb seitsmest kaasaegse arhitektuurikeelega puithoonest, mis asuvad ERMi uue hoone kõrval ning on selle kuvandi lahutamatu osa.

Loe lisaks »

EAS-i klastrite programm toetab 2015 - 2018 perioodil ka Eesti puitmajaklastri tegevust
09. detsember 2015

EAS aitab kaasa kümnele klastri projektile, et suurendada ettevõtluse ja teaduse koostööd ning tõsta seeläbi ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet. Toetust saavate klastrite tegevusalad on meditsiiniteenustest kuni digitaalehituse ja kaitsetööstuseni välja.

Loe lisaks »

Tormist tingitud elektrikatkestused lõid valusalt ka puitmajatootjaid
08. detsember 2015

Viimase nädala jooksul neli päeva vooluta olnud puidutöötlemisfirma Sandla Puit juht Kalmer Põlluäär on tõsiselt mures ettevõtte tuleviku pärast, kuna tootmiskatkestused õõnestavad tellijate silmis tema usaldusväärsust.
Loe lisaks »

Valmis Eesti puitmajasektorit tutvustav videofilm
02. detsember 2015

Eesti puitmajaklastri projekti raames toodetud video tutvustab tehasemajade tootmise tehnoloogiat, annab ülevaate Skandinaaviasse toodetud Eesti puitmajadest ning sektori tugevamatest tootjatest. 
Loe lisaks »

Eesti ja Läti puitmajatootjad vaatavad ühiselt välisturgudele
01. detsember 2015

Eesti puitmajaklastri projekti raames alanud Eesti ja Läti puitmajaklastrite koostöö eesmärk on läbi ühisprojekti laiendada tegevust väljaspoole traditsioonilisi eksportturge.

Loe lisaks »

Ettevõtlusminister: puidutööstused on muutunud Eestis järjest suuremaks ja võimekamaks
18. november 2015

Ettevõtlusminister Liisa Oviir leiab, et puidu- ja mööblitööstuse heade kasvunumbrite taga on see, et kuna energiasäästu ja keskkonna hoiu tähtsus kasvab, siis suureneb ka puidu osatähtsus ehitusmaterjalina.
Loe lisaks »

Seminar 19.nov "Kuidas efektiivselt ehitada enegriatõhusat puitmoodulmaja? "
12. november 2015

Seminari sihtgrupp: insenerid ja projekteerijad Loe lisaks »

Tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkurss 2016 ootab osalejaid
10. november 2015

Edendadamaks tehases valmistatud monteeritavate puitmajade tootmist toetavat teadus- ja arendustegevust ning motiveerimaks üliõpilasi tegema sektori arengut toetavaid teadustöid, antakse välja kolm preemiat väärtusega 700, 400 ja 200 eurot.
Konkurssi korraldavad Eesti Puitmajaliit (EPML) ja Eesti puitmajaklaster.
Loe lisaks »

Akzo Nobel Baltics AS andis välja 5000 euro suuruse kunstipreemia
09. november 2015

Eesti Puitmajaliidu toetava liikme Akzo Nobel Baltics AS-i 1996. aastast välja antav Sadolini kunstipreemia on vanim erakapitalil kunstipreemia Eestis. Preemia eesmärgiks on väärtustada Eesti kunsti ühiskonna peegeldaja ja rikastajana ning ühtlasi hoida ja kasvatada Sadolini kunstikollektsiooni.
Loe lisaks »

Eesti puitmajatootja Kodumaja AS pärjati Aasta Ettevõtteks
15. oktoober 2015

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kuulutas riigi parimaks ettevõtteks puitkarkasshooneid tootva ettevõtte Kodumaja AS.

Loe lisaks »

Norra suurimal ehitusmessil on väljas ka Eesti puitmajatootjad
15. oktoober 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos 17 Eesti ettevõtetega Norra ehitussektori olulisimal messil Bygg Reis Deg 2015, mis toimub14. – 17. oktoobrini Lillestromis.

Loe lisaks »

Timbeco Woodhouse OÜ - hea töökeskkonna loomise võti on koostöö
15. oktoober 2015

Eluterve organisatsioonikultuur ja meeldiv töökeskkond loovad ettevõttele hea tööandja maine. Uuringute järgi on aga hea maine see, mis aitab ettevõttesse meelitada ja seal hoida oma ala tippspetsialiste.

Loe lisaks »

Euroopa puitmajasektor suundub kasvule
07. oktoober 2015

Euroopa puitmajatööstus on mitmeid aastaid püsinud stabiilne, näitamata olulisi kasvu või kahanemise trende. Muutus mahtude suurenemise suunas saabus eelmisel aastal.
Loe lisaks »

Nafta hinna langus ei pärsi norralase ostusoovi
05. oktoober 2015

Vaatamata nafta hinna langusele ei ole Norras märki majanduskriisist, leiab Nordic Houses KT juht Argo Saul. Loe lisaks »

Palkehituse OÜ toodetud talukompleks võitis “Eesti kauneim maakodu 2015” tiitli
30. september 2015

Septembri alguses kogunenud “Eesti kauneim maakodu” konkursi žürii valis võitja välja ligi 50 kandidaadi hulgast.  Ajakirja Maakodu korraldatud konkursi  võitis Peeter Lepiku ja Viivi Vaaraku Kadaka talu, mis asub Ramsi poolsaarel Noarootsis Läänemaal.

Loe lisaks »

Lõuna-Norra suurimad ehitajad ja kinnisvaraarendajad käisid Eestis õppereisil
18. september 2015

Täna lõppenud kolmepäevase visiidi eesmärgiks oli lähemalt tutvuda element- ja moodulmajade tootmisega ning luua kontakte Eesti arhitektide ja puitmajatootjatega. Loe lisaks »

Mountain Loghome OÜ toodetud installatsioon kaunistab Tallinna arhitektuuribiennaali
16. september 2015

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatav Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB on alates 2011. aastast toimuv rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku.

Loe lisaks »

Puitmajasõprade suvekonverentsil seati ühiselt uued sihid
01. september 2015

Augustikuu keskel toimus Viljandimaal Kopra Turismitalus traditsiooniline puitmajasõprade suvekonverents. Üritus tõi kaheks päevaks ühise katuse alla kaasa mõtlema kõik need, kellele Eesti puidusektoris toimuv korda läheb.

Loe lisaks »

Palkhoone taastamise kursus Moostes
31. august 2015

Vanaajamaja kutsub 7-päevasele palkhoone taastamise kursusele. Kavas hoone lahtivõtmine, palgivahetus ja kokkupanek. Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster kuulutasid välja parima teadustöö konkursi võitjad
07. august 2015

Parima teadustöö peapreemia võitis Peep Pihelo Tallinna Tehnikaülikoolist.
Loe lisaks »

Eesti puitmajade näitus jõudis Rotermanni kvartalisse
15. juuli 2015

14. juunil püstitas puitmajaklaster Tallinna prestiižseimasse äri- ning elamukvartalisse Eesti puitmaju ning edumeelsemaid puitmajatootjaid tutvustava näituse.

Loe lisaks »

14.-15. augustil toimub järjekordne puitmajasõprade suvekonverents
13. juuli 2015

Neljas puitmajasõprade suvekonverents toimub 14.-15. augustil Viljandimaal Kopra Turismitalus. Loe lisaks »

Puitmaja sõber 2014 on Päästeamet
29. juuni 2015

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu 5. korda välja aunimetuse Eesti puitmaja sõber. Seekordne tiitel omistati Päästeametile, kes on viimastel aastatel panustanud selle nimel, et lähitulevikus oleks Eestis võimalik ehitada tuleohutuid suuremahulisi puithooneid. Loe lisaks »

Kutsekomisjon andis välja 17 palkmajaehitaja kutset
22. juuni 2015

Eesti Puitmajaliit korraldas mai kuus palkmajaehitaja kutse taotlejatele kaks kutseeksamit. Traditsiooniliselt sooritasid eksami Valgamaa Kutseõppekeskuse ehituspuusepa õppekava lõpetajad ning esmakordselt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rakenduskõrghariduse omandanud rahvusliku ehituse eriala lõpetajad. Loe lisaks »

TÜVKA-s avati vastuvõtt rahvusliku ehituse erialale
22. juuni 2015

Eriala keskendub rahvuslike ehitustraditsioonide ning palkehituse oskuste omandamisele, õpitakse tundma ja kasutama nii igivanu kui moodsaid ehitusvõtteid ja töövahendeid. Loe lisaks »

E-pood aitab Palmako AS-il müüki kasvatada
18. juuni 2015

Esimese Eesti majatootjana otsustas AS Palmako hakata oma tooteid peale teiste müügikanalite pakkuma ka veebipoes. Kuigi e-poe kavandamine ja tööle saamine oli palju keerukam ja ajamahukam, kui alguses arvati, on aasta tagasi avatud pood praeguseks edukalt tõestanud, et ka väikeehitisi saab interneti vahendusel edukalt müüa.
Loe lisaks »

Rahvusvahelisel käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel näitas taas võimu Veiko Palm
17. juuni 2015

13. juunil toimus Räpina Hea kodu päevade raames viies rahvusvaheline käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus, mis tõi kokku osalejaid nii Eestist Soomest kui Saksamaalt.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidus kaks uut liiget
17. juuni 2015

Eesti Puitmajaliiduga on ühinenud kaks uut ettevõtet: HMK Ehitus ja Projektid OÜ ning Puitpaneel OÜ, kaubamärgiga Esthus.

Loe lisaks »

Puitmajaklaster külastas Eesti esimest passiivmaja
16. juuni 2015

12.juunil korraldas Eesti puitmajaklaster õppereisi sektori siduspartnerite juurde. Loe lisaks »

Palkmaju ehitatakse nii suvilaks kui elumajaks
15. juuni 2015

Eestis taasavastatud palkmajad pole ajutine moeröögatus, sest jätkuvalt jagub nii tellijaid kui ehitajaid. Loe lisaks »

“Kapital”: Jaapanlased armastavad Eesti palkmaju
11. juuni 2015

ETV majandussaate “Kapital” hooaja viimane osa keskendus nišitoodetele ja –turgudele. “Kapital” külastas üht Jaapanisse püstitatud Eestis toodetud palkmaja ja uuris ühelt kohalikult edasimüüjalt, miks on Eestis toodetud puitmajad Jaapanis nii hinnas.
Loe lisaks »

Eesti puitmajaklaster võtab tööle arendustöötaja
05. juuni 2015

Täpsem info kandideerimiseks on leitav siit.
Loe lisaks »

Esinduslik puidutööstuse konverents Toompeal
03. juuni 2015

3.juunil peeti Riigikogus teist korda Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja keskkonnakomisjoni konverentsi metsa- ja puidutööstuse kestva arengu võimalustest. Loe lisaks »

Puidu osakaal püsib elamuehituses endiselt kõrgel
29. mai 2015

2014. aastal väljastati hoonete ehituseks 2619 ehitusluba, mis on ligi kaks korda vähem kui aasta varem. Väljastatud lubade vähenemine on toimunud kõikide hoonetüüpide võrdluses, väikseima kukkumise on teinud aga puitkonstruktsioonil ehitatud hooned.

Loe lisaks »

Delfi lugejate lemmik on Vipson Projekt OÜ käsitöö-palkmaja
27. mai 2015

Aasta tehasemaja 2015 finalistide hulgast valisid lugejad oma lemmikuks Vipson Projekti ehitatud käsitöö-palkmaja. Firma esindaja Taavi Tuvikese sõnul sünnivad sellised majad tänu klientide unistustele ja kindlameelsusele. Praegusel ajal leidub vähe arhitekte, kes klientidele palkmaja soovitavad ja mõtted pärast ka paberile joonistaks. Arhitekt Reio Treier on üks neist — tulemuseks kaasaegne ja valgusküllane kodu. Loe lisaks »

Konverents “Kestlik tulevikumajandus – fookus metsa- ja puidutööstusel”
25. mai 2015

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit koostöös Riigikogu keskkonnakomisjoniga korraldab 3.06.2015 konverentsi “Kestlik tulevikumajandus – fookus metsa- ja puidutööstusel”. Loe lisaks »

Ministeerium: muutub määrus, mis käsitleb ehitiste tuleohutust
25. mai 2015

Siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimisosakonna nõunik Mari Tikan rääkis kinnisvarauudised.ee Tuleohutuse aastakonverentsil 2015, et muutmisele läheb määrus, mis käsitleb ehitiste tuleohutust. Loe lisaks »

Pilkupüüdva arhitektuuriga eestlaste ehitatud puitmaja Norras on energiasäästlik ja elamissõbralik
21. mai 2015

Aasta tehasemaja 2015 üks finaliste oli stiilne ja eriline puitelementmaja, mis võlub unikaalse arhitektuuri ja keskkonnasäästlikkusega. Seejuures on Norras Tønsbergis asuv kompleks eestlaste kätetöö. Vaatame väljast ja astume sisse!
Loe lisaks »

Soome elamumessil valmib Euroopa suurim puitelamu
19. mai 2015

Tänavu Vantaas toimuvaks Soome elamumessiks valmib 186 korteriga puitelementidest korterelamu, mis on suurim omataoline Euroopas. Messi korraldaja sõnul on näidismajade ehitusel tööl ka mitmeid Eesti ehitusmeeskondi.
Loe lisaks »

Aasta tehasemaja 2015 võidutöö arhitektid: inimeste mõttemall tehasemajast vajab muutmist
18. mai 2015

Aasta tehasemaja 2015 projekteerinud arhitektid Olavi Kukk, Kristjan Tõlk, Mari-Liis Vunder Trilog Studiost arutlevad, mis on tehasemaja olemus ja räägivad lähemalt, kuidas võidu toonud arendusprojekt sündis.

Loe lisaks »

Puiduekspert: Vaida puitsild tuleks taastada, mitte lammutada
16. mai 2015

Puitsildade traditsioon on levinud üle kogu maalima, eriti arvukalt on puidust sildasid Ameerika Ühendriikides ja Austraalias, kirjutab puidu biokahjustuste ekspert Kalle Pilt, kelle sõnul oleks võimalik ka Vaida puitsild taastada ja säilitada. Loe lisaks »

Päikesepaneele saab nüüd kinnitada ka seinale
15. mai 2015

Ruukki laiendab oma tootevalikut uue päikeseenergiasüsteemiga, mida on võimalik paigaldada hoone fassaadile. Loe lisaks »

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 2015 toimub 13. juunil Räpinas
14. mai 2015

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster korraldavad Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames juba viiendat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Loe lisaks »

Prantsuse riiklik raadiokanal tegi reportaaži Eesti puitmajatööstusest
12. mai 2015

Eelmisel nädalal külastas Eesti erinevaid puitmajatootjaid ning kogus puidutööstuse teemalise reportaaži jaoks materjali Prantsuse avalik-õiguslik raadiokanal Radio France Internationale ehk Rfi. 

Loe lisaks »

Tartus toimub 21.mail Prantsusmaa sihturu seminar
11. mai 2015

Tartu Linnavalitsus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Tartu Ärinõuandla kutsuvad Teid seminarile, mille eesmärgiks on jagada kogemusi Prantsusmaa turu võimaluste kohta. Loe lisaks »

Vale mess võib investeeringu nullida
07. mai 2015

Messile minekut kaaluv ettevõtja peab tegema suure eeltöö, muidu võib tehtud investeering kaduma minna, leiab palkmaja tootja Finnlog tegevjuht Alar Anton. Loe lisaks »

Inspektorid võtavad ehitajad taas luubi alla
05. mai 2015

Tööinspektsioonil on kavas maikuu jooksul üle Eesti kontrollida vähemalt 200 ehitusobjekti. Loe lisaks »

Ilmus Eesti Puitmajaleht
30. aprill 2015

Postimehe vahel ilmunud Eesti Puitmajalehte on võimalik lugeda SIIN Loe lisaks »

Eesti puitmajaklastri nõukogu kohtus ametisse asunud ettevõtlusministriga
30. aprill 2015

Puitmajaklastri esindajad kohtusid värskelt loodud ettevõtlusministri ametipositsioonil alustanud Urve Paloga, et  rääkida Eesti puitmajaklastri arengust, klastrimeetme tulemuslikkusest ning puitmajasektori ettevõtete väljakutsetest.

Loe lisaks »

Kinnisvaraturul on 10 000 eurot rohkem väärt kui 30 000
29. aprill 2015

Kui tahta odavat ja energiasäästlikku maja, tuleb ehitada kaks erinevat, üks odav ja teine energiasäästlik. Siiski ei ole eestlased täna valmis ega ka võimelised maksma 10 000 eurot rohkem, et kümne aastaga 30 000 eurot kulusid kokku hoida. Loe lisaks »

Ehitusmessil osalemine: võit või kaotus?
27. aprill 2015

Eesti ehitusettevõtted on üldiselt suured messide külastajad, ent nendivad, et tegu on ka finantsriskiga, mis ei pruugi end alati ära tasuda. Loe lisaks »

ELi direktiiv lubab viie aasta pärast ehitada vaid maailmatasemel passiivmaju
23. aprill 2015

2021. aastal jõustub Eestis Euroopa Liidu direktiiv, mille kohaselt peavad kõik uued ehitised tootma sama palju energiat, kui kohapeal ära tarbivad. Loe lisaks »

Moostes õpetatakse ehitama Prantsuse traditsioonilist pruss-sõrestikkonstruktsiooni
15. aprill 2015

13.-17. aprillil toimub Moostes Vanaajamaja ja Eesti Puitmajaklastri koostöös traditsioonilise Prantsuse pruss-sõrestikkonstruktsiooni ehituse kursus. Kursuse juhendajaks on Mourad Manesse Prantsusmaalt.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit valis aasta tegijaks arhitekt Mihkel Urmeti
12. aprill 2015

Puitmajaliidul on traditsioon kord aastas esile tõsta isikut, kes on panustanud liidu ühisettevõtmistesse teistest rohkem. Sel aastal hääletati üksmeelselt aasta tegijaks Mihkel Urmet.

Loe lisaks »

Aasta tehasemaja 2015 on Nordic Houses KT OÜ vabaaja-majade arendusprojekt Norras
09. aprill 2015

Sel aastal kandideeris parima tehasemaja tiitlile rekordarv hooneid. 36 kandidaadi seast valiti välja parim Eestis toodetud puitkarkassmaja, käsitöö-, masinpalkmaja ja aiamaja. Aasta tehasemaja 2015 tiitli pälvis Nordic Houses KT OÜ vabaaja-majade arendusprojekt Lõuna-Norras, Ognas. Loe lisaks »

Sel neljapäeval selguvad konkursi “Aasta tehasemaja 2015” võitjad
07. aprill 2015

Juba viiendat aastat korraldavad Eesti Puitmajaliit ja -klaster konkurssi, mille eesmärk on tunnustada parimaid tehasemaju ja populariseerida puidust ehitamist. 

Loe lisaks »

Puit-tüüpmajad tulevad tarbijale lähemale
06. aprill 2015

Stavangeri lähedal Norras asuvale arenduspiirkonnale suunatud konkursi võitis Eesti arhitektuuribüroo ARS Projekt. Tartu lähedal Ülenurmes asuva arenduspiirkonna konkursi võitis Leedu büroo Paleka.
Loe lisaks »

Indrek Allmann: jaburhanked saastavad Eesti avalikku ruumi
02. aprill 2015

Eestis tegeleb ehitatava keskkonna planeerimise ja suunamisega riigi tasandil ligi 400 ametnikku, kirjutab arhitektide liidu esimees Indrek Allmann. «Arvake, kui palju nendest on arhitekte? Kaks!» Loe lisaks »

Puiduõpe jaguneb kahe linna peale
01. aprill 2015

Sügisest saab Eesti Maaülikoolis nelja aastaga kätte puidutöötlemistehnoloogia rakendusliku kõrghariduse, mida siiani üritas õpetada Võrumaa Kutsehariduskeskus.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu juhatus laienes
24. märts 2015

Eesti Puitmajaliidu liikmete üldkoosolek otsustas laiendada juhatuse koosseisu kahe liikme võrra ja määras uuteks liikmeteks Taavi Tuvikese Vipson Projekt OÜ-st ja Aare Roosalu Komforthus Eesti  OÜ-st. Juhatuse lahkus Nordic Houses KT OÜ juhatuse esimees Argo Saul, tema asemele asus Saare Erek AS tegevjuht Kaarel Väer.

Loe lisaks »

Täna selguvad tüüpmaja arhitektuurivõistluse võitjad
23. märts 2015

Täna kell 16.00 toimub Solarise keskuses kinos Artis tüüpmaja arhitektuurivõistluse võitjate väljakuulutamine ja temaatiline seminar.
Loe lisaks »

RKAS suurendab panust ehituse tulevikulahendustele
17. märts 2015

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on Eesti suurima ehitustööde tellijana võtnud eesmärgiks viia tulevikus valmivad objektid vastavaks mitte üksnes tänase päeva vaid kaugema perspektiivi vajaduste ja nõuetega. Loe lisaks »

Aasta tehasemaja 2015 seminaril selguvad konkursi võitjad
11. märts 2015

Seminar  "Puitmajatootjad - teadlikult tuleviku poole" toimub 9.aprillil Eesti Näituste Messikeskuses.  Loe lisaks »

2015 parimad noored ehituspuusepad on Pärnumaa Kutsehariduskeskusest
11. märts 2015

6.-7. märtsil 2015 Eesti Näituste messihallis toimunud kutsevõistlusel osalesid võistkonnad kaheksast kutsõppeasutusest.

Loe lisaks »

Puitmajatootja nipid konverentsil Tööstuse Äriplaan 2015
06. märts 2015

Nordic Houses tegevjuht Argo Saul räägib puitmajatootjate ekspordi kogemustest, usaldusest, kohaliku turu õppetundidest ja paljustki muust. Loe lisaks »

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus puitmajasektorit tutvustav loeng
06. märts 2015

Eesti Puitmajaliit ja ehitusteaduskonna tudengeid koondav üliõpilasselts “Ericius”  korraldasid puitmajasektorit tutvustava teemaõhtu.

Loe lisaks »

Eesti võib saada juhtivaks maaks energiatõhusate hoonete tehnoloogiate vallas
04. märts 2015

Hoonete ehituses algab paari-kolme aasta pärast sarnane revolutsioon nagu autotööstuses möödunud sajandi lõpus toimunu, kui normatiivide abil vähendati drastiliselt kütuse tarbimist. Loe lisaks »

Traditsioonilise Prantsuse pruss-sõrestikkonstruktsiooni ehituse töötuba
04. märts 2015

Eesti Puitmajaklaster koostöös Vanaajamaja MTÜ-ga korraldab traditsioonilise Prantsuse pruss-sõrestikkonstruktsiooni ehituse töötoa
Loe lisaks »

Rootsi sihtturuseminar ehitussektorile
03. märts 2015

EAS kutsub 13. märtsil osalema Rootsi sihtturuseminaril, mille eesmärk on jagada Eesti ettevõtetele infot Rootsi turu ja turule sisenemise kohta. Loe lisaks »

Äripäeva prognoos: seis ehitussektoris annab lootust
20. veebruar 2015

Ehitussektori viimaste aastate hangumisest on räägitud palju ja ilmselt ka käesoleval aastal Eesti majanduskasvu ehitus toetada ei suuda. Siiski kõige hullemast hinnangust võib juba loobuda, langust enam ei toimu ning mõned sektorid elavad päris hästi. Loe lisaks »

Arvamus: Tavapärasuse kaitseks
19. veebruar 2015

Selmet unistada järgmise skaibi sünnist, peaksime toetama heas mõttes keskpäraseid ettevõtteid, kus toodetakse tavapäraseid tooteid metallustest puitmajadeni. Just nemad moodustavad jõuka ühiskonna selgroo.

Loe lisaks »

Arvamus: Eesti vajab nullenergiaseadust
17. veebruar 2015

Kõik uued eramud ja kortermajad peaksid vastama nullenergia reeglitele, st tootma ise sama palju energiat, kui nad ära kulutavad, paneb ette TTÜ nooremteadur Taavi Simson.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidus kolm uut liiget
12. veebruar 2015

Eesti Puitmajaliidus on kolm uut ettevõtet: OÜ Sternoberg, Ehituse ABC ja AS Saare Erek.

Loe lisaks »

Eesti puitmajaklaster korraldas BAU 2015 ühiskülastuse
06. veebruar 2015

Eesti majatootjad külastasid jaanuari lõpus üht maailma juhtivat ehitusmessi.

Loe lisaks »

Eesti puitmajaklastri seminar “Makseviisid rahvusvahelises kaubanduses ja nendega seonduvad riskid”
03. veebruar 2015

Seminar keskendub erinevatele rahvusvahelistele finantstehingutele ning panga ning eksportööride omvahelisele parimale koostööle. 
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit läheb Milano EXPO-le
29. jaanuar 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avaldas  Milano EXPO maailmanäitusel Eestit esindavate ettevõtete nimed, kellest tuntumad on Skype, Estonia Klaverivabrik, A Le Coq ja Click&Grow ning mittetulundusühingutest Teeme Ära Maailmakoristus ning Eesti Puitmajaliit. Loe lisaks »

EAS avas arendusosaku toetuse
29. jaanuar 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas arendusosaku toetuse, mis on mõeldud ettevõtetele erinevateks eeluuringuteks  uudsete toodete- , teenuste või tehnoloogiate väljatöötamisel. Loe lisaks »

EstNor käivitas Kiilis uue palkmajatehase
20. jaanuar 2015

EstNor käivitas aasta alguses uue palkmajatehase Harjumaal. Käsitöö-palkmajade tootmiseks projekteeritud tehases on 1400 m² tootmispinda ja paikneb see EstNor`i vanematest tootmishoonetest vaid paarisaja meetri kaugusel. 

Loe lisaks »

Seminar "Liimpuitkonstruktsioonid"
19. jaanuar 2015

Ehituskeskus korraldab 29. jaanuaril  seminari „Liimpuitkonstruktsioonid“,  kus käsitletakse arvutusi, sõlmi ja kinnitusvahendeid. Loe lisaks »

Algab konkurss Aasta tehasemaja 2015
16. jaanuar 2015

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad välja konkursi Aasta tehasemaja 2015, mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. 

Loe lisaks »

Timbeco püüab Eesti turgu
12. jaanuar 2015

Puitmajatootja Timbeco on edukas eksportija, kes pöörab nüüd  pilku tasapisi Eesti poole tagasi. Loe lisaks »

Ehitame Eestisse puidust pilvelõhkuja
12. jaanuar 2015

Eesti Arengufondi juhatuse esimees Pirko Konsa soovitab julguse ja innovatiivsuse näitena puidust pilvelõhkuja rajada, sest pole ühtegi head põhjust see tegemata jätta. Loe lisaks »

Riik süstib paigalseisust vabanemiseks raha
09. jaanuar 2015

Juba 2014. aasta sügisest alates on Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis koos käinud suur hulk ehitussektori võtmeisikuid, et arutada ehitusklastri loomist.  Loe lisaks »

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 2015
08. jaanuar 2015

On alanud eelregistreerimine käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusele, mis toimub 13. juunil Räpinas. Loe lisaks »

2014 ehituses: vähenenud riigitellimus, uued hindamiskriteeriumid ja energiasäätlike hoonete levik
05. jaanuar 2015

Äripäev teeb kokkuvõtte olulisematest sündmustest, mis 2014 Eesti ehitussektoris aset leidsid. Loe lisaks »

Soome ehitusfirmadel märkimisväärne kasvutrend
17. detsember 2014

Soome Statistikaameti andmetel kasvasid põhjanaabrite ehitusettevõtjateselle aasta septembris 4,5 protsenti võrreldes 2013. aasta sama perioodiga, vahendab Rakennuslehti. Loe lisaks »

Kiiremini, kõrgemale – puiduga
15. detsember 2014

Saksamaal peeti XX puidufoorum. Loe lisaks »

Ehitusinseneride Liit otsib “Aasta Ehitusinsener 2014” nominente
08. detsember 2014

Eesti Ehitusinseneride Liit (EEL) kuulutab välja konkursi „Aasta Ehitusinsener 2014“, jätkates eelmisel aastal alustatud traditsiooni. Konkursi eesmärgiks on väärtustada ehituse valdkonna insenerikutset ning tunnustada inseneritegevusega silmapaistnud isikuid.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidus kolm uut liiget
05. detsember 2014

Eesti Puitmajaliitu võeti vastu kolm uut ettevõtet: Mechelin Eesti, Greentec Houses ja Puitpesa. Loe lisaks »

Võrumaa suitsusaun kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja
03. detsember 2014

Pariisis toimuval UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee istungil otsustati kanda Võromaa suitsusaunakombestik UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. Taotluse selleks esitas Eesti riik UNESCOle eelmise aasta märtsis.
Loe lisaks »

Arvamus: Puidust. Puust ja punaseks
25. november 2014

OÜ Nordic Houses juhatuse liige Argo Saul teeb ettepaneku siduda riiklikud tellimused nõudega ehitada puidust. Loe lisaks »

Korter puitmajas ei kaota ajaga oma väärtust
24. november 2014

Talllinna Kalamaja ja Tartu Supilinna puitmajakorterite hinnad on järele jõudmas samas piirkonnas asuvatele uusarendustele, ent tähele tasub panna, et vana maja võib nõuda renoveerimistöid, mis eeldab lisainvesteeringut. Loe lisaks »

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse uus esimees on Tiit Nilson
17. november 2014

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse koosolekul valiti liidu uueks juhatuse esimeheks AS Woodwell juhataja Tiit Nilson.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster annavad välja preemia parimatele kõrgkooli lõputöödele
17. november 2014

Eesti Puitmajaliit (EPML) ja Eesti puitmajaklaster kuulutavad välja tehasemaja valdkonna parima lõputöö konkursi.  Loe lisaks »

Seminar ajaloolise puitmaja restaureerimisest
13. november 2014

Ehituskeskus korraldab 20. novembril kell 10-14.30 seminari ajaloolise puitmaja restaureerimisest. Loe lisaks »

Aasta Puitehitis 2014 on Eikla küla seltsimaja Saaremaal
10. november 2014

Konkursi „Aasta Puitehitis 2014“ põhjal võib öelda, et Eesti puitarhitektuuri tase on tõusuteel. Eriilmelisi objekte oli varasematest aastatest enam, nagu ka osalejaid (sel aastal 30). Loe lisaks »

Eesti Puitmajaklastriga liitus Tallinna Tehnikakõrgkool
10. november 2014

Eesti suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool liitus klastriga, et puitmajasektori arenguid aktiivselt suunata ning ühistegevustest konkreetset kasu saada.


Loe lisaks »

Viini kerkib Euroopa kõrgeim puittorn Bahnorama
04. november 2014

Euroopa kõrgeim puidust vaateplatvorm, kust avanevad suurepärased vaated Austria pealinnale, avatakse külastajatele selle aasta lõpus.

Loe lisaks »

Puitmajatootjad tutvusid kaasaegsete IT-rakendustega puitmajaklastri korraldatud seminaril
03. november 2014

Eesti puitmajatootjad kogunesid neljapäeval kuulama ettekandeid IT-rakendustest, mille kasutuselevõtmine võimaldab ettevõtetel erinevaid tööprotsesse efektiivsemalt korraldada.


Loe lisaks »

Puiduturu hinnaülevaade, oktoober 2014
31. oktoober 2014

Puiduturul valitseb hetkel tea­tud ebaselgus selles, kuhu poole hinnad liikuma hakkavad. Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit on alustanud koostööd teadusasutustega
30. oktoober 2014

Puitmajaliit viib kokku puitmajasektoris tegutsevad ettevõtted  ja teadusasutused, eesmärgiga kasutada maksimaalselt ära  teadus- ja arendusvaldkonna potentsiaal.

Loe lisaks »

Paracity: nüüdisaegne kõrg­tehnoloogiline slumm
24. oktoober 2014

Põhjanaabrite olulisimal disainimessil Habitare esitles Soome arhitekt Marco Casagrande omanimelisest Casagrande Laboratoryst uut ja uuenduslikku linnaehituse moodulsüsteemi Paracity, mis peaks tihedalt asustatud aladel lahendama nii mõnegi linnaruumi probleemi.
Loe lisaks »

Seve Ehitus on Rootsi Äriauhind 2014 nominent
24. oktoober 2014

Teisipäeval 28. oktoobril avavad Tallinnas ettevõtluskonkursi Rootsi Äriauhind 2014 auhinnatseremoonia Rootsi kroonprintsess Victoria ja Eesti peaminister Taavi Rõivas.
Loe lisaks »

Andres Aavik: Liginullenergiahooned ei kerki üleöö
24. oktoober 2014

Enne kui Eesti kehtestab siseriiklikud energiatõhususe eesmärgid, peaksid turuosalised kokkuleppele jõudma selles, mida me teeme ja mida mitte, leiab Skanska juht Andres Aavik. Loe lisaks »

Euroopa Parlament võttis täna vastu uue hoonete energiatõhususe õigusakti
14. oktoober 2014

Euroopa Parlament võttis täna vastu uue hoonete energiatõhususe õigusakti, mis aitab tarbijatel vähendada energiaarveid ja ELil tervikuna saavutada kliimamuutuste eesmärk – vähendada 2020. aastaks energiakasutust 20 protsendi võrra. 
Loe lisaks »

Puitmajaklaster käis õppereisil Lätis
13. oktoober 2014

Eesti Puitmajaklaster korraldas majatootjatele õppereisi Lätti. Kolme päeva jooksul tutvuti kohalike tootmistega ja peeti Läti Puitmajaklastriga  Euroopa toetusmeetmeid käsitlev seminar.

Loe lisaks »

Puit on ehitusmaterjalina taas trendikas ja kõrgelt hinnatud
08. oktoober 2014

Eesti Päevalehe ajakirjanik Kaarel Kressa intervjueerib äsjailmunud raamatu  „Tallinna puitarhitektuur” toimetajat Leele Väljat. Loe lisaks »

Rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents keskendub tänavu puidust korterelamutele
07. oktoober 2014

5.-6. novembrini toimub KUMU konverentsisaalis kaheksas rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents, kus oma kogemusi puidu kasutamisest ehituskunstis jagavad tipparhitektid ja –insenerid.

Loe lisaks »

Ministeerium: Eestis on CO2 kogus inimese kohta väga suur
06. oktoober 2014

Eesti on olnud tubli kasvuhoonegaaside heitkoguste ühikute müüja ning investeerinud sealt saadud raha edukalt paljudesse erinevatesse energiasäästulahendustesse. Samas emiteerime inimese kohta väga suurt CO2 kogust, nentis keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.
Loe lisaks »

EstNor plaanib siseneda Rootsi turule
03. oktoober 2014

EstNor OÜ tegevjuhi Renee Mikomägi sõnul plaanib ettevõte sel aastal siseneda jõuliselt pärast edu Norra turul Rootsi turule. Loe lisaks »

Puidust ehitusmaterjal tõusutrendis
03. oktoober 2014

Puukeskuse tegevjuhi Atso Matsalu sõnul on puidust ehitamine kasvava trendiga. Loe lisaks »

Pooled Eesti uuseramutest on puitmajad
30. september 2014

Eelmisel aastal anti välja 4905 ehitusluba,  pisut enam kui pooled neist väljastati puithoonetele. Statistikast selgub, et  kõige sagedamini kasutatakse puitmaterjali ühele leibkonnale mõeldud elumaja ehituses. Kokku väljastati eelmisel aastal puidust üksikelamutele 1089 ehitusluba suletud netopinnaga 188 tuhat ruutmeetrit.

Loe lisaks »

Läheb kompetentsikeskuse ehituseks
30. september 2014

Pärast mitu aastat kestnud hoovõt­tu läheb lähipäevil Väimelas puidutöötlemise ja mööbli­tootmise kompetentsikeskuse hoone ehituseks. Loe lisaks »

Spetsialistid: nutikate lahendustega võiks Eesti põllu- ja metsamaalt teenida palju rohkem
29. september 2014

Kui Eesti põllumees suudab hektarist põllumaast teenida keskmiselt 330 eurot tulu, siis Lääne Euroopas teenib põllumees hektarilt üle kahe korra enam. Tartus püüti leida lahendusi, kuidas ka Eesti põllumees rikkamaks saaks. Loe lisaks »

Puidu väärindamine edendab äri ja eksporti
26. september 2014

Puidutöösturite hinnangul peaks puitu senisest palju rohkem väärindama, sest see võimaldaks ärile suuremat kaalu anda ja eksporditurgudel laieneda. Loe lisaks »

Ehitussektor vajab arenguks testlaborite loomist
26. september 2014

Äripäeva suurimal majanduskonverentsil Äriplaan rääkis Windoori suuromanik Mailis Lintlom, et Eesti ehitussektoris takistab tootearendust ja inseneride tiivustamist kohalike testlaborite nappus.
Loe lisaks »

Eesti puitmajasektor valmistub liginullenergiahoonete tootmiseks
24. september 2014

Eesti Puitmajaklaster korraldas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli  ehitusteaduskonnaga seminari „Aasta liginullenergiahoones“. Seminaril räägiti TTÜ testmaja esimese kasutusaasta tulemustest ja sellest, kuidas ehitada juba lähitulevikus liginullenergiahoone nõuetele vastavaid ehitisi.
Loe lisaks »

Moostes toimub vana palkmaja restaureerimiskursus
23. september 2014

Kauaoodatud vana palkmaja taastamise kursus toimub 3-5.oktoobril Mooste mõisa auruveskis.

Loe lisaks »

Viis noort sooritas palkmajaehitaja kutseeksami
22. september 2014

Eesti Puitmajaliidu kutsekomisjon väljastas palkmajaehitaja tase 3 kutse viiele Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppurile.
Loe lisaks »

Statistikaamet: II kvartalis ehitusmahud vähenesid
11. september 2014

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2014. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 4% vähem, teatab Statistikaamet. Ehitusmahud vähenesid kolmandat kvartalit järjest.
Loe lisaks »

Kaubanduskoda: Puidusektorist on saamas Eesti visiitkaart
08. september 2014

Möödunud nädalal Vabariigi Presidenti riigivisiidil Norra Kuningriiki saatnud ettevõtjad jäid visiidiga väga rahule. Suurima esindatusega puidu- ja ehitussektori ettevõtjad pidasid visiidi puhul kõige olulisemaks Eesti ettevõtete hea maine tõstmist sektorile nii tähtsal turul, teatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda (EKTK).
Loe lisaks »

Algas konkurss aasta parima puitehitise leidmiseks
04. september 2014

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Puuinfo kuulutavad välja konkursi “Aasta Puitehitis 2014”, et premeerida silmapaistvate puitehitiste autoreid. Tööde esitamise tähtaeg on 3. oktoober 2014. Loe lisaks »

Rebane: Eesti vajab uusi energiasäästlikke eluhooneid, nende hulgas ka üürihooneid
04. september 2014

Eesti laiuskraadil on lisaks toidule äärmiselt oluline eluase – seega tasub hoolega mõelda toiduainetööstuse ja ehitustööstuse strateegilise käekäigu üle, kirjutab Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevjuht Enno Rebane oma arvamusloos. 
Loe lisaks »

Puitmajatootjate esindajad on riigivisiidil Norras (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda)
03. september 2014

Presidenti saadab Norras riigivisiidil 55-liikmeline äridelegatsioon.
Loe lisaks »

President Ilvese Norra riigivisiidi raames täna toimuval äriseminaril räägitakse puitehituse tulevikust
03. september 2014

Eesti presidendi hr Toomas Hendrik Ilvese eestkostel toimuv Norra riigivisiit on esimene sellise tasemega Eesti-Norra äriüritus ja märk sellest, et Eestil on tõsine soov viia kahe riigi vahelised suhted uuele tasandile. Eesti-Norra äriseminari raames toimub täna, 3.septembril  Green Building ümarlaud energiasäästliku ehituse ja arhitektuuri teemal. 

Loe lisaks »

Ajakiri Ehitaja: Tugev puitmajade eksport toetab puidumüügi kasvu
28. august 2014

Puukeskuse tegevjuhi Atso Matsalu sõnul puidust ehitamise trend kasvab. 
Loe lisaks »

Eesti puitmaja sõbrad pidasid suvekonverentsi
26. august 2014

Läinud nädalalõpp tõi Muhumaale kokku kõik need, kellele Eesti puitmajasektori areng korda läheb. Toimus järjekorras juba kolmas puitmajasõprade suvekonverents.

Loe lisaks »

Puidust tüüpmajade arhitektuurivõistlus
25. august 2014

Katus.eu koostöös Nurban AS ja Kodumaja AS-iga kuulutab välja arhitektuurivõistluse kaasaegsete tüüpmajalahenduste saamiseks Norra Fenstadi ja Tartu lähedale Ülenurmele. 
Loe lisaks »

Palkmajaehitus meelitab loomingulisusega
21. august 2014

Käsitööpalkmaja ehitajate kutsevõistluse võitja Veiko Palm tahtis ehitajaks juba lapsena. Loe lisaks »

Seve Ehituse ja Lastefondi koostöös kerkinud maja on valmis
21. august 2014

SA TÜK Lastefondi eestvedamisel märtsis alanud projekt ihtüoosi põdevale Valgamaa poisile Kaidole uue kodu rajamiseks on jõudnud lõpule: annetuste toel ehitatud maja on valmis ning selle võtmed poisile ja tema vanaemale pidulikult üle antud.

Loe lisaks »

Jõude ressursid Eestit jõukaks ei tee
18. august 2014

Riigi jõukuse aluseks on loodus ja maavarad, Eestis lastakse aga arvestataval osal ressursist jõude seista, nenditi Paide arvamusfestival arutelus, mis vaagis metsanduse ja puidusektori panust Eesti jõukuse kasvatamisel.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidus kaks uut liiget
15. august 2014

Eesti Puitmajaliidu juhatus on otsustanud liitu vastu võtta kaks uut ettevõtet: OÜ Varola ja Glog OÜ

Loe lisaks »

Ettevõtted on hädas spetsialistide leidmisega
14. august 2014

Oskustöölistest on puudus pea kõigil tööstusettevõtetel ja see probleem üha süveneb. Mitmeid spetsiifilisi erialasid Eesti kutsekoolide programmides ei õpetata ja vajaliku kutseoskusega töötajad tuleb ettevõtetel endil välja koolitada. Kuid ka koolitamiseks sobivaid inimesi on raske leida. Loe lisaks »

Kas Eesti ehitajatele terendab uus tööpõld – Rootsi?
13. august 2014

Rootsi teatas äsja hiiglasuurest riiklikust ehitusprogrammist. Kas see võiks tähendada uusi võimalusi ka Eesti ehitajatele ja ehitusfirmadele? Loe lisaks »

Eesti majandus pöördus taas kasvule
12. august 2014

Statistikaameti täna hommikul avaldatud teade Eesti majanduse pöördumisest kasvule tuli LHV peaanalüütikule Heido Vitsurile üllatuseks, sest tugevaid näitajaid selle lootmiseks polnud.
Loe lisaks »

Töö leidmiseks peaksid noored mõtlema praktiliste erialade õppimisele
11. august 2014

Koolide huvi ei ole tööjõuturu vajadustele tähelepanu juhtida, sest nemad tahavad õpetada erialasid, mille järele on noorteseas nõudlust. Selleks, et pärast õpinguid tööd leida, peaksid noored oma valikuid põhjalikult kaaluma ning rohkem praktilisi erialasid õppima, kirjutab Eesti Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar.
Loe lisaks »

AS Palmako võib luua Põltsamaale kuni 100 uut töökohta
06. august 2014

AS Palmako juhataja, Rain Raudsepa sõnul on juuli alguse seisuga Põltsamaal loodud ja täidetud 12 töökohta. Sügisel, kui algab täis­võimsusega tootmine, saavad tööd vähemalt 50 inimest. Loe lisaks »

Suvise kuumusega tuleb arvestada maja projekteerimisfaasis
05. august 2014

Hea energiatõhususega, hästi soojustatud ning soojustagastusega ventilatsiooniga hooned kipuvad kergelt ülekuumema juba kevadel ja kui projekteerimise käigus pole probleemi lahendatud, siis pärast tagajärgedega võitlemine on keerukas ja kallis.
Loe lisaks »

Eesti puitmajad Euroopa tipus
04. august 2014

Eesti puidutööstuse jaoks on endiselt olulisel kohal eksport, mis moodustab enam kui kaks kolmandikku müügist ning hakkab kogumahult lähenema juba miljardile eurole, teatas majandusministeerium. Loe lisaks »

Raiesportlased valmistuvad maailmameistrivõistlusteks Hummuli CUP’il
23. juuli 2014

23. augustil toimub Eesti raiespordihooaja viimane võistlus – Hummuli CUP 2014. Valgamaal Hummulis läbiviidav võistlus on ühtlasi viimaseks võistlustrenniks ja vormi timmimise kohaks septembrikuus Šveitsis toimuvateks raiespordi maailmameistrivõistlusteks. Varasematel aastatel TOP 10 nime kandev üritus toimub sel korral Hummuli looduspäeva raames Hummuli pargis - sellest ka nimemuutus.

Loe lisaks »

22-23. augustil toimub järjekordne puitmajasõprade suvekonverents
14. juuli 2014

Kolmas puitmajasõprade suvekonverents toimub 22-23. augustil Muhumaal.  Loe lisaks »

Palkmajaehitajate kutsevõistlusest nüüd video
11. juuli 2014

Juuni alguses Räpinas toimunud palkmajaehitajate kutsevõistlusest valmis meeleolukas videoklipp.  Vaata, kuidas Eesti osavaimad palkmajameistrid võistlevad: http://www.youtube.com/watch?v=IViJRM3OGpM

Loe lisaks »

Eesti esimesed CE märgiga elementmajad püstitas Timbeco Woodhouse OÜ
08. juuli 2014

Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri liikme Timbeco Woodhouse OÜ Saku vallas asuvas  tehases valmisid majakomplektid, mis said esmakordselt Eesti tootja CE kvaliteedimärgise. Loe lisaks »

Riik on asunud puidust ehitamist toetama
27. juuni 2014

Ain Alvela, Äripäev

Loe lisaks »

Palkmajatootja sihib Venemaa asemel Põhjamaid
18. juuni 2014

Eesti siseturg on piiratud ning palkmajade tootja Finnlog üritab kanda kinnitada Skandinaavias ning Aasias. Üheks hapuks viinamarjaks eksporditurul on aga Venemaa. Loe lisaks »

Eesti parim käsitööpalkmaja ehitaja on Veiko Palm EstNor OÜst
09. juuni 2014

Juba neljandat korda toimus Räpinas käsitööpalkmaja ehitajate kutsevõistlus, kus tihedas konkurentsis selgitati välja kõige kiirem ja osavam meister. Sel aastal tuli võitjaks Veiko Palm EstNor OÜst.

Loe lisaks »

Eesti puitmajade ekspordist ligi 40% suunatakse Norra Kuningriiki
04. juuni 2014

Statistikaameti andmetel on Eesti puitmajade eksport alates 2009. aastast stabiilselt kasvanud, jõudes 2013. aastaks 202,3 miljoni euroni aastas. Müügitulu alusel on Eesti enim puitmaju ekportiv riik Euroopas, mille ekspordist ligi 40% suunatakse Norra turule.
Loe lisaks »

Metsanädal tõi metsamehed koolidesse
28. mai 2014

Juba kümneid aastaid toimunud Metsanädala tegevus oli sel aastal suunatud meie tulevikule – õpilastele. Metsamehed käisid koolides külalisõpetajateks ja tutvustasid läbi enda kogemuste nii metsandust üldisemalt kui metsanduslikke ameteid.

Loe lisaks »

Räpinas valitakse 7. juunil Eesti parim käsitööpalkmaja ehitaja
27. mai 2014

Juba neljandat aastat toimub Räpinas Hea Kodu päevade raames  palkmajaehitaja kutsevõistlus -  Eesti palkmajaehitajad võistlevad selle nimel, kes on osavaim, kiireim ja täpseim. Loe lisaks »

Eesti puitmaja sõbra tiitliga tunnustati Eesti Vabaõhumuuseumi
27. mai 2014

Neljapäeval 22.mail andis Eesti Puitmajaliit pidulikult üle tiitli Eesti puitmaja sõber 2013.  Sündmuse tähistamiseks toimus Eesti Vabaõhumuuseumis seminar ja avati näitus „Eesti puitmaja – sajanditepikkune kogemus”.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit tähistab oma viieteistkümnendat edukat tegutsemisaastat
21. mai 2014

Viisteist aastat tagasi otsustasid 17 Eesti puitmajatootjat koonduda ühisesse erialaliitu.  Tänasel päeval koondab Puitmajaliit Eesti edumeelsemaid ettevõtteid, olles arvestatav  tugi oma liikmetele, tugev partner huvigruppidele ning riigiasutustele.

Loe lisaks »

Seve Ehituse AS ehitab ihtüoosihaigele Kaidole maja
06. mai 2014

SA TÜ Kliinikumi Lastefond valis ihtüoosi põdevale 8-aastasele Kaidole uue elamise ehitamise projekti partneriks sobivaima pakkumise teinud Seve Ehituse AS-i. Loe lisaks »

Eesti puitmaja sõbraks valiti Eesti Vabaõhumuuseum
02. mai 2014

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu neljandat korda välja aunimetuse Eesti puitmaja sõber.  Seekordne tiitel omistati Eesti Vabaõhumuuseumile järjepideva tegevuse eest puitarhitektuuri ja -ehituse traditsioonide säilitamisel ning väärtustamisel.

Loe lisaks »

Seve Ehituse AS võitis rahvusvahelise arhitektuurikonkursi Rootsis Gallivares
14. aprill 2014

Seve Ehituse AS võitis Rootsis Gallivare linna korraldatud arhitektuurikonkursi “Üks maailmatasemel arktiline linn”, mille eesmärgiks oli leida arendaja 1ha suurusele Silfwerbrandshöjden alale Gallivare kesklinnas. Konkursi võidu tõi Seve Ehituse AS-ile väga hea arhitektuur ja uudne keskonnateadlik lähenemine madalenergia majade ehitusse.

Loe lisaks »

Nordbyggi mess andis Eesti puitmajatootjatele lootust Rootsi turuosa kasvatada
14. aprill 2014

1.-4. aprillini toimus Stockholmis Põhjamaade suurim ehitustööstusmessile Nordbygg 2014. Eestist osales EASi toetusel ühisstendiga 12 ettevõtet, kella seas olid ka kaks Eesti puitmajaklastri ja –liidu liiget: Seve Ehituse AS ja Nordic Houses KT OÜ. Rootsi on Eesti puitmajatootjate jaoks Norra ja Saksamaa  järel üks atraktiivsemaid ja möödunud aastal ka enim kasvanud eksporditurge – võrreldes 2012. aastaga suurenes eksport sinna 37%. 

Loe lisaks »

Käsitööpalkmajaehitajad meisterdavad ameeriklase, Will Wallace-Gusakovi juhendamisel Maarja Külale kingitust
10. aprill 2014

Põlvamaal Moostes toimub 7.-11. aprillini MTÜ Vanaajamaja koolituskeskuse ja Eesti Puitmajaklastri eestvedamisel pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehitamise töötuba, mida juhendab ameeriklane Will Wallace-Gusakov. Töötoa käigus valmib heategevuslikul eesmärgil paviljon mõõtmetega 4x4m, mis paigaldatakse ja ehitatakse valmis Maarja Külas.

Loe lisaks »

Akadeemilised puusepad tervitavad algavat ehitushooaega Loodi puutöömõisas ja Eesti Vabaõhumuuseumis Põhjala palgipäevaga
07. aprill 2014

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia korraldab 09. ja 10. aprillil rahvusvahelisi Põhjala palkehituspäevi, kus heidetakse pilk palkehitusoskuse kui Põhja-Euroopa ühispärandi hetkeseisule ja tulevikuväljavaadetele.

Loe lisaks »

Taas ilmus "Eesti Puitmajaleht"
04. aprill 2014

Reedese, 4. aprilli "Postimehe" vahel ilmus järjekordne "Eesti Puitmajaleht". Loe lisaks »

Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele toimub 07. juunil 2014 Räpinas
01. aprill 2014

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster korraldavad Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames juba neljandat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse.
Loe lisaks »

Tulekul on töötuba teemal "Traditsiooniline Ameerika pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehitus"
31. märts 2014

7.-11. aprillini korraldab MTÜ Vanaajamaja koolituskeskus koostöös Eesti Puitmajaklastriga töötuba pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehitamisest, mida juhendab ameeriklane Will Wallace-Gusakov. Willil on kümneaastane puussepakogemus. Ta on taastanud ja ehitanud puitkonstruktsioone erinevais paigus Ameerikas, Ghanas ja Prantsusmaal. Will oli abiks ka 2012. aastal Järuska silla püstitamisel
Loe lisaks »

Keskkonnaminister: puidust peab olema lihtsam ehitada
31. märts 2014

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütles 26. märtsil Riigikogus keskkonnasäästliku ehituse seminari avades, et kohaliku ja kestliku puidu kasutamine ehituses tuleb muuta lihtsamaks. Loe lisaks »

Eesti Ehitab 2014 messil osalevad ka Puitmajaliidu ettevõtted
27. märts 2014

2.-5. aprillini Eesti Näituste messikeskuses toimuval Eesti Ehitab 2014 messil on ka sel korral esindatud mitmed Puitmajaliidu ettevõtted – ELH Palkehituse OÜ, Akzo Nobel Baltics AS, Seve Ehituse AS, Timbeco Woodhouse OÜ ja Aru Grupp AS.

Loe lisaks »

Maaülikooli tudengid tutvusid puitmajasektoriga
27. märts 2014

13. märtsil tutvustas puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil Eesti Maaülikooli vabaaine “Sissejuhatus Eesti metsa- ja puidutööstusesse” raames kohalikku puitmajasektorit.  Loengus räägiti Eesti puitmajatootjatest, puidu eelistest ehitusmaterjalina, aga ka puitmajaliidu ja klastri rollist ettevõtete toetamisel.  Enne loengut oli tudengitel võimalus tutvuda Kodumaja AS tehase ning tootmisprotsessiga. 

Loe lisaks »

Puitmajaliidu aasta tegijaks valiti Sven Mats
26. märts 2014

11. märtsil toimunud üldkoosolekul kuulutati liidu liikmete hulgas läbi viidud küsitluse tulemuste põhjal välja Eesti Puitmajaliidu aasta tegija 2013. Tiitli pälvis seekord Sven Mats Matek AS-ist, mis on sektoris tegutsenud juba alates 1988. aastast, olles sellega Eesti vanim kaasaegsete lahendustega monteeritavate puitkonstruktsioonidega tegelev ettevõte. 

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu uueks juhatuse esimeheks valiti Sven Mats
18. märts 2014

Eesti Puitmajaliidu 11. märtsil toimunud üldkoosolekul teatas liidu juhatuse esimees Argo Saul (Nordic Houses KT OÜ) plaanipärasest soovist esimehe kohalt taanduda ning jätkata tööd juhatuse liikmena. Uueks juhatuse esimeheks valiti üksmeelselt Sven Mats (Matek AS). 

Loe lisaks »

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Martin Arula: suurendame riiki tuleva ja vähendame riigist lahkuva raha hulka
14. märts 2014

Eile Riigikogus toimunud konverentsil ''Ideed, mis toovad majanduskasvu'' esitles Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees, AS Toftan tegevjuht Martin Arula majandusliku heaolu valemit. „Suurendame riiki tuleva raha hulka ja vähendame riigist lahkuva raha ja tööjõu hulka – riigis ringlev raha jõuab nii rohkemate inimesteni,“ oli Arula põhisõnum. Just selline valem on majanduse arengumootorina end aastakümnete jooksul tõestanud praktiliselt kõigis heaoluriikides ja sellel peaks põhinema ka Eesti majandusmudel, märkis ta. 

Loe lisaks »

TEMPTi puumajad äratasid huvi Ecobuild 2014 messil Londonis
13. märts 2014

4.-6. märtsini toimus Londonis järjekordne Ecobuild mess, kus osalesid EASi korraldatud riikliku ühispaviljoniga ka Eesti ettevõtted,  nende seas TEMPT oma puumajadega. 

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjate messikogemus Ecobuildil oli täis positiivseid kogemusi
13. märts 2014

4.-6. märtsini toimus Londonis järjekordne keskkonnasõbraliku ehituse- ja tehnoloogia mess Ecobuild, kus EASi poolt üles seatud riikliku ühispaviljoniga olid esindatud ka Eesti ehitusettevõtted. Eesti Puitmajaklastri ja -liidu liikmetest osalesid Ecobuildil tehasemaju tootev AS Matek ja arhitektuuribüroo TEMPT. 

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga ühines Tenon Holding OÜ
12. märts 2014

Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusega võeti 28. veebruaril liidu uueks liikmeks palkmajatootja Tenon Holding OÜ. Ettevõte asub Valgamaal ning toodab erinevaid freesprussmaju kandilistest palkidest nii standard- kui erilahendusena. 

Loe lisaks »

Puitmajade eksport kasvas möödunud aastal kaheksa protsenti
07. märts 2014

Statistikaameti andmetel oli puidupõhiste toodete eksport 2013. aastal 1598 miljonit eurot, mis on 9,9% rohkem kui 2012. aastal. 
Loe lisaks »

Finnlog kasvatas Eestis käivet ligi 80%
26. veebruar 2014

Eestlaste huvi palkmajade vastu on kasvanud, mida näitab ka ettevõtte suur käibekasv 2013. aastal. Eelkõige huvitusid eestlased eksklusiivsematest puitmaja projektidest ja uudsetest ehituslahendustest.
Loe lisaks »

Uus multifilm näitab puidust maja valmimist
18. veebruar 2014

Eesti Metsaseltsil valmis metsanduslikke erialasid tutvustav multifilm Oma kodu. Multifilm annab ülevaate sellest, milliste erialade inimesed on seotud ühe puidust maja ehitamisega.
Loe lisaks »

Eesti Maaülikoolis avati vabaaine metsa- ja puidutööstusest
07. veebruar 2014

Eesti Maaülikoolis on nüüdsest uus vabaaine “Sissejuhatus Eesti metsa- ja puidutööstusesse”. Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Eesti Maaülikooli koostöös loodud kursuse eesmärgiks on toetada ning süvendada metsatööstuse ja puidutehnoloogia õppeainete omandamist. 

Loe lisaks »

Norra üks tuntumaid vabaajamajade tarnijaid pidas aastakonverentsi Tallinnas
07. veebruar 2014

Neljapäeval, 6. veebruaril toimus Tallinnas Eesti ühe juhtiva puitmajaeksportööri Nordic Houses OÜ korraldatud aastakonverents oma partnerite ja tütarettevõtte Buen Gruppen AS-iga. Ühepäevasel konverentsil Nordic Hotel Forumis osales 10 koostööpartnerit Norrast. 

Loe lisaks »

7. märtsil toimub seminar „Tuulekoormuste arvutamine hoonetel“
06. veebruar 2014

Puitmajaklaster korraldab koostöös Tallinna Tehnikakõrgkooliga seminari "Tuulekoormuse arvutamine hoonetel”, mis toimub  7. märtsil kella 8.30 – 16.30  Tallinna Tehnikakõrgkoolis (Tallinn, Pärnu mnt 62).

Seminarile on oodatud projekteerijad, insenerid, arhitektid ja teised ehitusspetsialistid.

Lektor: Martti Kiisa

Loe lisaks »

Harmet avas uue tehase Pärnus
31. jaanuar 2014

Eesti Puitmajaliidu liige, element- ja moodulmajade tootja Harmet OÜ avas 30. jaanuaril Pärnus uue tehase.
Loe lisaks »

Tuleohutute puitmajade konverents kummutas levinud seisukohti
28. jaanuar 2014

Esmaspäeval, 27. jaanuaril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis ligi 140 osalejaga konverents, kus tutvustati uut käsiraamatut „Tuleohutud puitmajad. Versioon 3“. Raamat võtab kokku Põhja- ja Baltimaades kehtivad nõuded tuleohutute puitmajade projekteerimisele ja ehitamisele. Üritust korraldati koostöös TTÜ, ET Infokeskuse AS, SP (Rootsi Tehnikauuringute Instituut), Eesti Puitmajaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Puitmajaklastriga. 

Loe lisaks »

27. jaanuaril toimub TTÜ-s konverents teemal „Tuleohutud puitmajad“
21. jaanuar 2014

Esmaspäeval, 27. jaanuaril toimub Tallinna Tehnikaülikoolis konverents, kus tutvustatakse 23. jaanuaril ilmuvat uut käsiraamatut „Tuleohutud puitmajad. Versioon 3“, mis võtab kokku Põhja- ja Baltimaades kehtivad nõuded tuleohutute puitmajade projekteerimisele ja ehitamisele. Üritust korraldatakse koostöös TTÜ, ET Infokeskuse AS, SP (Rootsi Tehnikauuringute Instituut), Eesti Puitmajaliidu ja Puitmajaklastriga.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit võttis vastu kolm uut liiget
17. jaanuar 2014

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusele ühines detsembris Eesti Puitmajaliiduga kolm uut ettevõtet: Uuenurga OÜ, Q-haus Baltic OÜ ja  FER Project OÜ. Seega on liidu liikmeskond tänaseks kasvanud 34-ni. 

Loe lisaks »

27. jaanuaril toimub konverents "Tuleohutute puitmajade projekteerimine ja ehitamine"
09. jaanuar 2014

Eesti puitmajaklastri, Tallinna Tehnikaülikooli ja Ehituskeskuse koostöös korraldatava konverentsi ajakava:
Loe lisaks »

MTÜ Vanaajamaja korraldab palkmaja ehituse koolitust
07. jaanuar 2014

Veebruaris on viimane võimalus sel koolitushooajal õppida palkmaja ehitust.  Loe lisaks »

Puitmajasektori majandusnäitajad olid 2012. aastal endiselt tõusutrendis
27. detsember 2013

Eesti puitmajatootjate müügimahud jätkasid möödunud aastal kasvamist, selle suurimaks mõjutajaks oli endiselt eksport.

Loe lisaks »

Toimus seminar „Kuidas automatiseerime Eestis toodetavad puitmajad?“
06. detsember 2013

3. detsembril kella 14.00-18.00 toimus Meriton Grand Conference&Spa hotellis Eesti Puitmajaklastri ja Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse eestvedamisel seminar „Kuidas automatiseerime Eestis toodetavad puitmajad?“. 

Loe lisaks »

KredEx toetab eksportijaid laenuga
21. november 2013

Sellest nädalast pakub KredEx ettevõtjatele ekspordilaenu, mille eesmärk on aidata rahastada ettevõtetel Eestis toodetud kaupade suuremahulisi tehinguid.
Loe lisaks »

Arhitektuurikaubamaja Katus pakub progressiivseid tüüpmaju
20. november 2013

Teisipäeval, 19. novembril tutvustasid Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Argo Saul ja Arhitektuurikaubamaja Katus tegevjuht Tiit Sild "Terevisiooni" hommikuprogrammis tüüpmajade veebimüügikeskkonna ideed. 

Loe lisaks »

Puitarhitektuuri konverents õhutas avastama taastuva ehitusmaterjali võimalusi
18. november 2013

Neljapäeval, 14.11.2013 toimus KUMUs rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents „Puit- homse elukeskkonna võti“, kus maailma tipparhitektid tutvustasid ehituskunsti säravamaid näiteid.
Loe lisaks »

Kutse seminarile "Kuidas automatiseerime Eestis toodetavad puitmajad?"
15. november 2013

Teisipäeval, 3. detsembril 2013, kell 14.00-18.00 toimub Meriton hotelli (Paldiski mnt 4, Tallinn) saalis Grand Panorama  Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse ja Eesti Puitmajaklastri ühine seminar hooneautomaatika lahenduste kasutamisest uutes puitmajades.

Loe lisaks »

Aasta tehasemaja 2013 on Akso-Hausi ja Passion House koostöös valminud nutikas väikeelamu
14. november 2013

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel kuulutati koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfoga välja konkursi „Aasta tehasemaja 2013“ võitja, Akso-Hausi ja Passion House kompaktne väikeelamu. Eesti tehases toodetud puitmaja tunnustav tiitel anti tänavu neljandat korda välja konkursi  „Aasta puitehitis 2013“  raames.

Loe lisaks »

Homme selgub konkursi „Aasta tehasemaja 2013“ võitja
13. november 2013

Homme, 14. novembril kuulutatakse KUMUs toimuval arhitektuurikonverentsil „Puit- homse elukeskkonna võti” välja konkursi „Aasta puitehitis 2013“ parimad, sealhulgas konkursi „Aasta tehasemaja 2013“ võitja. Võistluse eesmärgiks on tunnustada Eesti tehastes toodetud kvaliteetseid puitmaju.

Loe lisaks »

Puitmajatootjad laienevad Venemaa turule
05. november 2013

Eesti puitmajatootjate peamised eksportturud on olnud traditsiooniliselt Skandinaavias. Oktoobri viimastel päevadel külastasid Eesti puitmajaklastri ettevõtted Moskva puitmajamessi Holzhaus, et toetada ekspordivõimekuse kasvu Venemaale.

Loe lisaks »

"Aasta tehasemaja 2013" konkurss
25. oktoober 2013

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad välja konkursi „Aasta tehasemaja 2013,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Neljandat aastat aset leidev konkurss korraldatakse ka tänavu koostöös Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga konkursi „Aasta puitehitis 2013“ raames. Loe lisaks »

Puidupõhiste toodete väliskaubandus 2013. aasta jaanuar - august
25. oktoober 2013

Puidupõhiste toodete eksport on peaaegu neli korda suurem kui import ning mõlemad näitavad kasvutrende võrrelduna 2012 aasta 8 kuuga. Statistikaameti andmetel oli puidupõhiste toodete eksport 2013. aasta esimese 8 kuuga 1073 miljonit eurot, mis on 11% rohkem kui 2012. aasta sama perioodi jooksul. 
Loe lisaks »

14. novembril toimub puitarhitektuuri konverents „Puit – homse elukeskkonna võti“
07. oktoober 2013

14. novembril algusega kell 12.15 toimub KUMU Kunstimuuseumis (Weizenbergi 34/Valge 1) puitarhitektuuri konverents „Puit – homse elukeskkonna võti“.  

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaklastri ettevõtted külastasid Birminghami puidumessi Timber Expo 2013
07. oktoober 2013

Nordic Houses KT, Nordic Urban Houses AS ja arhitektuuribüroo TEMPT külastasid 25.-26. oktoobrini toimunud järjekordset Timber Expot, puidumessi, mis hõlmab puidutoodete ja -tehnoloogia turul toimuvat ning tutvustab innovaatilisi rakendusi puidu kasutamisel ehitusmaterjalina. Üritus oli suunatud arhitektidele, ehitusinseneridele, projekteerijatele, ettevõtjatele ning kohaliku omavalitsuse esindajatele, kes tunnevad huvi jätkusuutlike ja uuenduslike ehitusvõimaluste vastu.

Loe lisaks »

Kaheksakordne olümpiavõitja ja läbi aegade edukaim murdmaasuusataja Bjørn Dæhlie jagas Eesti puitmajatootjale näpunäiteid tippu pürgimiseks
07. oktoober 2013

Murdmaasuusatamise elav legend, 46 maailmakarika etappi võitnud ja 81 korral maailmameistrivõistluste poodiumile roninud kaheksakordne olümpiavõitja Bjørn Dæhlie on nüüdseks kodumaal üles ehitanud mastaapse kinnisvaraimpeeriumi ja saavutanud edu ka rõivatööstuses. Möödunud neljapäeval jagas suusatšempion oma kogemusi Eesti puitmajatootja Nordic Houses OÜ esindajatele ning Norra tütarettevõtte Buen Gruppen AS partneritele.

Loe lisaks »

Puidutööstuskontserni Lemeks kuuluv Palmako laiendab tootmist
01. oktoober 2013

AS Palmako ostis Green Window tootmiskompleksi Põltsamaal eesmärgiga laiendada oma tootmist. Palmako tootmiskompleksid Tartumaal Kavastus ja Lääne-Virumaal Laekveres jätkavad freesprussist aiamajade, liimpuidu ja küttegraanuli tootmisega. 

Loe lisaks »

Palkmajaehitaja kutseeksami sooritas kümme meest
30. september 2013

20. septembril toimus Valga kutsekoolis järjekordne kutseeksam, kus kümme Pärnu kutsehariduskeskuse õppurit taotlesid palkmajaehitaja kvalifikatsiooni. Neist üheksa taotlesid kolmanda taseme kutset ning üks vastava eriala kõrgeimat ehk viienda taseme kvalifikatsiooni. 

Loe lisaks »

Eesti palkmajatootja Finnlog ekspordib ligi 40% Venemaale
26. september 2013

Finnlogi kaubamärgi all tegutseva palkmajade müügi- ja ehitusettevõtte Finnlamelli Eesti OÜ 2013. aasta kaheksa kuu müügist moodustab eksport Vene turule ligi 40 protsenti, tagades ettevõttele koos positsiooni tugevnemisega koduturul viiendiku võrra suurema müügikäibe kui eelmisel aastal. 
Loe lisaks »

Seve Ehituse ASi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostöö on olnud edukas
12. september 2013

Neli Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonna kolmanda kursuse tudengit - Kaie Tobreluts, Marten Merila, Margus Krasnov ja Auno Saare, kes kevadel alustasid Seve Ehituse AS-i meeskonnas praktikat, on selle tänaseks hindele "suurepärane" sooritanud ning pärast õpingute lõpetamist on neile töökoht Seve meeskonnas kindlustatud.  
Loe lisaks »

Arhitektuuribüroo TEMPT ja Nordic Houses töötasid välja innovatiivsete tüüpmajade seeria
10. september 2013

2013 aasta kevadel algas kahe puitmajaliidu liikme – Nordic Houses KT ja Arhitektuuribüroo TEMPT vahel tihe koostöö ning sündis energiasäästlike ja moodsate lahendustega tüüpmajade seeria – Nordic Concept 2013. Ettevõtmine sai toetust ka EASi innovatsiooniosaku näol.

Töö tulemusena on välja töötatud tellija tootenimistusse elementmajade seeria, millega minnakse uutele turgudele Skandinaavias ning mujal Euroopas. Sihtrühmaks on moodsamat arhitektuuri ja innovaatilisi lahendusi otsivad kliendid, kes soovivad puitelementmaja. Hoonete konstruktsioonide valikul ning arhitektuursete vormiliste võtetega on saavutatud maksimaalselt energiatõhus, aga samas paindlik elementmaja lahendus, arvestades võimalikult erinevaid tulevase hoone asukohti ning kruntide võimalikke konfiguratsioone.

Loe lisaks »

Ekspordi sihtturuseminarid puitmajatootjatele
28. august 2013

EAS koostöös Gateway Baltic'uga korraldab 7 sihtturuseminari, mille eesmärk on anda osalejale võimalus valmistada oma ettevõte ette turule paremaks sisenemiseks. Seminaridesarja kutsus ellu EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
Loe lisaks »

Toimus järjekorras teine puitmajasõprade suvekonverents
27. august 2013

23.-24. augustil toimunud Eesti Puitmajaklastri ja Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel korraldatud järjekorras teisel puitmajasõprade suvkonverentsil käsitleti Eesti palkmajatootjate jaoks mitmeid olulisi tulevikku suunatud teemasid. Naissaarel toimunud konverentsi olulisemad ettekanded käsitlesid järjest karmistuvaid energiatõhususe nõudeid. Lisaks võeti lähituleviku eesmärgiks tihedam koostöö Päästeametiga leidmaks võimalusi puidust kandekonstruktsiooniga kõrgemate hoonete ehitamiseks Eestis.

Loe lisaks »

Seve Ehituse AS avab uue 650 000 EUR-i maksva tootmiskompleksi
10. juuli 2013

Eesti tuntud puitelementmaju tootev Seve Ehituse AS avab 12.07.13 oma Harjumaal Lehetus asuvas tehases uue tootmiskompleksi. Uue tehasehoonega on lisandunud 1900m2 katusealust tootmis ja laopinda, mis võimaldab Seve Ehituse AS-il lähiajal kahekordistada oma tootmismahu ning luua juurde kuni 15 uut hästi tasustatud töökohta. 
Loe lisaks »

Palkmajaehitajate kutsevõistlus 8. juunil Räpinas
05. juuni 2013

8. juunil korraldab Eesti Puitmajaliit Räpinas aset leidvate Hea Kodu päevade raames kolmandat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Loe lisaks »

Lahkus Eesti Puitmajaliidu üks asutaja Andres Minn
13. mai 2013

Laupäeval lahkus meie seast traagilise õnnetuse läbi Eesti Puitmajaliidu üks asutajatest, kauaaegne juhatuse esimees ja juhatuse liige, Andres Minn.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimehena jätkab Argo Saul
12. aprill 2013

Eesti Puitmajaliidu 4. aprillil toimunud üldkoosolek valis uue juhatuse koosseisus Andres Minn (Mountain Loghome OÜ), Andrus Prangli (Hobbiton Home OÜ), Argo Saul (Nordic Houses OÜ), Elari Kivisoo (Ökoehituse AS) ja Sven Mats (Matek AS). Juhatuse esimehena jätkab Argo Saul ning juhatuse aseesimehena Elari Kivisoo, otsustati 10. aprillil toimunud juhatuse koosolekul. 

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus NURBAN
25. veebruar 2013

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusele liitus tänavu veebruaris Eesti Puitmajaliiduga Nordic Urban Houses AS (NURBAN).

Loe lisaks »

Eesti-Norra koostööseminar "Loome puitehitistele lisandväärtust" 11.03.2013
23. veebruar 2013

Eesti Puitmajaklaster korraldab koostöös Eesti Puitmajaliidu, Kuningliku Norra saatkonna, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu, Innovation Norway ja EAS’iga seminari puitehitiste väärindamisest läbi ühistegevuste.
Loe lisaks »

Pärnu varjupaiga koerad said sõbrapäevaks uue kodu
14. veebruar 2013

Täna, 14. veebruaril andis Eesti Puitmajaliitu kuuluv majatootja Nordic Houses OÜ heategevuskampaania Aita Nõrgemat raames Pärnu koduta loomade varjupaigale üle 12 kvaliteetset ja soojustatud koerakuuti. Neljajalgsete sõprade uute kodude näol on tegu soojustatud ja tuulekindlate kuutidega, milles on tagatud nii ilmastiku- kui ka niiskuskaitse.

Loe lisaks »

Nordic Houses OÜ võtab tööle tegevjuhi
06. veebruar 2013

Puitkarkassmaju tootev Nordic Houses OÜ pakub tööd tegevjuhile, kelle ülesandeks saab ekspordile suunatud organisatsiooni müügitegevuse juhtimine, töö korraldamine ja koordineerimine  ning  strateegiliste eesmärkide elluviimine vastavalt eelarvele.

Loe lisaks »

Puidutööstuskontserni Lemeks kuuluv Palmako alustas küttegraanulite tootmist
30. jaanuar 2013

Siiani peamiselt freesprussist aiamaju ja liimpuitu tootnud AS Palmako alustas Kavastu tootmiskompleksis küttegraanulite tootmist. Puidugraanulid on keskkonnasõbralik biokütus, mille tootmine sobib väga hästi ettevõtte profiili ja väärtustega.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad otsivad rahvusvahelises konkurentsis põnevat nišši
29. jaanuar 2013

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti Puitmajaklastriga korraldas möödunud nädalavahetusel strateegia seminari, mille peateemaks oli Eesti puitmajatootjate rahvusvahelise tuntuse ja maine tugevdamine läbi uute turundus- ja kommunikatsioonisuundade. Lisaks arutati võimalusi sektorisisese kompetentsi tõstmiseks ning koostööks erinevate sihtgruppidega.

Loe lisaks »

Energiatõhususe seminar Tartus 7.02
28. jaanuar 2013

Ehituskeskus korraldab koostöös AEROC Jämerä AS-ga 7. veebruaril algusega kell 10.00 Tartus tasuta seminari: "Uuendused hoonete energiatõhususes."

Loe lisaks »

European Timber Regulation (EUTR) – Seminar Tallinnas 07. veebruaril 2013
23. jaanuar 2013

BM TRADA korraldab Tallinnas, 7.  veebruaril 2013 ühepäevase seminari. Loe lisaks »

Vana palkhoone taastamine 4.-8. märts
15. jaanuar 2013

MTÜ Vanaajamaja koolituskeskus korraldab 4.-8. märtsini Põlvamaal Moostes koolituse: " Vana palkhoone taastamine."
Loe lisaks »

Puitmajade klastri juht: oluline on tootegruppide turundamine välisturgudel
08. jaanuar 2013

Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri juhina alustas aasta algusest tööd Kristiina Rebane. Ehitusuudised.ee uuris uuelt juhilt, milliseid tegevusi plaanitakse ette võtta.
Loe lisaks »

Eesti puitmajade eksportijad on Euroopas ühed edukamad
08. jaanuar 2013

Norralaste armastus puitmajade vastu tõstis puidutööstuse Eesti ekspordi mootoriks, kirjutab Eesti Päevaleht.
Loe lisaks »

Puitmajaklastri juhina alustas tööd Kristiina Rebane
02. jaanuar 2013

Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri juhina alustas 2. jaanuarist 2013 tööd Kristiina Rebane. Klastri senine juht Elari Kivisoo jätkab tööd puitmajasektoris, juhtides Eesti Puitmajaliitu kuuluvat Ökoehituse AS-i ning jätkates Eesti Puitmajaliidu juhatuse liikmena.

Loe lisaks »

Konkurss „Aasta ehitusprojekt 2012“ tunnustab parimat projekteerijat
02. jaanuar 2013

Eesti Projektbüroode Liit (EPBL) on välja kuulutanud konkursi 2012. aasta parima projekteerija tunnustamiseks. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mis on projekteeritud ja ehitatud hea ehitustava kohaselt.
Loe lisaks »

Ilmus uus käsiraamat "Puidust ehitamine"
12. detsember 2012

Ilmus uus ehitusalane käsiraamat „Puidust ehitamine“. Tegemist on soome keelest tõlgitud raamatuga, konsultandina abistas prof Karl Õiger. Raamat käsitleb puidu omadusi, hoonet ja tarindeid mõjutavaid füüsikalisi tegureid ning puitehitusega seotuid tule- ja helitehnilisi nõudeid.

Loe lisaks »

Kindlustus, (veo)ekspedeerimisleping ja kaubadokumendid väliskaubanduses
04. detsember 2012

ICC Eesti korraldab 12.-13. detsembril 2012 Tallinnas koolituse: "Kindlustus, (veo)ekspedeerimisleping ja kaubadokumendid väliskaubanduses."
Loe lisaks »

CADrina 2012 joonestamisvõistluse võitis Kadrina Keskkool
28. november 2012

23. novembril leidis Kadrinas kolmandat korda aset arvutijoonestamisvõistlus CADrina. Tänavu võeti esimest aastat võistluses mõõtu rahvusvahelisel tasandil, kuid võit jäi siiski koju. Palju õnne Kadrina Keskkooli meeskonnale koosseisus: Markus Põder, Elar Rämmeld, Kalev Karp, juhendaja Holger Bremen.

Loe lisaks »

Cadrina panustab Eesti jätkusuutlikkusse
21. november 2012

Tänavu 23. novembril leiab Kadrinas kolmandat korda aset koolidevaheline projekteerimistarkvara kasutamise võistlus CADrina. Kadrina keskkooli valikainest välja kasvanud projekt ning keskkooli jätkuv soov panustada reaal-tehnilisele haridusele on heaks näiteks Eesti jätkusuutlikkuse edendamisel.

Loe lisaks »

EstNor avab Kiilis uue tootmise ning tegeleb Norrasse ettevõtte rajamisega
21. november 2012

Eesti Puitmajaliitu kuuluv käsitöö-palkmajade ja elementmajade tootja EstNor OÜ käivitab detsembrikuu esimestel päevadel tootmise vastvalminud hoones Harjumaal Kiilis. Uus hoone võimaldab ettevõttel efektiivsemalt toota, lisaks paraneb majatootja logistiline võimekus.

Loe lisaks »

Puitehitiste üheksa kuu eksport kasvas seitse protsenti
16. november 2012

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport tänavu esimese üheksa kuuga ligi 144 miljonit eurot, mis on 2011. aasta sama perioodiga võrreldes seitse protsenti enam, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Kokkuvõte 2012. aasta III kvartali puiduturu ülevaatest
12. november 2012

Eesti erametsanduse infoportaal on koostanud 2012. aasta III kvartali puiduturu ülevaate.  Järgnevalt on toodud põgus hinnavõrdlus kaubagruppide alusel.
Loe lisaks »

Aasta tehasemaja 2012 on Mateki korterelamu Norras
07. november 2012

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel kuulutati koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfoga välja konkursi „Aasta tehasemaja 2012“ võitja, milleks osutus Norras Sætre’s asuv Matek AS-i neljakordne korterelamu.

Loe lisaks »

Homme selgub konkursi „Aasta tehasemaja 2012“ võitja
07. november 2012

Homme, 8. novembril kuulutatakse Eesti Rahvusraamatukogus toimuva arhitektuurikonverentsil „Puit- homse elukeskkonna võti” kell 13.35 välja konkursi „Aasta puitehitis 2012“ võitjad, sealhulgas konkursi „Aasta tehasemaja 2012“ võitja. Konkursi eesmärgiks on tunnustada Eesti tehastes toodetuid kvaliteetseid puitmaju.

Loe lisaks »

Uurimus kõrvutab norra ja eesti tappe
31. oktoober 2012

Viisteist aastat palkmajade ehitamisega elatist teeninud Andres Uus on saanud maaülikoolis magistritööd tehes kinnituse, et levinuimad eesti nurgatapid peavad tuult kehvemini kui norra omad, kirjutab Tartu Postimees.
Loe lisaks »

Konkurss „Aasta tehasemaja 2012“
22. oktoober 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad välja konkursi „Aasta tehasemaja 2012,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Kolmandat aastat aset leidev konkurss korraldatakse Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt korraldatava konkursi „Aasta puitehitis 2012“ raames.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit võtab tööle tegevjuhi
19. oktoober 2012

Eesti Puitmajaliit pakub tööd aktiivsele ja särasilmsele ühistegevuste eestvedamisest huvitatud inimesele Tallinnas, kelle ülesandeks saab Eesti Puitmajaliidu töö korraldamine ja juhtimine.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit korraldab kutseeksamid palkmaja ehitaja kutsete taotlemiseks
17. oktoober 2012

Eesti Puitmajaliit kuulutab välja avalduste vastuvõtmise palkmaja ehitaja I (tase 3), palkmaja ehitaja II (tase 4), palkmaja ehitaja III (tase 5) kutsekvalifikatsioonide taotlemiseks. Loe lisaks »

Arhitektuurivõistluse „21. sajandi kodu Lahemaal“ tulemused
16. oktoober 2012

Keskkonnaameti peadirektori käskkirja alusel kuulutas Keskkonnaamet koostöös Eesti Arhitektide Liiduga välja avatud arhitektuurse visioonivõistluse "21. sajandi kodu Lahemaal" võitjad. Konkursi raames tunnustas Eesti Puitmajaliit võistlustööd "Rehetuba."
Loe lisaks »

Eesti paviljoni külastas maailmanäitusel Floriade 2012 üle 400 000 huvilise
08. oktoober 2012

Eesti Puitmajaliidu ja EASi koostöös osalesid Eesti puitmajatootjad tänavu 5. aprillist 7. oktoobrini Hollandis Venlos toimuval maailmanäitusel Floriade 2012.  Lisaks Eesti puitmajasektori ning Eesti kui loodussõbraliku ja hea ärikeskkonnaga riigi tutvustamisele said projektis osalevad ettevõtted mitmeid olulisi koostöökontakte.

Loe lisaks »

Tasuta seminar: Energiasäästlikud lahendused ehituses 12.10.2012
05. oktoober 2012

Eesti Ehituskeskus koostöös Taru Näitustega korraldab reedel 12. oktoobril Tartu Ehitusmessi raames kell 10.30-14.15 tasuta seminari Energiasäästlikud lahendused ehituses.

Loe lisaks »

Konkurss „Aasta tehasemaja 2012“
26. september 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad välja konkursi „Aasta tehasemaja 2012,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Kolmandat aastat aset leidev konkurss korraldatakse Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt korraldatava konkursi „Aasta puitehitis 2012“ raames.
Loe lisaks »

Puitarhitektuuri konverents: "Puit homse elukeskkonna võti" 8. november
26. september 2012

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab tänavu juba kuuendat korda puitarhitektuuri konverentsi: "Puit homse elukeskkonna võti." Konverents leiab aset 8. novembril Eesti Rahvusraamatukogus.
Loe lisaks »

Tartu ettevõtlusnädal 1.-6.oktoober
21. september 2012

1.-6. oktoober 2012 toimub Tartus ettevõtlusnädal, mille raames toimuvad mitmed ettevõtlust kui eluviisi tutvustavad ja propageerivad tegevused ning seminarid. Kõik ettevõtluse üritused on tasuta!
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus Greco Engineering OÜ
18. september 2012

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusele liitus tänavu septembris Eesti Puitmajaliiduga elementmajade projekteerimisega tegelev Greco Engineering OÜ. Uue liikme lisandumisega on Eesti Puitmajaliidus 31 liiget.

Loe lisaks »

Hobbiton OÜ tähistas 15. sünnipäeva
10. september 2012

Möödunud nädalavahetusel tähistas oma sünnipäeva Räpinas asuv käsitöö palkmajade tootja Hobbiton OÜ.
Loe lisaks »

Konkurss „Aasta tehasemaja 2012“
05. september 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad välja konkursi „Aasta tehasemaja 2012,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Kolmandat aastat aset leidev konkurss korraldatakse Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt korraldatava konkursi „Aasta puitehitis 2012“ raames.
Loe lisaks »

Eesti puitmajakunst lõi Hollandis laineid
05. september 2012

Augusti viimasel nädalal pidasid Eesti ettevõtjad Hollandis toimuval maailmanäitusel Floriade 2012 Eesti puitmaja päevi, mille käigus peeti äriseminari ja kohtumisi Hollandi ning Saksamaa ettevõtjatega.
Loe lisaks »

Uued nõuded üksi ei taga hoonete energiasäästu
04. september 2012

Jaanuarist hakkavad Eestis eramajadele, koolidele ja büroohoonetele kehtima uued energiatõhususe miinimumnõuded, kuid kriitikute hinnangul ei taga need iseenesest energiasäästu.
Loe lisaks »

Puitehitiste I poolaasta eksport kahanes pisut
31. august 2012

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport tänavu esimese kuue kuuga 89,6 miljonit eurot, mis on 2011. aasta sama perioodiga võrreldes ligikaudu 1,8 protsenti vähem, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus Byggnor Production OÜ
30. august 2012

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse otsusele liitus tänavu augustis Eesti Puitmajaliiduga elementmajade tootmisega tegelev Byggnor Production OÜ. Uue liikme lisandumisega on Eesti Puitmajaliidus 30 liiget.

Loe lisaks »

Puitmajasõprade kohtumisel pandi alus Eesti puitmajasektori uuele strateegiale
30. august 2012

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti Puitmajaklastriga korraldas möödunud nädalavahetusel, 24.-26. augustil Harjumaal esmakordselt puitmajasõprade suvekonverentsi: „Eesti – Euroopa suurim puitmajade eksportöör aastal 2020?“ Konverents tõi kokku puitmajasektori arengust huvitatud osapooled, kellega üheskoos läbi põnevate seminaride ja töötubade tugevdati sektori koostöösidemeid ning pandi alus uueks strateegiaks.

Loe lisaks »

Harjumaal kogunevad sel nädalavahetusel puitmajasõbrad
22. august 2012

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti Puitmajaklastriga korraldab 24.-26. augustil Harjumaal, Raudsilla Matkakompleksis esmakordselt puitmajasõprade suvekonverentsi: „Eesti – Euroopa suurim puitmajade eksportöör aastal 2020?“ Konverentsi eesmärk on tuua kokku puitmajasektori arengust huvitatud osapooled, kellega üheskoos läbi põnevate seminaride ja töötubade tugevdada sektori kompetentsi.

Loe lisaks »

Ida-Virumaal valmib Eesti esimene katusega puitsild
21. august 2012

MTÜ Vanaajamaja koostöös Hobbiton OÜ-ga viib tänavu augustis Ida-Virumaal, Rannapungerja jõel läbi ainulaadse katusega puitsilla ehitamise projekti.  Teadaolevalt on peagi valmiva Järuska silla näol tegu ainsa katusega sillaga Eestis.

Loe lisaks »

Hollandis istutati Eesti perepäevadel puid
15. august 2012

Hollandis Venlos toimuval maailmanäitusel Floriade 2012 peeti Eesti perepäevi ning rahvuspäeva. Eesti puitmajatootjad osalevad Floriade'il 5. aprillist 7. oktoobrini EASi ja Eesti Puitmajaliidu koostöös, osavõttu rahastatakse Euroopa Regionaalfondi vahenditest.
Loe lisaks »

Puitmajasõprade suvekonverents 24.-26.08 Raudsilla Matkakompleksis
07. august 2012

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster korraldab tänavu 24.-26. augustil Raudsilla Matkakompleksis, Harjumaal esmakordselt puitmajasõprade suvekonverentsi: „Eesti – Euroopa suurim puitmajade eksportöör aastal 2020?“
Loe lisaks »

Ekspordikonverents Chek-IN 14. - 15. 09.2012
07. august 2012

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia) koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Marketingi Instituudi ning Tartu Ärinõuandlaga toob kokku ekspordikonverentsile "Chek-IN" 18 praktikut erinevatest maailma paikadest, teadmiste ja kogemustega investeerimisest, turundusest, juhtimisest ja finantseerimisest rahvusvahelistel turgudel.
Loe lisaks »

Floriade näituse jaoks valminud Eesti paviljon „Koda" pandi oksjonile
17. juuli 2012

Hollandis Venlos aset leidva Floriade 2012 Eesti ekspositsiooni jaoks loodud paviljon „Koda"  on oksjonikeskkonnas müügil kuni 6. augustini 2012. 5. aprillist kuni 7. oktoobrini  toimuval aianduskultuuri ja  vabaajaveetmisele keskenduval maailmanäitusel Floriade 2012 osalevad Eesti puitmajatootjad koostöös EASi ja Eesti Puitmajaliiduga.
Loe lisaks »

Puitmajasõprade suvekonverents 24.-26.08 Raudsilla Matkakompleksis
06. juuli 2012

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster korraldab tänavu 24.-26. augustil Raudsilla Matkakompleksis, Harjumaal esmakordselt puitmajasõprade suvekonverentsi: „Eesti – Euroopa suurim puitmajade eksportöör aastal 2020?“
Loe lisaks »

Puiduturg on kosunud, kuid teatav ebakindlus püsib
29. juuni 2012

Tallinnas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu korraldatud avatud seminaril Quo vadis, puiduturud?“ tõdeti, et sektor on kosunud ning halvim seljataga, kuid teatav ebakindlus puiduturgudel veel püsib.
Loe lisaks »

Raievõistlused 30. juunil tulevad viimase aja kõige osalejaterohkemad
18. juuni 2012

30. juunil toimuvad Eesti raiemeistrivõistlused Rakvere linna keskväljakul. Kaasa teeb Eesti paremik: Andres Olesk, Taavi Ehrpais, Anto Laas ja arvukalt juunioreid Luua Metsanduskoolist. Osalema on lubanud tulla ka võistlejad Lätist, Soomest, Leedust ja Valgevenest. Kokku on viimase aja kõige osalejaterohkemale raievõistlusele Eestis oodata 35 võistlejat.
Loe lisaks »

Eesti parim käsitöö-palkmajaehitaja on Ahto Naruski
09. juuni 2012

Täna, 9. juunil Räpinas aset leidnud käsitöö-palkmajaehitajate kutsevõistluse võitjaks osutus Ahto Naruski Saulerman OÜ-st. Teise koha saavutas võistlusel Veiko Palm (EstNor OÜ) ning kolmanda koha Jüri Võsakovski (Saulerman OÜ).
Loe lisaks »

Seminar: „Quo vadis, puiduturud?“ 13.06
06. juuni 2012

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab 13. juunil 2012 Tallinnas avatud seminari „Quo vadis, puiduturud?“

Loe lisaks »

Palkmajaehitajad võtavad mõõtu laupäeval Räpinas
04. juuni 2012

Laupäeval, 9. juunil korraldab Eesti Puitmajaliit Räpinas aset leidvate Hea Kodu päevade raames teistkordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Eesti parima palkmajaehitaja välja selgitamisele saab kaasa elada alates kella 10.00-st mõisa talli ees.

Loe lisaks »

Puitehitiste ekspordi kasv jätkub ka 2012. aastal
28. mai 2012

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport 2012. aasta I kvartalis 33,7 miljonit eurot, mis on 2011. aasta sama perioodiga võrreldes kaks protsenti enam, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidul täitus 13. tegutsemisaasta
21. mai 2012

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendaval Eesti Puitmajaliit MTÜ-l täitus eile, 20. mail 13. tegutsemisaasta. Loe lisaks »

Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele 09.06 Räpina
17. mai 2012

Eesti Puitmajaliit korraldab 9. juunil 2012 Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames teistkordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. 

Loe lisaks »

Kursus: "Visuaalne tugevussorteerimine - okaspuupuit"
17. mai 2012

BM TRADA Eesti OÜ korraldab 25. juunil viiepäevase praktilise kursuse standardi DS/INSTA 142:2009 või BS 4978:2007 „Softwood grades for structural use“ järgi kõigile, kes on seotud okaspuu konstruktsioonpuidu valiku ja tarnimisega.

Loe lisaks »

Palkmajatootjal Hobbiton OÜ täitus 15. tegutsemisaasta
16. mai 2012

Tänavu maikuus täitus 15 aastat päevast, mil asutati Eestis käsitöö palkmajade tootmisega tegelev Hobbiton OÜ. Loe lisaks »

Ekspordiplaani koolitus puitmajatootjatele
16. mai 2012

HeiVäl Consulting korraldab 30. mail, 7. ja 8. juunil 2012 Tartus kolmepäevase koolituse "Ekspordiplaan: esimesed sammud," mis on kokku pandud spetsiaalselt puitmajatootjatele.

Loe lisaks »

Puitmaja tuleohutus
10. mai 2012

Äripäeva kuukirja Oma Maja maikuu number kirjutab levinud eelarvamustest seoses puitmaja tuleohutusega.
Loe lisaks »

Puitmajatootjad on nii optimistlikud kui ka murelikud
07. mai 2012

Aastaga on puitmajatootjate liitu kuuluvate ettevõtete kogukäive kasvanud pea neljandiku võrra, kuid jätkuv tarbijate ebakindlus Euroopas ning majadele esitatavad energiatõhususe nõuded teevad puitmajavalmistajad murelikuks, kirjutab Virumaa Teataja.
Loe lisaks »

Puidu laiemat kasutamist kitsendavad seadusepäitsed
01. mai 2012

Rakveres metsanädala raames toimunud puitmajapäeval tõdeti, et puidu laiemat rakendamist linnakeskkonnas kitsendavad olulisel määral Eesti ning ELi karmid normatiivid.
Loe lisaks »

Rakvere laob maailma pikima puuriida
27. aprill 2012

28. aprillil toimuval linnarahva metsapäeval laotakse Rakveres Kastani puiesteele maailma pikim puuriit ja antakse Rakverele üle metsapealinna tiitel. Loe lisaks »

Koolitus puitmajatootjatele: "Ekspordiplaan: esimesed sammud"
24. aprill 2012

HeiVäl Consulting korraldab 08., 16. ja 25. mail 2012 Tartus kolmepäevase koolituse "Ekspordiplaan: esimesed sammud," mis on kokku pandud spetsiaalselt puitmajade ehitajatele.

Loe lisaks »

Nordic Look 2012 – arhitektuur ja linnaruum
19. aprill 2012

15.-30. mail toimub Tallinnas järjekordne Nordic Look, mis toob taas kohale põnevaid ideid ning kordaläinud kogemusi Põhjamaadest. Seekord keskendub Nordic Look arhitektuurile ja linnaruumile ning riikideülesele koostööle valdkonnas.
Loe lisaks »

Maamessil saab tutvuda käsitöö palkmajaga
18. aprill 2012

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti Puitmajaklastrisse kuuluv käsitöö palkmajade tootja Vipson Projekt OÜ osaleb väikse näidismajaga Baltikumi suurimal agraarmessil Maamess, mis tänavu leiab 20ndat korda aset 19.-21. aprillini Tartu Näituste messikeskuses.

Loe lisaks »

Ilmus Eesti Puitmajaleht
16. aprill 2012

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster andsid 13. aprillil 2012 Postimehe erilehena kolmandat aastat välja Eesti Puitmajalehe, mis tänavu annab ülevaate puitmajatootjatest maailmanäitusel Floriade 2012, palkmaja hooldamisest, väikese energiakuluga maja vähemtuntud külgedest, ekspordist jpm.

Loe lisaks »

Ettevõtjate päev "Liftiga tulevikku" 08.05.2012
16. aprill 2012

EAS-i poolt neljandat korda korraldatav ettevõtjate päev „Liftiga tulevikku" toimub tänavu 8. mail kell 9.00 - 16.00 Swissoteli konverentsikeskuses, Tallinnas. Seekordse päeva alateema on partnerlus ja innovatsioon.

Loe lisaks »

Tasuta seminar "Puidupäev" 17.04.2012
11. aprill 2012

Ehituskeskuse ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) koostööna toimub 17. aprillil kell 11-16.30 tasuta seminar "Puidupäev."

Loe lisaks »

Puitmajatootjad Eesti Ehitab 2012 messil
09. aprill 2012

Eesti Puitmajaliitu kuuluvad puitmajatootjad Aru Grupp AS, ELH Palkehituse OÜ ja Timbeco Woodhouse OÜ osalevad ka sel aastal Eesti suurimal ehitusmessil Eesti Ehitab, mis leiab tänavu aset 11.-14. aprillini Eesti Näituste messikeskuses.

Loe lisaks »

Tasuta seminar "Sihtturg - Saksamaa"
09. aprill 2012

Saksa-Balti Kaubanduskoda korraldab 17. aprillil Tallinnas ja 26. aprillil Tartus tasuta infoseminarid, et tutvustada Saksamaa kui Euroopa suurima turu võimalusi. Oma pikaajalistest kogemustest ja äritegevusest Saksamaal räägivad eksperdid nii Eestist kui Saksamaalt.
Loe lisaks »

Puitmajatootjad keskenduvad uutele turgudele
04. aprill 2012

Puitehitiste eksport kasvas eelmisel aastal ligi veerandi võrra. Kui seni on olnud Eesti puitmajatootjate põhiturg Skandinaavia, siis nüüd on et­tevõtjad jester enam tähelepanu pööramas Kesk-Euroopale ning Suurbritanniale, kirjutab Äripäev.
Loe lisaks »

EAS viib puitmajatootjad Hollandi maailmanäitusele
02. aprill 2012

EASi ja Eesti Puitmajaliidu koostöös osalevad Eesti puitmajatootjad 5. aprillist 7. oktoobrini Hollandis Venlos toimuval näitusele Floriade 2012, kus tänavu osaleb üle 100 väljapaneku erinevatest riikidest üle maailma. Eesti ettevõtete osavõttu toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.
Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad olid Ecobuildi messil edukad
27. märts 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster osales 20.-22. märtsil 2012 Londonis maailma juhtival keskkonna- ja energiasäästliku ehituse messil EcoBuild. Kolm päeva kestnud ekspositsioonil said Eesti puitmajatootjad mitmeid koostöökontakte nii Suurbritannias kui ka Mandri-Euroopa riikides.

Loe lisaks »

Puitmajasektor täienes särasilmsete ekspordijuhtidega
27. märts 2012

Tänavuselt ekspordijuhtide väljaõppeprogrammilt „Ekspordirevolutsioon“ said uue kolleegi võrra rikkamaks kuus puitmajade tootmisega tegelevat ettevõtet, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Tasuta puidupäev ehitusmessil 13.04.2012
26. märts 2012

Eesti Puitmajaliit korraldab koostöös Ehitusala OÜ-ga 13. aprillil aset leidval messil Eesti Ehitab 2012 tasuta seminari "Puidupäev."
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit korraldab kutseeksamid palkmaja ehitaja kutsete taotlemiseks
23. märts 2012

Eesti Puitmajaliit kuulutab välja avalduste vastuvõtmise palkmaja ehitaja I (tase 3), palkmaja ehitaja II (tase 4), palkmaja ehitaja III (tase 5) kutsekvalifikatsioonide taotlemiseks. 
Loe lisaks »

Koolitus: "Puidu seen- ja mardikakahjustuste tõrje ja taastustööd" 30.03.2012
22. märts 2012

Eesti Vabaõhumuuseumi ja Ehitusala FaBBi projekti koolituspäevade raames Tallinnas leiab 30. märtsil aset tasuta koolitus: "Puidu seen- ja mardikakahjustuste tõrje ja esmased taastustööd."
Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad taas Ecobuildi messil
19. märts 2012

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster osaleb taas iga-aastasel Londonis toimuval maailma juhtival keskkonna- ja energiasäästliku ehituse messil EcoBuild, mis tänavu leiab aset 20.-22. märtsil 2012.

Loe lisaks »

Kuidas pääseda puidutoodetega Hiina turule?
14. märts 2012

Üha rohkem Eesti puidutööstusi vaatab Hiina turu poole, kanna kinnitamisel on edu pandiks usaldusväärne kohalik partner. Eesti Puitmajaliidu ettevõte RPM Grupp jagab oma kogemust.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus Tene Kaubandus OÜ
09. märts 2012

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse 02. märtsi otsusele liitus Eesti Puitmajaliiduga aia- ja puhkemajade tootmisega tegelev Tene Kaubandus OÜ. Uue liikme lisandumisega täitus Eesti Puitmajaliidul 31 liiget.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad osalevad maailmanäitusel Floriade 2012
05. märts 2012

Eesti Puitmajaliitu kuuluvad edumeelsed puitmajatootjad osalevad käesoleva aasta 5. aprillist kuni 7. oktoobrini Hollandis aset leidval maailmanäitusel Floriade 2012.  Kokku oodatakse tänavu suurüritust külastama ligi kahte miljonit aianduskultuuri huvilist.

Loe lisaks »

ICC Eesti Hiina sarjas individuaalkohtumised 13.03.2012
02. märts 2012

ICC Eesti Hiina sarjas toimub järjekordne üritus - osalejad saavad 13. märtsil oma võimalusi arutada ja konsulteerida individuaalkohtumistel ICC Eesti liikmesfirma International Trade Services juhi ja ChinaNordic esindaja Tambet Madega.
Loe lisaks »

Õppepäevad palkehituse tööriistade tutvustamiseks
02. märts 2012

MTÜ Vanaajamaja korraldab märtsikuu jooksul kolm õppepäeva palkehituse tööriistade tutvustamiseks.
Loe lisaks »

Nordic Houses KT OÜ-l täitus 10. tegutsemisaasta
28. veebruar 2012

Eesti Puitmajaliidu liikme Nordic Houses OÜ puitkarkassmajade tootmisega tegeleval tütarettevõttel Nordic Houses KT OÜ-l täitus täna, 28. veebruaril 10. tegutsemisaasta.

Loe lisaks »

Ekspordirevolutsioonist võtab osa rekordarv puitmajatootjaid
23. veebruar 2012

Eesti Puitmajaliidu teatel on tänavusele ekspordijuhtide väljaõppeprogrammile „Ekspordirevolutsioon“ kandideerinud 46st ettevõttest seitse puitmajade tootmisega tegelevat firmat.

Loe lisaks »

Puitehitiste eksport kasvas mullu aastaga ligi 24%
22. veebruar 2012

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport mullu 170,1 miljonit eurot, mis on 2010. aastaga võrreldes 23,8 % enam,  teatab Eesti Puitmajaliit.
Loe lisaks »

Kuidas mõjutab ligi nullenergiahoone kohustus Eesti ehitussektorit? 13.03.2012
20. veebruar 2012

Ehitusuudised.ee portaal alustab ehitusteemaliste hommikuseminaridega. Esimene ehitusklubi toimub 13. märtsil Riigi Kinnisvara AS-is teemal: „Kuidas mõjutab ligi nullenergiahoone kohustus Eesti ehitussektorit?"
Loe lisaks »

Seminar ärisuhete arendamisest Hiinas 06.03.2012
17. veebruar 2012

ICC Eesti  korraldab koostöös oma partneritega seeria üritusi aitamaks Eesti ettevõtjatel luua ärisuhteid Hiina RV-s. Seeria avaürituseks on 6. märtsil seminar Hiina RV Suursaatkonna kaubandusesinduses Tallinnas.

Loe lisaks »

Koolitusseminar: "Puidust ja palkidest" 25.02.2012 Tallinn
16. veebruar 2012

Vanaajamaja MTÜ ja Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskus korraldavad laupäeval, 25. veebruaril kell 10.30 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis koolitusseminari: "Puidust ja palkidest."

Loe lisaks »

Koolitus: Raamatupidamise aastaaruande finantsanalüüs juhile 19.03.2012
14. veebruar 2012

Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond kutsub 19. märtsil Tartusse koolitusele: Raamatupidamise aastaaruande finantsanalüüs juhile.
Loe lisaks »

ThermoLog ökomaja ehitus läbi kõigi etappide
13. veebruar 2012

Äripäeva kord kuus ilmuva väljaande Oma Maja veergudel on nüüdsest võimalik jälgida Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri liikme Timbeco Woodhouse OÜ ThermoLog ökomaja valmimist läbi kõigi ehitusetappide.

Loe lisaks »

Palkmaja ehituse 10-päevane praktiline kursus Moostes
10. veebruar 2012

Kevadhooajal korraldab MTÜ Vanaajamaja kaks praktilist 10-päevast palkmaja ehitamise kursust Moostes. Esimene kursus leiab aset 27. veebruar - 9. märts 2012 ning teine kursus 19.-30. märts 2012.

Loe lisaks »

Tasuta seminar: STEICO kasutamine puitmajade ehitamisel 16.02.2012
02. veebruar 2012

Ehituskeskus korraldab koostöös Koduinfo OÜ-ga neljapäeval 16.02.2012 tasuta infoseminari: Energiasäästlikud lahendused STEICO toodetest. STEICO kasutamine puitmajade ehitamisel (kell 14.00-16.30)
Loe lisaks »

Jätkuvad ekspordiplaani koolitused eksportööridele
30. jaanuar 2012

EAS korraldab koostöös Heiväl Consultingu ja Marketingi Instituudiga taas ekspordiplaani koostamise koolitusi.
Loe lisaks »

Pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehituse kursus 06.-10.02.2012
25. jaanuar 2012

MTÜ Vanaajamaja kutsub osalema pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehituse kursusel, mis leiab aset Põlvamaal, Moostes 06.-10. veebruaril.
Loe lisaks »

EMPL-i IV kvartali puiduturu ülevaade
23. jaanuar 2012

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu IV kvartali puiduturu ülevaatest selgub, et palgiturul on hinnad küll langenud, kuid mahud vähenenud ei ole.
Loe lisaks »

Leedus toimub ärifoorum ja mess "Best in West"
20. jaanuar 2012

31. mail kuni 2. juunil toimub Klaipedas rahvusvaheline mess "Best in West", rahvusvaheline turismialane ärifoorum ning kontaktkohtumiste üritus, kuhu on oodatud osalema ka ettevõtjad ja huvilised Eestist.
Loe lisaks »

Välisturgude seminar valmismajade tootjatele 09.02.2012
16. jaanuar 2012

Välisministeerium koostöös Eesti Puitmajaliidu ja Eesti Puitmajaklastriga korraldab 9. veebruaril Välisministeeriumis seminari valmismajade tootjatele tutvustamaks sihtturge: Holland, Saksamaa, Belgia ja Suurbritannia. Seminarile on erinevatest sihtturgudest ning nende iseärasustest kutsutud rääkima majandusdiplomaadid sihttriikidest kohapealt.
Loe lisaks »

Ekspordirevolutsioon alustab uut värbamislainet
10. jaanuar 2012

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Maria Alajõe kuulutasid täna avatuks edukaks osutunud koolitusprogrammi Ekspordirevolutsioon teise hooaja, mille käigus värvatakse 25 keskmise suurusega ettevõtet, kes soovivad tõsta oma ekspordikäivet, ja 25 ekspordi müügijuhi tööd teha soovivat noort, kel on välismaal elamise või töötamise kogemus.
Loe lisaks »

Praktika pakkumine Eesti Puitmajaliidult
06. jaanuar 2012

Eesti Puitmajaliit koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega pakub üliõpilastele ja magistrandidele võimalust viibida rahvusvahelisel turunduspraktikal Hollandis, perioodil 5. aprill kuni 7. oktoober 2012 aset leidval aianduse ja vaba aja valdkonna rahvusvahelisel näitusel Floriade 2012 (www.floriade.com).
Loe lisaks »

Loodusehituse talvekool Mooste mõisa meistrite hoovis
06. jaanuar 2012

Lõuna-Eesti loodusehitajad ühendavad oma teadmised, oskused ja kogemused ning viivad läbi 2012. aasta talve- ja kevadkuudel praktilisi seminare kohalike looduslike ehitusmaterjalide kasutamise kohta.
Loe lisaks »

Tasuta seminar: energiatõhusa hoone projekteerimine 19.01.2012
04. jaanuar 2012

Ehituskeskus korraldab 19. jaanuaril tasuta seminari: Energiatõhusa hoone projekteerimine. AEROC terviklahendus.
Loe lisaks »

Ekspordikoolitused Lõuna-Eesti ettevõtjatele
02. jaanuar 2012

EAS koostöös Marketingi Instituudi ja Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga kutsuvad Lõuna-Eesti ettevõtjaid jaanuaris ja veebruaris 2012 erinevatele ekspordivaldkonna koolitustele.
Loe lisaks »

Võimalus osaleda visiidil Hiina
02. jaanuar 2012

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab koostöös partneritega Rootsist ja Soomest ühisdelegatsiooni visiidiks Hiina. Visiit leiab aset 18.-24. märtsini 2012 ning selle käigus külastatakse kolme linna: Shanghai, Wuxi ja Nanjing.
Loe lisaks »

E-veoseleht vabastab aastas 350 000 paberdokumendi täitmisest
29. detsember 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) ja Elioni koostöös on käivitunud elektroonilise veoselehe infosüsteem, mis võimaldab ettevõtetel kasutada paberdokumentide asemel e-veoselehti.

Loe lisaks »

Eesti suursaadik Prantsusmaal lõi äriklubi
27. detsember 2011

Eesti suursaadik Prantsusmaal Sven Jürgenson alustas Eesti-Prantsuse vahelist koostööprojekti: äriklubi, mida toetab koduleht, selgub Eesti IKT Demokeskuse viimasest infokirjast.
Loe lisaks »

Tasuta seminaride sari 2012. aastal Tartus
22. detsember 2011

Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond korraldab 2012. aastal koostöös Tartu Ülikooli majandusteaduskonnaga seminaride sarja väikese ja keskmise suurusega ettevõtete juhtidele. Sarja kuulub kokku kaheksa tasuta seminari, millest esimene leiab aset juba 10. jaanuaril.
Loe lisaks »

2012. aasta alguses jõustuvad mitmed seadusemuudatused
20. detsember 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on hea tava kohaselt koostanud ka käesoleva aasta lõpuks ülevaate uue aasta alguses jõustuvatest seadusemuudatustest, mis on ettevõtjate jaoks olulised.
Loe lisaks »

Eesti puitmaja sõbraks valiti Märt Riistop
16. detsember 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu teistkordselt välja aunimetuse Eesti puitmaja sõber, mis omistati Puitehituse klastri projektijuhile ja Puuinfo programmi eestvedajale Märt Riistopile.

Loe lisaks »

Ritsu: popid on modernsed palkmajad
15. detsember 2011

Masintoodetud palkmajade tootja AS Ritsu müügiinseneri Mari Loormani sõnul on palkmajade turutrendiks modernsed projektilahendused. Loe lisaks »

Sihtturu vallutamine võtab aastaid
09. detsember 2011

Uue turu võitmiseks ei piisa ühest aastast: meil on läinud iga uue turu „vallutamiseks“ reeglina 3-6 aastat, rääkis käsitöö palkmajade tootja Hobbiton OÜ juht Andrus Prangli. Hobbitoni sihtturgudeks on Norra, Rootsi ja Prantsusmaa.
Loe lisaks »

Eesti Väliskaubanduse Liit kutsub Teid osalema Incoterms®2010 profikursusel 20.12.2011
09. detsember 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit kutsub Teid osalema Incoterms®2010 profikursusel.

Järjekordne koolitus Incoterms® 2010 uute võimaluste omandamiseks on 20. detsembril.

Loe lisaks »

Äripäeva puidutööstusettevõtete TOP aastal 2010
05. detsember 2011

Äripäev on koostanud puidutööstusettevõtete TOPi aastal 2010, milles Eesti Puitmajaliidu liige Palmako AS platseerus 8.-9. kohale.
Loe lisaks »

Sihtturuseminar "Sihtturg- Moskva" 15.12.2011
02. detsember 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab koostöös EASiga 15. detsembril kella 10.00-16.00 Kaubanduskojas (Toom-Kooli 17, Tallinn) sihtturuseminari „Sihtturg – Moskva“.
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit toetab tööandjate ja töövõtjate seisukohti töötuskindlustusmaksemäära ning reservide riigikassaga ühendamise küsimustes
29. november 2011

Eesti Puitmajaliit ühineb Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu avaldustega töötuskindlustusmakse määra ning töötukassa reservide riigikassaga ühendamise küsimustes.

Loe lisaks »

Mida võiks arvestada rahvusvahelisele turule minev ettevõtja?
25. november 2011

Räägime täna palju, et ettevõtjatel tuleks aktiivselt tegeleda ekspordiga, see on majanduse kasvu oluline tegur. Koda külastanud välismaalased väidavad, et eestlastel on, mida eksportida aga nad ei oska ju turundada, teatab Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda.
Loe lisaks »

Koolitus "Ekspordiplaan: esimesed sammud"
24. november 2011

EAS ja HeiVäl Consulting kutsuvad praktilisele koolitusele "Ekspordiplaan: esimesed sammud", mis annab alustavale eksportöörile esmased juhised ja näpunäited oma ettevõtte ekspordiplaani koostamiseks.
Loe lisaks »

Õppepäev "Puitkonstruktsioonid ehituses" 18.01.2012
23. november 2011

Timber Agency OÜ koostöös TTÜ-ga korraldab 18. jaanuaril 2012 Tallinnas õppepäeva "Puitkonstruktsioonid ehituses."

Loe lisaks »

Tasuta infopäev ärivõimalustest Leedus 12.12.2011 Tartus
23. november 2011

12. detsembril korraldavad korraldavad  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Tartu Ärinõuandla koostöös Eesti Leedu Kaubanduskojaga (ELKK) ning Eesti Suursaatkonnaga Vilniuses infopäeva ärivõimalustest Leedus.

Loe lisaks »

Puitehitiste 9 kuu eksport kasvas ligi veerandi võrra
21. november 2011

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport tänavu esimese üheksa kuuga 132 miljonit eurot, mis on 2010. aasta sama perioodiga võrreldes 24,2 % enam, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

Kapitali muutmine eurodeks riigilõivuvaba vaid 2011. aasta lõpuni
21. november 2011

Äriregister tuletab meelde, et ettevõtete aktsia ja osakapitali ei konverteerita eurodesse automaatselt, iga ettevõte peab selleks ise soovi avaldama ning registreerima äriühingu aktsia või osakapitali muudatused äriregistris. Soovitavalt tuleb see ära teha 2011 aasta jooksul, sest alates 1. jaanuarist 2012 ei kanta äriregistrisse enam põhikirja- või kapitalimuudatusi, mis on kroonides.
Loe lisaks »

Aasta Tehasemaja 2011 on Kodumaja korterelamu Oslos
15. november 2011

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel kuulutati koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfoga teist aastat korraldatava konkursi „Aasta Tehasemaja 2011“ võitja, milleks osutus Norra pealinnas Oslos asuv Kodumaja AS-i korterelamu.  Eesti tehases toodetud puitmaja tunnustav tiitel anti tänavu teistkordselt välja juba üheksandat aastat aset leidnud arhitektuurikonkursi „Aasta Puitehitis“ raames.

Loe lisaks »

"Euro ja võlakriisi mõju Eesti majandusele - kuidas väljuda võitjana?" 06.12.2011
11. november 2011

SA Tartu Ärinõuandla koostöös Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakonnaga kutsuvad 6. detsembril Tartusse osalema majanduskonverentsil: "Euro ja võlakriisi mõju Eesti majandusele - kuidas väljuda võitjana?"

Loe lisaks »

Kolmepäevane ekspordiplaani koolitus
09. november 2011

Novembris käivitub kolmepäevane koolitustsükkel neile ettevõtjatele, kes soovivad välisturgudele laienemiseks koostada oma ettevõttele võimalikult head ekspordiplaani, mille nad ka tegelikkuses ellu viia suudavad. Koolitusi korraldab EAS koostöös Marketingi Instituudi, Swedbanki ja Christiansen Consultinguga.
Loe lisaks »

Puidu biokahjustused hoonetes - kursused spetsialistidele ja majaomanikele
04. november 2011

Puidu seen- ja mardikakahjustused on probleemiks Läänemere saarte ja rannikuala puithoonete säilimisel. Biokahjustuste vältimiseks ja oskusteabe levitamiseks korraldatakse koolituskursuste programmi – Tallinnas, Saaremaal, Hiiumaal, Virumaal ja Pärnumaal. Loe lisaks »

Koolitus "Ekspordiplaan: esimesed sammud"
03. november 2011

EAS ja HeiVäl Consulting kutsuvad praktilisele koolitusele "Ekspordiplaan: esimesed sammud", mis annab alustavale eksportöörile esmased juhised ja näpunäited oma ettevõtte ekspordiplaani koostamiseks. Loe lisaks »

Internetiturunduse 4 moodulist koosnev koolitussari
28. oktoober 2011

SA Tartu Ärinõuandla koostöös Eesti Puitmajaliiduga kutsub kõiki ettevõtjaid osalema internetiturunduse koolitussarjas, mille raames korraldatakse  kaasaegsete turundusmeetodite tutvustamiseks neli ühepäevast koolitust.
Loe lisaks »

Seminar "Energiatõhus puitehitus ja puit kui keskkonnale kasulik ehitusmaterjal" 09.11.2011
28. oktoober 2011

Eesti Puitmajaliit ja Tartu Teaduspark kutsuvad 9. novembril osalema  Energiasäästunädala raames projekti EmPower toel korraldatavale seminarile „Energiatõhus puitehitus ja puit kui keskkonnale kasulik ehitusmaterjal."

Loe lisaks »

Seminar: „Eestist India turule: kas ja kuidas?“ 22.11.2011
26. oktoober 2011

Baltic Innovation Agency kutsub osalema  äriseminaril „Eestist India turule: kas ja kuidas?“ Tallinnas, Swissotelis 22. novembril kl 14.00-17.15.

Loe lisaks »

Eestlaste Kodumaja rikastab skandinaavlasi omapäraste elamutega
26. oktoober 2011

Eesti moodulmajade tootja Kodumaja AS tegutseb peamiselt Norra ja Taani turgudel, rikastades skandinaavlasi jätkuvalt kvaliteetsete ja ka arhitektuurilt huvitavate elamuprojektidega.

Loe lisaks »

Prantsuse seminar Eesti puidutööstusele 16.11.2011
24. oktoober 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös EASi ja Prantsuse Suursaatkonnaga Tallinnas ning mitmete nii Eesti kui Prantsuse puidusektori ettevõtete kaasabil organiseerib praktilise seminari Eesti puidusektori ettevõtetele. Seminari eesmärk on tutvustada Prantsusmaa puidutööstust ja võimalusi koostööks.  Loe lisaks »

EMPL kutsub Puupäevale 17.11.2011
21. oktoober 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab 17. novembril "Puupäeva," mille raames leiab aset metsandusalane lühiseminar, puitarhitektuuri konverents ning tunnustatakse puitehitisi konkursside "Aasta Puitehitis 2011" ja "Aasta Tehasemaja 2011" näol.

Loe lisaks »

Seminar "Soome äripartnerina" 24.10.2011
20. oktoober 2011

24. oktoobril korraldavad Soome suursaatkond, EAS Helsingi esindus ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Nordic Hotel Forumis sihtturuseminari „Soome äripartnerina - koostööst partnerluseni“. Seekordsel seminaril keskendutakse paneeldiskussioonidele, käsitledes kahe riigi koostöövõimalusi erinevatest aspektidest.

Loe lisaks »

Konkurss „Aasta tehasemaja 2011“
19. oktoober 2011

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutavad koostöös Puuinfo ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga välja konkursi „Aasta tehasemaja 2011,“ mille eesmärk on tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju.
Loe lisaks »

Tule ekspordikoolitustele!
19. oktoober 2011

Novembris jätkuvad EASi, Turundusproff OÜ ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostöös korraldatavad ekspordivaldkonna koolitused Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Rakveres.
Loe lisaks »

Tasuta infopäev ärivõimalustest Hollandis 02.11.2011
17. oktoober 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Tartu esindus ja Tartu Ärinõuandla korraldavad 2. novembril Tartu Maavalitsuse seminariruumis (Riia 15, IV k.) tasuta infopäeva ärivõimalustest Hollandis.
Loe lisaks »

Koolitus “Vana palkmaja soojustamine” 19.10.2011
07. oktoober 2011

MTÜ Vanaajamaja korraldab 19. oktoobril 2011 Räpinas tasuta koolituse "Vana palkmaja soojustamine."
Loe lisaks »

Ettevõtjate koostööpäev "Liftiga tulevikku" 25.10.2011
04. oktoober 2011

EAS kutsub ettevõtjaid osalema koostööpäeval „Liftiga tulevikku,“ mis toimub teisipäeval, 25 oktoobril 2011 Tallinnas, Swissôteli konverentsikeskuses.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjate käive kasvas mullu 81 %
27. september 2011

Eesti Puitmajaliidu (EPML) andmetel oli Eestis puitmaju tootvate ettevõtete müügitulu 2010. aastal ligi 214 miljonit eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 81 % enam.  Sealhulgas moodustas EPML-i kuuluvate ettevõtete käive kogu sektori müügitulust 95,5 miljonit eurot.

Loe lisaks »

Eesti Gild Londonis aitab ettevõtjaid uute teenustega
23. september 2011

Alates sellest nädalast pakub Eesti Gild Londonis koostöös EASiga Suurbritannia turust huvitatud Eesti ettevõtetele uusi teenuseid, mis võimaldavad uusi kontakte leida ning kohalike eestlaste kogemuste abil end Briti turu eripäradega kurssi viia. Loe lisaks »

Seminar "Energiasäästlikud lahendused ehituses" 14.10.2011
21. september 2011

Ehituskeskus korraldab koostöös Tartu Näitustega reedel, 14. oktoobril kell 11.00-14.00 Tartu Ehitusmessi seminariruumis tasuta seminari "Energiasäästlikud lahendused ehituses."

Loe lisaks »

Timbeco kontsern pakub terviklahendust maja ehitusel
16. september 2011

Puitmajatootja Timbeco Woodhouse OÜ (endise nimega Palktare OÜ) lõi tänavu suvel tütarfirma Timbeco Ehitus OÜ, mis on ettevõtte arengus oluline samm edasi, pakkudes nii kodumaistele kui ka välisriikide klientidele maja ehitamisel kvaliteetset terviklahendust.

Loe lisaks »

Majatootja Harmet avas Pärnus uue tootmise
14. september 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv moodulmajade ja ehitussoojakute tootja Harmet OÜ laiendab seoses tellimuste mahu kiire kasvuga oma tegevust ning tegutseb alates augustist lisaks Harjumaale ka Pärnus.

Loe lisaks »

Norra suursaadik tutvus Eesti puitmajasektoriga
14. september 2011

Reedel, 9. septembril, külastas Norra suursaadik Lise Nicoline Kleven Grevstad Eesti Puitmajaliitu ja Eesti Puitmajaklastrisse kuuluvat Eesti-Norra puitmajatootjat Nordic Houses OÜ-d ning tutvus Eesti puitmajasektoriga.

Loe lisaks »

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kutsub Eesti ettevõtteid osalema kontaktreisidele Ukrainasse
12. september 2011

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) Kiievi esindus kutsub koostöös Eesti saatkonnaga Ukrainas Eesti ettevõtjaid 2011. aasta sügisel kontaktreisidele Ukrainasse. Loe lisaks »

Seminar ärimudeli innovatsioonist 20.09.2011
09. september 2011

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub projekti „Innovatsiooniseminarid ja õppereisid 2011" raames teisipäeval, 20. septembril kl 10 osalema poolepäevasele seminarile Ärimudeli innovatsioon. Alexander Osterwalderi ärimudeli lõuend.

Loe lisaks »

Rotermannis avatakse puidust installatsioon „Lipp lipi peal“
08. september 2011

Reedel kell 18.00 avatakse puitarhitektuuri välkkonkursi võidutöö „Lipp lipi peal“, mis on püstitatud Rotermanni kvartalisse. Võidutöö väärtustab puitu kui head ja keskkonnasõbralikku materjali, millest on võimalik luua huvitavaid arhitektuurilisi lahendusi.

Loe lisaks »

EAS-i ekspordikooltiused sügisperioodil 2011
07. september 2011

EAS jätkab ekspordivaldkonna koolitustega erinevatel teemadel sügisperioodil 2011.
Loe lisaks »

Koolitus: Doing business in China 03.10.- 13.12.2011
06. september 2011

Koostöös Soome partneri Fintraga pakub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) võimalust osaleda ekspordijuhtidele suunatud 13-päevasel koolitusel Helsingis: DOING BUSINESS IN CHINA ajavahemikul: 03.10.2011- 13.12.2011 Loe lisaks »

Palmako osaleb Euroopa olulisemal aiandusmessil
05. september 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv aiamajade ja liimpuidu tootja AS Palmako osaleb tänavu 4.-6. septembrini Saksamaal, Kölnis aset leidval aiandusmessil Spoga+Gafa. Tegemist on ühe Euroopa suurima ja olulisema aiandusalase messiga, kuhu oodatakse sel aastal 2000 eksponenti ning üle 40000 rahvusvahelise külastaja.

Loe lisaks »

Raitwood uus Drive In Puiduterminal avatud
05. september 2011

Eesti suuremaid höövelmaterjali tootjaid AS Rait avas Reolas paikneva höövlitööstuse juures uue laokompleksi. Tartust 5 km kaugusel olevas laokompleksis paiknevad Baltimaade keskladu ja uudne Drive In Puiduterminal koos müügibürooga.

Loe lisaks »

Koolitus „ISO 9001:2008 kvaliteedijuhtimissüsteem ja omal käel rakendamine väikeettevõttele“
05. september 2011

Eesti Standardikeskus korraldab sügisperioodil kolmest osast koosneva koolituse „ISO 9001:2008 kvaliteedijuhtimissüsteem ja omal käel rakendamine väikeettevõttele,“  mille eesmärk on hõlbustada väike ettevõtetel iseseisvalt kvaliteedijuhtimissüsteemi rakendamist ning jagada infot sertifitseerimise nõuete kohta.

Loe lisaks »

Tööinspektsiooni tasuta koolitused sügisperioodil Tartus
01. september 2011

Alates septembrist on võimalik registreeruda Tööinspektsiooni korraldatavatele tasuta töökeskkonnaspetsialistide koolitustele Tartus Loe lisaks »

Kohtumine Eesti saatkondade majandusdiplomaatidega 27.09.2011
31. august 2011

Kõigil eksportööridel ja ekspordihuviga ettevõtetel on teisipäeval, 27. septembril ajavahemikus 14.00-17.00 võimalik personaalselt kohtuda Eesti välisesindustes töötavate majandusdiplomaatidega. Loe lisaks »

Google Adwords koolitus 14.10.2011
29. august 2011

Meedium Marketing OÜ korraldab 14. oktoobril 2011 klikipõhise internetireklaami Google Adwords koolituse.  Loe lisaks »

Eesti passiivmaja pälvis Soome elamumessil tähelepanu
25. august 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv puitmajatootja Seve Ehituse AS osales 15.07.-14.08. 2011 Soomes, Kokkolas aset leidval elamumessil, kus ainsa Eestist pärit passiivmaja eksponendina pälvis ettevõte rohkelt positiivset tähelepanu.

Loe lisaks »

Maailma puidutoorme turg 2011. aasta teises kvartalis
23. august 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse liit annab ülevaate maailma puidutoorme turust 2011. aasta teises kvartalis.

Loe lisaks »

Eesti esimene elamumess lükkus edasi määramatusse tulevikku
22. august 2011

Eesti esimene elamumess pidi Jõelähtmel toimuma juba selle aasta suvel, kuid lükati osalejate vähesuse tõttu 2012. aastasse. Tänaseks on selge, et järgmisel aastal messi ei tule ning uut tärminit korraldaja öelda ei oska. Loe lisaks »

Puidupõhiste toodete väliskaubanduse bilanss veelgi enam plussis
22. august 2011

Puidutoodete eksport 2011.a. esimesel poolaastal oli 738 miljonit eurot, 25% suurem kui eelmise aasta samal ajavahemikul. Puidutoodete import oli 180 miljonit eurot ja puidutoodete väliskaubanduse bilanss 558 miljonit eurot. 2010.a. esimese poolaastaga võrreldes suurenes bilanss 108 miljoni euro võrra.

Loe lisaks »

EAS alustas tootmisalase nõustamise toetamist uues vormis
22. august 2011

Alates eelmisest nädalast saavad tootmisettevõtted osaleda EASi nõustamisprogrammis uuenenud tingimustel. Nõustamisteenus on mõeldud tööstusettevõtetele, kes soovivad tõsta oma efektiivsust ja tootlikkust kiiresti ning ilma suuremate investeeringuteta. Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Loe lisaks »

Kas Eesti eksportijad peaksid maailma katastroofidel silma peal hoidma?
19. august 2011

Eesti puitmajaklastri juhi Elari Kivisoo sõnutsi ei soovi klaster katastroofidest, nagu näiteks Jaapani maavärin sellel kevadel, kasu lõigata ning taolistel sündmustel eraldi silma peal ei hoita. Kui midagi sellist aga juhtub, siis on ettevõtjad loomulikult huvitatud ülesehitustöödel osalemisest.

Loe lisaks »

Noored töötud saavad õppida palkmajaehitajaks või aednikuks
17. august 2011

Novembrikuust saavad alustada Pärnumaa kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskuses Tihemetsas aianduse ja palkmajaehituse kutseõpet pikaajalised töötud noored.

Loe lisaks »

Puitehitiste I poolaasta eksport kasvas ligi 42 %
16. august 2011

Keskkonnateabe Keskuse andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport tänavu esimese kuue kuuga 89,8 miljonit eurot, mis on 2010. aasta sama perioodiga võrreldes ligi 42 % enam, teatab Eesti Puitmajaliit.

Loe lisaks »

RPM Grupp alustas eksporti Hiina
12. august 2011

Puitmajatootja RPM Grupp AS loodab kanda kinnitada Hiinas, müües sinna Eestis masintoodetud palkmaju.  Hetkel käivad läbirääkimised ligi 100 suvemaja ning mitme suure villa müügiks.

Loe lisaks »

Eesti puitmajaklaster külastas Soome elamumessi
10. august 2011

Eesti puitmajaklaster külastas tänavu Soomes, Kokkolas 14. juulist kuni 15. augustini aset leidvat elamumessi. 

Loe lisaks »

„Efektiivne äridiplomaatia - millist koostööd see eeldab?“ 24.08.2011
10. august 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab koostöös Välisministeeriumiga 24. augustil 2011 äridiplomaatia teemalise ürituse, mille eesmärk on käsitleda diplomaatide ja ettevõtjate koostöövõimalusi, kaasates mõlemad osapooled.

Loe lisaks »

5 nõuannet suviseks palkmaja hoolduseks
13. juuli 2011

Eesti Puitmajaliidus tegutsev masintoodetud palkmajade tootja AS Ritsu soovitab teha traditsioonilisi palkmajade hooldustöid vastavalt vajadusele, samas on suvi väga hea periood mitmete hooldustööde ära tegemiseks.

Loe lisaks »

Puidu-, ehitus-, arhitektuuri- ja disainialane tasuta seminar 20.07.2011
13. juuli 2011

Itaalia Väliskaubanduse Instituut ning Itaalia Puidu- ja Sisustusliit FederLegnoArredo korraldab 20. juulil Tallinnas, Nordic Hotel Forumis tasuta puidu-, ehitus-, arhitektuuri- ja disainialase seminari.  

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootja osaleb passiivmajaga Soome elamumessil
11. juuli 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv Seve Ehituse AS osaleb kahekorruselise passiivmajaga käesoleva aasta 15. juulist kuni 14. augustini Soomes, Kokkolas aset leidval elamumessil.

Loe lisaks »

Kursus „Visuaalne tugevussorteerimine – okaspuupuit“ 01.-05.08.2011
11. juuli 2011

BM TRADA korraldab 01.-05.08.2011 Lätis viiepäevalise praktilise kursuse standardi DS/INSTA 142:2009 järgi kõigile, kes on seotud okaspuu konstruktsioonpuidu valiku ja tarnimisega.

Loe lisaks »

Nordic Houses sai ETA sertifikaadi
07. juuli 2011

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti puitmajaklastrisse kuuluv Eesti-Norra puitmajatootja Nordic Houses OÜ sai rahvusvaheliselt tunnustatud ETA (European Technical Approval) sertifikaadi puitkarkassmajadele.

Loe lisaks »

Puuinfo kutsub osalema puitarhitektuuri konkursil
05. juuli 2011

Puuinfo koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga kuulutas välja puitarhitektuuri välkkonkursi, mille tulemusena püstitatakse Tallinna südalinna IT rakendusega puitinstallatsioon.

Loe lisaks »

Puidutöötlejate toodang kasvas mais aastaga 12%
01. juuli 2011

Puidutöötlejad tootsid 2011. aasta mais 12% rohkem toodangut kui eelmise aasta mais, teatab Statistikaamet.

Loe lisaks »

EAS allkirjastas koostöölepingu Jaapani pangandusgrupiga SMBC
22. juuni 2011

EASi juhatuse liige Maria Alajõe ja Sumitomo Mitsui Banking Corporationi (SMBC) asepresident Hiroki Nakatsuka allkirjastasid täna Tokyos koostöömemorandumi, mille eesmärgiks on soodustada Eesti ja Jaapani ettevõtete vahelist äripartnerlust. Kohtumise juures viibis ka Eesti suursaadik Jaapanis Toivo Tasa.

Loe lisaks »

Jaapani säästva ehituse mess kutsub Eesti ettevõtjaid
16. juuni 2011

Eesti ettevõtetel on suurepärane võimalus osaleda rahvusvahelisel keskkonna- ja energiasäästliku ehituse messil Smart City Week 2011 Jaapanis. Loe lisaks »

RMK kinnitas puidumüügistrateegia
16. juuni 2011

Kinnitatud on RMK uus puidumüügistrateegia, mille eesmärk on määratleda RMK tegevuse põhisuunad puiduturustusvaldkonnas ja paika panna valdkonna olulisemad tegevused aastail 2011-2014.

Loe lisaks »

Eesti raiemetsavõistlused ja metsanduse kutsevõistlus Luual 1.-2. juuli 2011
15. juuni 2011

Eesti Metsaselts kutsub 1. juulil toimuvatele Eesti raiemeistrivõistlustele ja 1—2. juulini toimuvatele 44. metsanduse kutsevõistlustele Luual.

Loe lisaks »

Eesti parim käsitöö palkmajaehitaja on Vladimir Kalames
11. juuni 2011

Täna, 11. juunil, Räpinas aset leidnud käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võitjaks osutus Vladimir Kalames Majand OÜ-st. Võistlusel saavutas teise koha Ahto Naruski (Saulerman OÜ) ning kolmas oli Jüri Võsakovski (Saulerman OÜ). Loe lisaks »

Puitehitiste I kvartali eksport kasvas aastaga ligi 45 %
08. juuni 2011

Keskkonnainfo Keskuse poolt töödeldud Statistikaameti andmetel moodustas Eestis puidust kokkupandavate ehitiste eksport tänavu I kvartalis 32,4 miljonit eurot, mis on 2010. aasta sama perioodiga võrreldes ligikaudu 45 protsenti enam.

Loe lisaks »

Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele 11.06.2011 Räpinas
06. juuni 2011

Eesti Puitmajaliit korraldab 11. juunil 2011 Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames esmakordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. 

Loe lisaks »

Äriseminar „Sihtturg Leedu” 09.06.2011
02. juuni 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab koostöös Vilniuses paikneva Eesti Suursaatkonna ja Eesti Leedu Kaubanduskojaga 9. juunil 2011.a. Leedu majandust ja koostöövõimalusi tutvustava äriseminari „Sihtturg Leedu – nipid ja trikid Leedus.“

Loe lisaks »

Seminar „Aktuaalset tänases metsa- ja puidusektoris“ 08.06.2011
02. juuni 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL) korraldab 8. juunil 2011 Tallinnas seminari: „Aktuaalset tänases metsa- ja puidusektoris." Loe lisaks »

Müügivõrgu loomise ja arendamise ning turu-uuringute koolitused Tallinnas
27. mai 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 7. juunil 2011 Tallinnas „Ekspordivaldkonna koolitused 2010-2011“ raames müügivõrgu loomise ja arendamise koolituse ning 8. juunil 2011 turu-uuringute koostamise koolituse.

Loe lisaks »

Puukeskus: koduturule jääb puitmajadest vaid kübe
26. mai 2011

Eesti võiks puitmajade väärtustamisel Põhjamaadest eeskuju võtta, arvab AS Puukeskuse juhataja Atso Matsalu ning innustab enam meie kliimasse sobivaid inimsõbralikke puitmaju ehitama. Loe lisaks »

Välismessikoolitus Pärnus 06.06.2011
25. mai 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 6. juunil 2011 Pärnus „Ekspordivaldkonna koolitused 2010-2011“ raames välismessikoolituse.

Loe lisaks »

Palktare muutis ärinime Timbeco Woodhouse OÜ-ks
23. mai 2011

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti puitmajaklastrisse kuuluv elementmajade, energiatõhusate ThermoLog ökomajade ja palkmajade tootja Palktare OÜ ärinimi muutus Timbeco Woodhouse OÜ-ks. 

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidul täitus 12. tegutsemisaasta
23. mai 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendaval Eesti Puitmajaliit MTÜ-l täitus möödunud reedel, 20. mail 12. tegutsemisaasta.

Loe lisaks »

EAS alandab tootearendustoetuse alammäära
20. mai 2011

Alates tänasest, 20. maist muutub tootearendustoetuse määrus, millega muutub taotletava toetuse alammäär. Senise 31 000 euro asemel saab nüüd taotleda juba ka 20 000 euro suurust toetust. Toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Loe lisaks »

Eksport: Unistuste ekspordimaa Jaapan
19. mai 2011

Eesti toodete eksport Jaapanisse on tagasihoidlik, sest tegu on kauge riigiga. Samas need vähesed tõusva päikese maale müüvad ettevõtjad kinnitavad, et nõudlik jaapanlane on tegelikult ideaalne koostööpartner. Loe lisaks »

Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele 11.06.2011 Räpinas
18. mai 2011

Eesti Puitmajaliit korraldab 11. juunil 2011 Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames esmakordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine.

Loe lisaks »

Puitesemete restaureerimise õpituba Moostes 28.05.2011
16. mai 2011

MTÜ Vanaajamaja eestvedamisel toimub sel kevadel kolm vanade puitesemete restaureerimise õpituba, millest esimene leiab aset 28. mail 2011 Moostes.

Loe lisaks »

Seminar: Eesti ettevõtjate võimalused ekspordiks Hiina 26.05.2011
16. mai 2011

Tartu Teaduspark, Tartu Ülikooli ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldavad 26. mail Tartu Teaduspargis seminari: "Eesti ettevõtjate võimalused ekspordiks Hiina."

Loe lisaks »

Ettevaatust hiina petturitega!
13. mai 2011

Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus Eesti ettevõte saab Hiinast e-posti teel tavapäratult suure tellimuse, kuid lähemal uurimisel selgub, et tegemist on pettusega. Eestis on seni pöördutud peamiselt puidutööstuse ettevõtete poole.

Loe lisaks »

Puidupäev Tallinna Tehnikakõrgkoolis 18.05.2011
13. mai 2011

Tallinna Tehnikakõrgkool ja Puitehituse klaster korraldavad 18. mail 2011 järjekordse Puidupäeva.

Loe lisaks »

Parts: aastast 2021 tuleb ehitada vaid ligi-nullenergiahooneid
11. mai 2011

Riigikogu eilsel istungil energiasäästu teemadel ettekande pidanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts rääkis, et aastast 2021 tuleb lisaks avaliku sektori hoonetele ligi-nullenergiahoonetena ehitada ka erasektori poolt rajatavad hooned.

Loe lisaks »

Turu-uuringute koostamise koolitus Tartus 17.05.2011
10. mai 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 17. mail 2011 Tartus Raadi Mõisa Hotellis (Mõisavärava 1)  „Ekspordivaldkonna koolitused 2010“ raames Turu-uuringute koostamise koolituse. Loe lisaks »

Peterburi äriseminar 16.05.2011
10. mai 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Tallinna Linnavalitsus korraldavad kahe linna ettevõtjate äriseminari esmaspäeval, 16. mail 2011 kell 10.00 Eesti Kaubandus-Tööstuskoja suures saalis ( Toom-Kooli 17) . Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjat saatis Norra puhkemajade messil edu
10. mai 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv Eesti-Norra puitmajatootja Nordic Houses OÜ osales 05.08.05.2011 ühel Norra suurimal puhkemajadele suunatud vabaajamessil Norsk Hytteliv. Neli päeva kestnud ekspositsioonil seadis ettevõte eesmärgi sõlmida vähemalt  kümme lepingut üksikklientidega, mis kõigi eelduste kohaselt ka saavutati. Lisaks sai ettevõte mitmeid strateegilisi koostöö kontakte ning jagas messi külastanud Eesti ettevõtjatele nõu Norra turul tegutsemiseks.

Loe lisaks »

Metsa- ja puidutööstuse toodangumahu indeks kasvas I kvartalis 21 protsenti
09. mai 2011

Statistikaameti andmetel kasvas 2011. aasta I kvartalis puidutööstuse ja puittoodete tootmise mahuindeks võrreldes 2010. aasta 1 kvartaliga keskmiselt 21 punkti ehk mahud kasvasid keskmiselt 21% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Majanduskriisi järgselt on mahuindeks olnud kasvava trendiga, kuid jääb kriisile eelnenud rekordtasemetele siiski veel oluliselt alla. Tänavu märtsis oli indeks 97,6 punkti, mis moodustab 2006. aasta rekordtasemetest ligi 70%.   

Loe lisaks »

EMPL-i kontaktpäev Võrumaal 19.05.2011
09. mai 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL) korraldab 19. mail 2011 kontaktpäeva: „Kõrg- ja kutseharidus ning tootearendus metsa- ja puidutööstussektoris.“

Loe lisaks »

Eesti ettevõtetele eraldati arendustööks üle 2,2 miljoni euro
05. mai 2011

Eesti ettevõtetele eraldati Euroopa Liidu 7. raamprogrammist ühtekokku üle 2,2 miljoni euro toetust teadusuuringuteks ja tootearenduseks. Loe lisaks »

Seminar “Hong Kong: Eesti ettevõtete värav Aasiasse” 02.06.2011
03. mai 2011

2. juunil 2011 korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös EV Välisministeeriumi, EASi ning Londonis paikneva Hong Kongi Majandus- ja Kaubandusesindusega hotellis Swissotell Tallinn (Tornimäe 3, Tallinn) Hong Kongi majandust ja koostöövõimalusi tutvustava äriseminari "Hong Kong: Eesti ettevõtete värav Aasiasse.”

Loe lisaks »

Koolitus „Rookatuse ehitus“ 23. -27.05.2011
03. mai 2011

HääOm MTÜ korraldab 23. -27. mail 2011 Põlvamaal koolituse „Rookatuse ehitus,“ milles osaleja saab teoreetilise ülevaate ja väga hea praktilise kogemuse, kuidas ehitada kaasaegne rookatus.

Loe lisaks »

Saematerjali hind maailmaturul kerkib
03. mai 2011

Suurenenud nõudlus saematerjali järele on kergitanud saematerjali hinda käesoleva aasta esimeses kvartalis USA-s, Jaapanis, Hiinas ja Euroopas, teatab Wood Resource Quarterly.

Loe lisaks »

Seminar „Hoonete renoveerimine ja restaureerimine“ 19.05.2011
02. mai 2011

Ehituskeskus korraldab 19. mail 2011 Tallinnas seminari „Hoonete renoveerimine ja restaureerimine,“ kus käsitletakse vanemate hoonete renoveerimisega seotud seadusandlust, tehniliste tingimustega seotud küsimusi, vanemate hoonete niiskuskahjustuste renoveerimist, välisviimistlust jpm.

Loe lisaks »

Puidutööstus teeb hoogsat hüpet
29. aprill 2011

Metsatöösturid loodavad, et paari kuu eest heaks kiidetud Eesti metsanduse arengukava aastani 2020 on küll kaua vaieldud ja huvigruppide vahelisi kompromisse täis, ent peaks siiski olema väärt ühiskondlik kokkulepe, mis aitab kodumaa metsamajandust, aga ka metsade kaitset edendada.

Loe lisaks »

Seminar "“Ladina-Ameerika turud” 12.05.2011
28. aprill 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit korraldab 12. mail 2011 Tallinnas seminari "Ladina-Ameerika turud"
Loe lisaks »

Välismessikoolitus Tallinnas 02.05.2011
27. aprill 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 2. mail 2011 Tallinnas Eesti Kaubandus-Tööstuskojas (Toom-Kooli 17) „Ekspordivaldkonna koolitused 2010-2011“ raames Välismessikoolituse.

Loe lisaks »

EASi tootearenduse teabehommik Tartus 29.04.2011
26. aprill 2011

Seekordne tootearenduse teabehommik ettevõtete juhtidele ja arendusjuhtidele
toimub reedel, 29. aprillil 2011 kell 10:00 - 12:00 EASi Tartu kontoris (Sõbra 56, V korrus).

Loe lisaks »

Seminar „Soojustuspäev“ 05.05.2011
26. aprill 2011

Ehituskeskus korraldab 5. mail 2011 Tallinnas seminari „Soojustuspäev.“

Loe lisaks »

Seminar „Tehnoloogiainfo tähtsus tootearenduses“ 28.04.2011
25. aprill 2011

Patendiinfo Keskus kutsub osalema ülemaailmsele intellektuaalomandipäevale pühendatud seminaril „Tehnoloogiainfo tähtsus tootearenduses," mis toimub 28. aprillil 2011 Tartus.

Loe lisaks »

Eesti palkmajatootja AS Ritsu tähistab 20. sünnipäeva
25. aprill 2011

Möödunud nädalavahetusel, 22.-24. aprillil 2011 täitus 20 aastat päevast, mil asutati Eestis puitmajade tootmisega seni tegelevatest ettevõtetest üks vanimaid – AS Ritsu. Loe lisaks »

Ehituskeskus ja EMPL kutsuvad Puidupäevale 28.04.2011
19. aprill 2011

Ehituskeskuse ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu koostööna toimub tänavu 28. aprillil kell 11.00-15.30 Tallinnas tasuta seminar „Puidupäev.“

Loe lisaks »

Eesti suuremate eksportööride tootlikkus kasvas
19. aprill 2011

Statistikaameti andmetel suurenes 2010. aastal eelmise aastaga võrreldes enamiku suuremate töötleva tööstuse eksportööride eksport ning tootlikkus.
Loe lisaks »

Seminar "Kaubamärgi valik, registreerimine ja kasutamine" 28.04.2011
18. aprill 2011

Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius koostöös Eesti Väliskaubanduse Liiduga korraldab 28. aprillil 2011 Tallinnas seminari "Kaubamärgi valik, registreerimine ja kasutamine."
Loe lisaks »

EAS korraldab mais kaks ekspordialast infopäeva
15. aprill 2011

Infopäeval räägitakse 2011-2012. aastal korraldatavatest ekspordivaldkonna koolitustest, kontaktreisidest ja välismessidest, samuti turu-uuringutest ja üleüldisest ekspordiinfost, mida EAS klientidele pakub. Lisaks välisturukonsultantide palkamise võimalustest ning ekspordi arendamise toetusest. Oma tegevusi eksportööridele tutvustab ka KredEx Krediidikindlustus.
Loe lisaks »

Mihkel Tüür: kohalikud materjalid on ehituses võtmeküsimus
15. aprill 2011

Võtmeküsimus ehituses on kohalike ressursside rakendamine, mille kaudu võib ehitatud ruutmeetri hind märkimisväärselt alaneda ja kohalik materjalitööstus elavneda, rääkis arhitekt Mihkel Tüür, mullune aasta puitehitise konkursi võidutöö autor.
Loe lisaks »

10 võimalust energiasäästu saavutamiseks
14. aprill 2011

Majaehitaja.ee juhataja Eno Pappel pakub välja kümme võimalikku valikut energiasäästu saavutamiseks.
Loe lisaks »

Seminarid „Lubikrohv“ ja „Looduslikud värvid ehituses“
14. aprill 2011

HääOm MTÜ korraldab Talvekooli raames 16. aprillil 2011 Põlvamaal lubikrohvi ning 23. aprillil looduslike värvide kasutamist ehituses tutvustava seminari.

Loe lisaks »

Tuleohutusnõuete uuendamine annab lisavõimalusi puidust ehitamisel
13. aprill 2011

Soome elamumajandusminister Jan Vapaavuori kinnitas 6. aprillil uued tuleohutusnõuded puitehitistele. Uued nõuded edendavad oluliselt puidu kasutusvõimalusi ehitamisel ning toovad Soome puitehituste nõuded lähemale rahvusvahelisele praktikale.

Loe lisaks »

Vipson Projekt OÜ osaleb Maamessil
13. aprill 2011

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti puitmajaklastrisse kuuluv käsitöö palkmajade tootja Vipson Projekt OÜ osaleb Baltikumi suurimal agraarmessil Maamess, mis tänavu leiab aset 14.-16. aprillini Tartu Näituste messikeskuses.

Loe lisaks »

EAS kutsub Pärnu ettevõtjaid ekspordi infopäevale
13. aprill 2011

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) korraldab 14. aprillil Pärnus ekspordist huvituvatele ettevõtjatele infopäeva, kus tutvustatakse erinevaid EASi poolt pakutavaid ekspordialaseid võimalusi. Infopäevade korraldamist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ja Euroopa Regionaalarengu Fond.
Loe lisaks »

Koolitus „Lepingute erisus. Tööleping ja olulisemad muudatused.“ 12.04.2011
08. aprill 2011

SA  Tartu  Ärinõuandla kutsub ettevõtete juhte 12. aprillil osalema koolitusel "Lepingute erisus. Tööleping ja olulisemad muudatused."

Loe lisaks »

Seminar Eesti-Venemaa ärivõimalustest 27.04.2011
07. aprill 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit korraldab 27. aprillil Tallinnas Vene Föderatsiooni Suursaatkonnas seminari „Eesti-Venemaa ärivõimalustest.”

Loe lisaks »

Ilmus Eesti Puitmajaleht
07. aprill 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster andsid 7. aprillil 2011 Postimehe erilehena teist aastat välja Eesti Puitmajalehe, mis tänavu annab ülevaate puitmajade hooldamisest, energiasäästust, sisearhitektuurist, ekspordist, Eesti puitmajatootjate huvitavatest projektidest laias maailmas jpm.

Loe lisaks »

Eksport juhi käest ära
05. aprill 2011

Ehkki tegevjuht saab arenevas ettevõttes ekspordil mõne aja ise hakkama, võib ühel hetkel liigne töökoormus hoopis edaspidisele arengule takistuseks kujuneda. Aru Grupp AS-i juhatuse esimees Juhan Viise arvab, et ekspordiga alustaval ettevõttel on mõistlik jagada vastutus olemasolevate töötajate vahel.
Loe lisaks »

Puitmajatootjad osalevad messil Eesti Ehitab 2011
05. aprill 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluvad puitmajatootjad Palktare OÜ, Aru Grupp AS ja ELH Palkehituse OÜ osalevad Eesti suurimal ehitusmessil Eesti Ehitab, mis tänavu leiab aset 6.-9. aprillini Eesti Näituste messikeskuses.

Loe lisaks »

Tasuta seminar „Hoiame kulud madalad! Aga kas alati?" 20.04.2011
04. aprill 2011

20. aprillil toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses tasuta seminar: "Hoiame kulud madalad! Aga kas alati?". Seminar on mõeldud eelkõige alustavatele-, väikeettevõtjale ja FIE-dele.

Loe lisaks »

EMTL kutsub kontaktpäevadele
01. aprill 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kutsub aprillis ja mais osalema kontaktpäevadel, mis käesoleval aastal keskenduvad sektoris antavale haridusele ning tootearendusele ja selle potentsiaalile.

Loe lisaks »

Leedu-Eesti äriseminar 14.04.2011
01. aprill 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit kutsub 14. aprillil 2011 osalema Leedu-Eesti äriseminaril, mis leiab aset koos Leedu Suursaadiku T.E. Dr. Juozas Bernatonise vastuvõtuga.  

Loe lisaks »

Seminar „Hiina äri müüdid ja tegelikkus“ 07.04.2011
01. aprill 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit kutsub eksportööre osalema 7. aprillil 2011 seminaril „Hiina äri müüdid ja tegelikkus.“

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu üldkoosolekul valiti uus juhatus
28. märts 2011

Eesti Puitmajaliidu (EPML) 24.03.2011 toimunud üldkoosolek valis kaheks aastaks uue 5-liikmelise juhatuse kooseisus: Argo Saul (Nordic Houses OÜ), Ants Mõlder (Kodu Talu OÜ), Taavi Tuvike (Vipson Projekt OÜ), Siim Leisalu (Palktare OÜ), Elari Kivisoo (Eesti puitmajaklaster).

Loe lisaks »

Puitmajatootjatel nüüd 13-keelne kodulehekülg
23. märts 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster avasid 13-keelsed veebilehed, millelt leiab puitmajahuviline vajaliku informatsiooni Eesti puitmajade ning nende tootjate kohta näiteks nii araabia, jaapani kui ka mandariini keeles.

Loe lisaks »

Hooaja viimane Ekspordi Akadeemia seminar 30.03.2011
22. märts 2011

EAS kutsub ettevõtjaid 30. märtsil 2011 Ekspordi Akadeemia sarja hooaja lõpuseminarile „Efektiivse koostöö kasumlikkus.“

Loe lisaks »

Seminar "Google Sketch-up tutvustus" 5.04.2011 Tartus
17. märts 2011

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster kutsuvad kõiki huvilisi seminarile "Google sketch-up tutvustus", mille käigus tutvustatakse osalejatele tasuta 3D joonestustarkvara Google Sketchup kasutusvaldkondi, põhifunktsionaalsust ja eeliseid.

Seminar leiab aset 5. aprillil kell 13.00-16.00 Tartu Teaduspargi seminariruumis (Riia 181A, Tartu).
Loe lisaks »

Seminar „Teed, platsid ja haljastus. Uus MaaRYL 2010“ 24.03.2011
16. märts 2011

Ehituskeskus korraldab 24. Märtsil 2011 koolitusseminari „Teed, platsid ja haljastus. Uus MaaRYL 2010.“

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit töötas välja standardi palkehitistele
15. märts 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit kinnitas 10. märtsil 2011 standardid palkehitistele, mis tagavad liitu kuuluvate puitmajatootjate kvaliteetsema toodangu ning annavad kliendile kindluse professionaalse palkmajatootja valikul.

Loe lisaks »

EAS korraldab aprillis kaks ekspordialast infopäeva
14. märts 2011

EAS korraldab 14. aprillil Pärnus ja 21. aprillil Tartus ekspordialase infopäeva.

Loe lisaks »

Automaatikamessil tulipunktis uued säästvad tehnoloogiad
10. märts 2011

10. märtsil algab Tallinna Tehnikaülikoolis kolmepäevane  automaatikapäeva erialamess, kus TTÜ automaatikainstituudi spetsialistid ning automaatikalahenduste pakkujad tutvustavad kaasaegseid tehnoloogiaid.
Loe lisaks »

Seminar „Ehitiste niiskus- ja veetõkke insenerlahendused“ 17.03.2011
08. märts 2011

Ehituskeskus korraldab 17. märtsil 2011 Tallinnas koolitusseminari „Ehitiste niiskus- ja veetõkke insenerlahendused.“

Loe lisaks »

Palkehitiste taastamiseks saab professionaalidelt nõu
03. märts 2011

Juba neljandat aastat saavad MTÜ Vanaajamaja projekti kaudu Võru- ja Põlvamaa vanade palkehitiste omanikud küsida konsultatsiooni oma vana palkhoone seisundi hindamiseks ja hoone taastamistööde kavandamiseks.

Loe lisaks »

Nordic Houses võttis kasutusele uue logo
01. märts 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv Eesti-Norra puitmajatootja Nordic Houses OÜ uuendas oma brändi ja kasutab veebruarikuu keskpaigast uut visuaalset identiteeti. Lisaks uuele logole värskendas ettevõte ka oma senist ärikontseptsiooni.

Loe lisaks »

Puit ja puittooted Eesti väliskaubanduse bilansi tasakaalustajana esikohal
28. veebruar 2011

Täna avaldatud Statistikaameti 2010. aasta väliskaubanduse info kohaselt moodustas puidu ja puittoodete ning paberi ja pabertoodete (tabelis kaubagrupid IX ja X) eksport kokku eelmisel aastal 1,077 miljardit eurot ning import 485 miljonit eurot, mis teeb väliskaubanduse bilansiks +592 miljonit eurot. See bilanss on positiivsusega ülekaalukalt esikohal ning näitab, et metsa- ja puidutööstussektor on väliskaubandusbilansi olulisim tasakaalustaja.
Loe lisaks »

Rahvusvaheline energiatõhususe konverents „Ela targalt. Energiatõhusad hooned, arengumudelid“ 17.03.2011
28. veebruar 2011

Eesti ECO Klaster ja Innovatiivse hoone ja elukeskkonna kompetentsikeskus korraldavad 17. märtsil 2011 Tallinnas Solarise keskuses  konverents-näituse “Ela targalt: Energiatõhusad hooned, arengumudelid."
Loe lisaks »

Keskkonnateabe Keskus andis välja CD "Estonian Forestry 2011"
25. veebruar 2011

Keskkonnateabe Keskus andis välja Eesti metsandust tutvustava interaktiivse cd-plaadi "Estonian Forestry 2011", mis annab põhjaliku ülevaate Eesti metsadest ning metsanduse säästvast arengust.
Loe lisaks »

Incoterms koolitus eksportifirmade tipp- ja finantsjuhtidele 10.03.2011
23. veebruar 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit korraldab 10. märtsil taas koostöös kaasliikme Ida-Lääne Koolituse AS-iga (EMI EWT) poolepäevase koolituse „Incoterms® 2010 juhikursus - mida peab teadma uuest Incotermsist ekspordifirma juht?“

Loe lisaks »

Tasuta seminar "Ettevõtte krediidipoliitika korraldamine" 01.03.2011
22. veebruar 2011

Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond kutsub 1. märtsil 2011 tasuta päraslõunaseminarile „Ettevõtte kreidiidipoliitika korraldamine.“

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad osalevad ühel Euroopa suurimal ehitusmessil
22. veebruar 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster osalevad 1.-3. märtsil 2011 Londonis toimuval ehitusmaterjalide ja säästva ehituse messil EcoBuild. Tegemist on ühe Euroopa suurima keskkonnasäästlikke ehituslahendusi tutvustava messiga, kuhu oodatakse üle
40 000 külastaja.

Loe lisaks »

Miks majad kevadel upuvad?
18. veebruar 2011

Majaomanikul, kelle kinnisvara on kevadise sula ajal veevälja keskel või kelder vett täis, on ees ärevad kuud. Ekspertide sõnul on valesse kohta valesti ehitatud maju raske kiiresti ja odavalt päästa.
Loe lisaks »

Projekt aitab ehituse hinda kontrolli all hoida
18. veebruar 2011

Üsna palju on inimeste seas arvamust, et projekt ei ole see koht, kuhu väga palju aega ja vaeva panustada. Põhiline on ju ikkagi ehitamine, sest lõppeesmärk on hoone, kuhu sisse kolida. Kas ikka on nii, küsib Uus Maa kinnisvarabüroo ehitusosakonna juht Guido Miller?
Loe lisaks »

Ritsu juht: võti peitub heades edasimüüjates
17. veebruar 2011

Juhtimine.ee alustab artiklitesarjaga, kus edukad Eesti eksportöörid jagavad oma kogemusi eksporditurgude leidmisest ning seal toimetamisest. Esimesena räägib kogemustest AS Ritsu, palkmajatootja Helmest Valgamaalt.
Loe lisaks »

Skandinaavia sihtturge tutvustav seminar 03.03.2011
17. veebruar 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit koostöös Taani-Eesti kaubanduskojaga korraldab 3. märtsil 2011 Tartus Skandinaavia turgude sihtturge tutvustava seminari. 

Loe lisaks »

Šveitsi sihtturuseminar "Kuidas leida oma kasumlik turunišš" 23.02.2011
16. veebruar 2011

Eesti Kaubandus- Tööstuskoda korraldab 23. veebruaril koostöös SwissBaltic Business Experts AG-ga Tallinnas Šveitsi sihtturuseminari.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit korraldab kutseeksamid palkmaja ehitaja kutsete taotlemiseks
16. veebruar 2011

Eesti Puitmajaliit kuulutab välja avalduste vastuvõtmise palkmaja ehitaja I, palkmaja ehitaja II ja palkmaja ehitaja III kutsekvalifikatsioonide taotlemiseks. 

Loe lisaks »

Koolitus „Vahvärk konstruktsioonid“ 07.-11.03.2011
15. veebruar 2011

MTÜ HääOM korraldab 07.-11 märts 2011 Räpinas 5-päevalise traditsioonilise vahvärkkonstruktsioonide koolituse.

Loe lisaks »

Prantsuse tudengid tulevad Eestisse puitmajatootmist õppima
14. veebruar 2011

Eesti Puitmajaliit (EPML) käivitas koostöös Prantsuse suursaatkonnaga projekti, mille käigus tulevad Prantsusmaa koolide tudengid juba alates käesolevast kevadest Eesti puitmajade tootmisega tegelevatesse ettevõtetesse praktikale.

Loe lisaks »

Ärifoorum ärivõimalustest Soomes ja Venemaal 17.02.2011
11. veebruar 2011

JCI Toompea korraldab 17. veebruaril 2011 paralleelselt nii Tartus kui Tallinnas ärifoorumi, milles käsitletakse Soome ja Venemaa ärivõimalusi.

Loe lisaks »

Mullu oli Eesti kaupade eksport rekordtasemel
09. veebruar 2011

Esialgsetel andmetel eksporditi 2010. aastal Eestist kaupu jooksevhindades 8,75 miljardi euro väärtuses ja imporditi Eestisse 9,27 miljardi euro eest, teatab Statistikaamet. Mullune kaupade eksport ületas siiani kõrgeima 2008. aasta taseme, mil kaupade eksportkäive oli 8,47 miljardit eurot.

Loe lisaks »

EAS kutsub tööstuskogemusega konsultante seminarile 21.02.2011
09. veebruar 2011

EAS kutsub tööstuskogemusega konsultante osalema tööstusettevõtete tootmiskorralduse nõustamisprogrammi tutvustamise seminaril 21. veebruaril 2011 kl. 10.00-11.30.

Loe lisaks »

Krunti ostes talita targu
08. veebruar 2011

Uue kodu ehitamiseks sobilikku krunti valides tuleb arvestada nii teede läheduse, piirkonna pinnase tüübi kui ka isegi potentsiaalse sääserünnakuga, kirjutab Rando Vanaveski Rime Kinnisvarast kuukirjas Oma Maja.

Loe lisaks »

EAS käivitas ekspordispetsialistide värbamis- ja koolitusprogrammi Ekspordirevolutsioon
07. veebruar 2011

EAS käivitas ekspordialase värbamis- ja koolitusprogrammi Ekspordirevolutsioon, mille käigus otsitakse 25 Eesti keskmise suurusega ettevõtet ning 25 rahvusvahelise läbilöögivõimega noort, kes hakkaksid vastavates ettevõtetes ekspordi müügijuhtideks.

Loe lisaks »

Seminar „Meeskonna vaimu väljakutsumine“ 17.03.2011
07. veebruar 2011

Tartu Linnvalitsuse ettevõtluse osakond korraldab 17. märtsil Tartus projekti „Tartu – hea teenindusega linn“ raames seminari „Meeskonna vaimu väljakutsumine.“

Loe lisaks »

Ilmus Kutsekoja infoleht
04. veebruar 2011

Eesti kutsestandardite koostamise ja koordineerimise ning kutseeksamite korraldamisega tegelev SA Kutsekoda andis Postimehe erilehena välja Kutsekoja infolehe, mis annab ülevaate muutustest kutsestandardites ja kutsetunnistustes.

Loe lisaks »

Raport „Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I“
03. veebruar 2011

MTÜ-l Vanamaja koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga ja Tallinna Tehnikaülikooliga valmis Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutuse KredEx tellimisel läbi viidud uuring „Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I.“

Loe lisaks »

Sümpoosion „Wood Innovative“ 6.-7.04.2011 Saksamaa
03. veebruar 2011

Seitsmendat korda leiab tänavu aset 6.-7. aprillil Saksamaal Rosenheimis rahvusvaheline puidutööstusele suunatud sümpoosion “ Wood Innovative.”

Loe lisaks »

Tasuta koolitus „Ehitusalane veebikartoteek ETF-Net“ 10.02.2011
01. veebruar 2011

Ehituskeskus korraldab 10. veebruaril Tallinnas ehitusalase veebikartoteegi ETF-Net tasuta koolituse.

Loe lisaks »

Kodumaja värbab tänavu 100 inimest
01. veebruar 2011

Kodumaja AS taasavab tänavu 2009. aastal ajutiselt seisatud ühe majatehase ning värbab sinna 100 uut töötajat.

Loe lisaks »

Koolitus „2010. aasta raamatupidamise aastaaruande koostamine - enamlevinenud küsimused ja vead“ 17.03.2011
28. jaanuar 2011

Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond korraldab 17. märtsil kell 10.00–17.00 Tartus koolituse „2010. aasta raamatupidamise aastaaruande koostamine - enamlevinenud küsimused ja vead.“

Loe lisaks »

Tasuta seminar „Ettevõtte krediidipoliitika korraldamine“ 01.03.2011
28. jaanuar 2011

Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond korraldab 1. märtsil kell 14.00–17.00 Tartus pärastlõunaseminari "Ettevõtte krediidipoliitika korraldamine.“

Loe lisaks »

EAS kutsub koolitusele „IT arendusprojekt tööstusettevõttes“
28. jaanuar 2011

EAS ja BCS koolituse AS korraldavad 2011. aasta esimeses pooles taas koolitusi „IT arendusprojekt tööstusettevõttes,“ mis on suunatud eelkõige ettevõtetele, kes lähiajal planeerivad arendusprojekti IT valdkonnas või on konkreetse projekti ettevalmistavate tegevustega hiljuti alustanud.
Loe lisaks »

Koolitus „Vahvärkkonstruktsioonid“ veebruar/märts 2011
27. jaanuar 2011

MTÜ Vahvärk Konstruktsioonid korraldab koostöös OÜ-ga Säästvad Ehituslahendused 25. ja 26. veebruaril ning 4. ja 5. märtsil 2011 Tallinnas vahvärkkonstruktsioonide valmistamise koolituse.

Loe lisaks »

Seminar "Sihtturg Saksamaa" - 11.02.2010 Tallinnas
26. jaanuar 2011

Eesti puitmajaklaster ja Eesti Puitmajaliit kutsuvad kõiki huvilisi ekspordi- ja turuseminarile, kus tutvustatakse puitmajatootjatele Saksa turu eripärasid ning jagatakse teavet ka eksporti toetavatest meetmetest.
Seminar "Sihtturg Saksamaa" leiab aset 11. veebruaril 2011 kell 13.00-17.00 Ülemiste Hotelli konverentsikeskuses (Lennujaama tee 2, Tallinn). 
Loe lisaks »

Krediidiinfo: võlglaste arv taandub - aeg on küps julgemaks müügitööks
26. jaanuar 2011

Krediidiinfo teatel selgub Eesti ettevõtete maksekäitumise 2010. aasta teise poole statistikast, et jõudsalt väheneb nii võlgu olevate tegutsevate ettevõtete arv kui ka võlasummad.

Loe lisaks »

Koolitus „Jätkseotised“ 19.02.2011
26. jaanuar 2011

MTÜ Vahvärk Konstruktsioonid korraldab koostöös OÜ-ga Säästvad Ehituslahendused 19. veebruaril Tallinnas jätkseotiste valmistamise koolituse.

Loe lisaks »

Koolitus „Traditsiooniliste puutööriistade teritamine“ 18.02.2011
25. jaanuar 2011

MTÜ Vahvärk Konstruktsioonid korraldab koostöös OÜ-ga Säästvad Ehituslahendused 18. veebruaril Tallinnas traditsiooniliste puutööriistade teritamise koolituse.

Loe lisaks »

EAS avas Eesti ettevõtetele uue EL-i arendustoetuse
24. jaanuar 2011

EAS liitus Euroopa Liidu (EL) uue toetusprogrammiga Lead ERA, kust Eesti ettevõtted saavad taotleda toetust tehnoloogia või toodete arendamiseks. Sel nädalal avatud rahvusvahelise toetusvooru mahuks prognoositakse ühtekokku 11 miljonit eurot.

Loe lisaks »

Eesti Väliskaubanduse Liit korraldab 04.02.2011 Ukraina sihtturu seminari
21. jaanuar 2011

Eesti Väliskaubanduse Liit korraldab 4. veebruaril 2011 kell 10.00 - 12.00 Ukrainat tutvustava seminari, mille eesmärk on anda üldine ülevaade ettevõtluse võimalustest Ukrainas.

Loe lisaks »

Pühapäeval avatakse metsa-aasta „Kohtume metsas!“
21. jaanuar 2011

Tänavu tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat „Kohtume metsas“, millega pööratakse tähelepanu inimese positiivsele tegevusele metsas. Metsa-aasta avaüritus toimub 23. jaanuaril, kuid erinevaid üritusi toimub läbi aasta. Metsa-aasta patrooniks Eestis on president Toomas Hendrik Ilves.

Loe lisaks »

EAS korraldab veebruaris eksportööridele kaks infopäeva
20. jaanuar 2011

EAS korraldab veebruaris kõikidele uutele ja praegustele klientidele infopäevad Jõhvis ja Narvas, kus ettevõtjatele tutvustatakse erinevaid EASi poolt pakutavaid võimalusi ekspordi arendamiseks.

Loe lisaks »

Eesti puitmajatootjad tugevdavad positsiooni välisturgudel
19. jaanuar 2011

Mitmetele Eesti Puitmajaliidus tegutsevatele puitmajatootjatele oli möödunud aasta edukas kohandumise aasta, mil kasvas käive või suurenes ekspordi osakaal. 2011. aastal plaanivad puitmajatootjad jätkuvalt tugevdada Eesti positsiooni eksportturgudel.
Loe lisaks »

Seminar „Hanked kasutades Fidic lepingutingimusi“ 27.-28.01.2011
18. jaanuar 2011

Ehituskeskus korraldab 27.-28. jaanuaril kell 10.00-15.30 FIDIC-lepingutingimuste kahepäevase 12-tunnise koolituse.
Loe lisaks »

Tasuta seminar „Energiasäästlike eramute projekteerimine ja ehitamine“ 15.02.2011
18. jaanuar 2011

AEROC AS-i ja ET Infokeskuse AS-i koostööprojektina toimub teisipäeval, 15.02 Tallinnas tasuta seminar „Energiasäästlike eramute projekteerimine ja ehitamine.“
Loe lisaks »

EAS kutsub Ekspordi Akadeemia raames õppevisiidile Soome
17. jaanuar 2011

EAS kutsub eksportööre osalema käesoleva aasta 2.-3. veebruaril õppevisiidil Soome.

Loe lisaks »

USA ja Kanada puidueksport Hiinasse kasvas aastaga üle 150%
17. jaanuar 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse  Liidu teatel on Hiinast saanud viimasel aastal päästerõngas paljude USA ja Kanada saetööstuste ja metsaomanike jaoks. Okaspuupalgi ning saematerjali eksport Põhja-Ameerikast Hiinasse ületas 2010. aastal 1,6 mlrd USD,  mis on 150%  suurem kui 2009. aastal ning rohkem kui kümnekordne võrreldes 2006. aastaga.
Loe lisaks »

Venemaa jätab puidu eksporditollid tänavu endistele tasemetele
12. jaanuar 2011

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMTL) ja Soome Metsatööstuse Liidu teatel jätab Venemaa 2011. aastal puidu eksporditollid, kuni Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liikmeks saamiseni, endistele tasemetele.

Loe lisaks »

Jaanuarist jõustusid mitmed muudatused äriseadustikus
12. jaanuar 2011

Alates käesoleva aasta 1. jaanuarist jõustusid äriseadustikus mitmed osaühinguid puudutavad muudatused.

Loe lisaks »

Seminar „Ettevõtte kohustused seoses uue tuleohutuse seadusega“ 20.01.2011
11. jaanuar 2011

Ehituskeskus korraldab 20. jaanuaril Tallinnas koolituse „Ettevõtte kohustused seoses uue tuleohutuse seadusega. Tuleohutuspaigaldiste nõuded projekteerimisel, paigaldamisel ja hooldamisel.“

Loe lisaks »

Tallinnas peetakse Euroopa esimene rahvusvaheline klastrikonverents
10. jaanuar 2011

EASi initsiatiivil korraldatakse märtsi lõpus Tallinnas Euroopa esimene regionaalkonverents, mille eesmärgiks on tõsta regionaalset konkurentsivõimet.
Loe lisaks »

Seminar "Majandusaasta aruande sõlmküsimused 2010 ja eurole üleminek" 18.01.2011
10. jaanuar 2011

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esindus korraldab teisipäeval, 18. jaanuaril, kell 10.00-16.00 Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis ettevõtete finantstöötajatele ja raamatupidajatele seminari „Majandusaasta aruande sõlmküsimused 2010 ja eurole üleminek.“
Loe lisaks »

Üle 40 sentimeetri lund võib olla katusele juba ohtlik
06. jaanuar 2011

Konstruktsioonide projekteerimisega tegeleva Arcus Projekti peainseneri Ludvig Tammanni sõnutsi ei tohiks lamekatustel ja kergkonstruktsioonidel olla üle 30-40 sentimeetri lund. Sellest suurem lumekiht võib ehitise juba varisemisohtlikuks muuta.
Loe lisaks »

Koolitus “Ehitiste koormused – standardid, arvutused ning vead arvutamisel” 18.01.2011
05. jaanuar 2011

Äri-info OÜ korraldab teisipäeval 18.01.2011 Tallinnas Susi hotellis eelkõige projekteerijatele suunatud koolituse “Ehititste koormused – standardid, arvutused ning vead arvutamisel.”

Loe lisaks »

Brändi loomise ja internetiturunduse koolitused eksportijatele
03. jaanuar 2011

Marketingi Instituut korraldab koostöös EAS-iga sel poolaastal  eksportijatele brändi loomise ja internetiturunduse koolitusi Pärnus, Põlvas, Tallinnas, Kuressaares ja Haapsalus.
Loe lisaks »

Okaspuu saematerjali maailmaturg muutumas
03. jaanuar 2011

Kanada analüütik Peter  Woodbridge leiab, et Põhja- Ameerika saetööstuses toimunud struktuursed muutused võivad põhjustada suuri muudatusi kogu maailma saetööstuses. Need muudatused on jäänud praeguse majanduslanguse varju, kuid võivad pikemas perspektiivis mõjutada maailma erinevate regioonide saetööstuste konkurentsivõimet.

Loe lisaks »

Koolitus „EVS 9001:2008 kvaliteedijuhtimissüsteem ja omal käel rakendamine väikeettevõttele” 12.01.2011
03. jaanuar 2011

Eesti Standardikeskus korraldab 12. Jaanuaril Tallinnas koolituse „EVS 9001:2008 kvaliteedijuhtimissüsteem ja omal käel rakendamine väikeettevõttele,” mille eesmärk on hõlbustada väike ettevõtetel iseseisvalt kvaliteedijuhtimissüsteemi rakendamist ning jagada infot sertifitseerimise nõuete kohta.

Loe lisaks »

Kodumaja käibesiht 2011. aastal on 38 miljonit eurot
27. detsember 2010

Kodumaja AS võttis tänavu juurde 140 töötajat ning plaanib 2011. aastal palgata lisaks veel sadakond. Lõppeva aastaga rahule jäänud juhatuse esimees Lembit Lump märkis, et ka ettevõtte käibe-eesmärk on ambitsioonikas - 38 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Atso Matsalu: puiduturgu kasv ei oota
23. detsember 2010

Puiduturule saabuv aasta pidupäeva ei too ja toorme hankimine on tootjale sama keeruline kui tänavugi. Puukeskuse tegevdirektor Atso Matsalu on mures, et Eesti siseturul kasutatakse puitu peamiselt kütteks ning tema sõnul tuleks oluliselt kasvatada puidu osatähtsust ehituses.

Loe lisaks »

Saetoodang veab puidu eksporti tõusule
22. detsember 2010

Puidutööstusettevõtetel on selle aasta üheksa kuu tulemuste põhjal ette näidata viimaste aastate suurim ekspordimahtude kasv, jooksevhindades eksporditi puitu ja puittooteid 40,4 protsenti enam kui mullu samal ajal.

Loe lisaks »

Swedbank: puidusektor kriisist väljas
21. detsember 2010

Swedbanki puidusektori juht Mait Kaup kirjutab, et 2010. aasta oli sektori ettevõtete jaoks pöördeline ja müügikäive näitas eelmiste aastate võrdluses hüppelist kasvu.

Loe lisaks »

Eesti esimeseks puitmaja sõbraks valiti Reet Truuts
20. detsember 2010

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav ning puitmajatootjate rahvusvahelise konkurentsivõime arendamisega tegelev Eesti Puitmajaliit andis esmakordselt välja aunimetuse „Eesti puitmaja sõber,“ mis omistati EAS-i välisinvesteeringute ja väliskaubanduse vanemnõunikule Reet Truutsile.

Loe lisaks »

EASi tuleva aasta eelarve on 201,5 mln eurot
20. detsember 2010

EASi 2011. aasta koondeelarve on kogumahus 201,5 mln EUR, mis on 9% väiksem kui 2010. aasta eelarve. Järgmisel aastal suureneb aga väljamaksete maht elluviimise järgus projektidele. Suurima eelarvemahuga on elu- ja ettevõtluskeskkonna arendamise, ettevõtete tootearenduse ja tehnoloogiline võimekuse tõstmise valdkonnad.
Loe lisaks »

Seminar „Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst“ 29.12.2010
20. detsember 2010

MTÜ Vanamaja koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga korraldab kolmapäeval 29. detsembril Põlvas seminari „Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst.“

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus Majand OÜ
17. detsember 2010

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse ühehäälsele 13. detsembri otsusele liitus Eesti Puitmajaliiduga käsitöö palkmajade tootmise ja püstitamisega tegelev Majand OÜ. Uue liikme lisandumisega täitus Eesti Puitmajaliidul 30 liiget.
Loe lisaks »

Kodumaja: Põhjamaades nõuded ettevõtjale väga kõrged
17. detsember 2010

Uue ettevõttena turule sisenemine on Põhjamaades kindlasti keerulisem kui siin, kuna meie ettevõtted ei ole harjunud nii kõrgete nõuetega, arvas Kodumaja AS juhatuse esimees Lembit Lump.

Loe lisaks »

Koolitused „Töölepingu sõlmimine“ ja „Töölepingu lõpetamine“ 12.01.2011 Tallinnas
14. detsember 2010

Oska Koolitused korraldab 12. jaanuaril 2011 Tallinnas eelkõige väikefirma juhtidele mõeldud koolitused „Töölepingu sõlmimine“ ja „Töölepingu muutmine, lõppemine ja ülesütlemine.“

Loe lisaks »

Muudatused Krediidiinfo raportites seoses euro tulekuga
14. detsember 2010

Krediidiinfo teatel on alates 1. jaanuarist 2011 Krediidiinfo raportites kõik numbrid, mis väljendavad  finantsnäitajaid, konverteeritud ametliku üleminekukursi (1 EUR = 15,6466 EEK) alusel eurodeks. Erandiks on ettevõtte põhikapital, mis kuvatakse registreerimisvaluutas.

Loe lisaks »

Koolitus „Hoonete soojustamine“ 17.12.2010 Tallinnas
14. detsember 2010

Äri-info OÜ korraldab sel reedel 17.12.2010 kell 11.00-16.00 Tallinnas Susi hotellis koolituse „Hoonete soojustamine – kaasaegsed materjalid ja tehnoloogiad.“

Loe lisaks »

Eestist eksporditi tänavu oktoobris jooksevhindades 48% enam kaupu kui mullu samal ajal
10. detsember 2010

Statistikaameti värskete andmete kohaselt eksporditi 2010. aasta oktoobris kaupu jooksevhindades 47% ja imporditi Eestisse 38% rohkem kui eelmise aasta oktoobris. Ekspordi suurem kasv võrreldes impordiga vähendas kaubavahetuse puudujääki.
Loe lisaks »

Insener: majale kilekoti pähetõmbamine pole lahendus
09. detsember 2010

Ehitusinsener Liivo Kruusel kirjutab, et ehkki hoone avade õhukindlalt sulgemine toob esialgu suure kokkuhoiu küttekuludelt, tuleb õige energiasääst hoopis siis, kui säilitatakse hea mikrokliima.
Loe lisaks »

Tasuta seminar „Durisol ja Steico ökoloogilised ehitustooted“ 15.12.2010
08. detsember 2010

Ehituskeskus korraldab koostöös Koduinfo OÜ-ga kolmapäeval 15.12.2010 kell 10.00 Tallinnas tasuta infoseminari „Durisol plokid ja Steico tooted ökoloogilisteks terviklahendusteks.“

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliiduga liitus AS Aru Grupp
08. detsember 2010

Vastavalt Puitmajaliidu juhatuse 27. novembri otsusele liitus puitmajatootjate ekspordisuutlikkuse ja konkurentsivõime tõstmisega tegeleva Eesti Puitmajaliiduga AS Aru Grupp. 

Loe lisaks »

RMK prognoosib 2011. aastaks 16% kõrgemat puidu hinda
06. detsember 2010

RMK nõukogu kinnitas 3. detsembri koosolekul 2011. aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse 2011. aastaks 16% võrra tänavusest kõrgemat puidu hinda.
Loe lisaks »

Jaanuarist lõppeb domeeni ümberregistreerimise võimalus
06. detsember 2010

Vastavalt käesoleva aasta suvel kehtima hakanud .EE-lõpuliste internetiaadresside korrale, tuleb kõik enne 5. juulit registreeritud .ee domeenid ümberregistreerida. 5. jaanuarist 2011 alustatakse ümberregistreerimata domeenide kustutamismenetlust.

Loe lisaks »

Arhitektid: oodatakse kvaliteeti, aga odavamalt
04. detsember 2010

Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere kinnitas, et praegu oodatakse küll buumiaegseist kvaliteetseimaid projekte, ent oluliselt odavama hinna eest.
Loe lisaks »

Olukord ettevõtlussektoris paraneb jätkuvalt
03. detsember 2010

Ettevõtlussektori müügitulu, kulud ja kogukasum suurenesid 2010. aasta III kvartalis nii eelmise kvartali kui ka eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes, teatab Statistikaamet. Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit võttis kasutusele uue logo
03. detsember 2010

Eesti Puitmajaliit kasutab alates detsembrist 2010 uut logo, millega värskendab liidu visuaalset identiteeti.
Loe lisaks »

EAS-st on võimalik taotleda ka sihtturu nõustamistoetust
30. november 2010

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) võimaldab ekspordiarenduse toetuse raames taotleda ka sihtturu nõustamistoetust. EAS pakub ühtlasi oma kompetentsi välisekspertide leidmisel, esmaste kontaktide loomisel, ekspertidele tööülesannete ja hinnapäringute koostamisel. Sihtturu nõustamistoetust rahastatakse Regionaalarengu Fondist.
Loe lisaks »

Seminar "Aktuaalsed maksumuudatused 2011 ja eurole ülemineku põhimõtted raamatupidamises" Pärnus 21.12.2010
30. november 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esindus korraldab teisipäeval, 21. detsembril 2010 kell 10 – 16 Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis, Ringi 35, ettevõtete juhtidele, finantstöötajatele ja raamatupidajatele seminari 

AKTUAALSED MAKSUMUUDATUSED 2011 JA EUROle ÜLEMINEKU PÕHIMÕTTED RAAMATUPIDAMISES 
Loe lisaks »

Aasta tehasemajaks 2010 valiti Sauga valla Tammiste lastaed
29. november 2010

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel kuuluti koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Puuinfoga esmakordselt kaheksandat aastat korraldatava konkursi „Aasta puitehitis“ raames välja „Aasta tehasemaja 2010“ konkursi võitja, milleks osutus Pärnumaal Sauga vallas asuv Tammiste lasteaed.
Loe lisaks »

Välisministeeriumi kodulehelt leiab välisturgudele sisenemiseks vajalikku infot
24. november 2010

Välisministeerium avas oma kodulehel välisturgudele pürgivate ettevõtjate paremaks teavitamiseks uue alajaotuse „Äridiplomaatia“. Sealt on võimalik leida infot selle kohta, kuidas välisministeerium ja Eesti välisesindused saavad abistada ekspordivõimaluste realiseerimisel.
Loe lisaks »

Ekspordi Akadeemia seminar "Innovaatilised võimalused kulude optimeerimiseks" tipp- ja keskastmejuhtidele
23. november 2010

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda korraldab 8. detsembril 2010.a. (Toom-Kooli 17, Tallinn) Ekspordi Akadeemia raames hooaja viimase seminari „Innovaatilised võimalused kulude optimeerimiseks“.
Loe lisaks »

Seadusandlus: Riigi Teataja uues kuues
17. november 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts teeb kokkuvõtliku ülevaate riigiteataja.ee uuendustest ning uuendustega seonduvatest plussidest ja miinustest.  Loe lisaks »

CE-märgise tasuta seminar ettevõtjatele 2.12.2010 Tallinnas
17. november 2010

Olete oodatud tasuta seminarile „Kuidas taotleda CE-märgist?“, mis toimub neljapäeval, 2. detsembril algusega kell 9.30 Clarion Hotell Euroopas (Paadi 5, Tallinn). Seminari eesmärgiks on tutvustada meie ettevõtjatele CE-märgise põhimõtteid, et Eesti tootjad, edasimüüjad ning siinsed importijad oleksid teadlikud CE-märgise eelistest, asjakohastest õigusaktidest ning tootele märgise kinnitamiseks vajalikest sammudest.
Loe lisaks »

Hoone rekonstrueerimishangete seminar Ehituskeskuses 25.11.2010
17. november 2010

Ehituskeskus korraldab 25.11 esmakordselt põhjaliku seminari "Hoone rekonstrueerimishangete korraldamine - probleemid ja iseärasused".
Loe lisaks »

Ekspordiplaani koostamise koolitus Rakveres
16. november 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 2., 3. ja 9. detsembril 2010 Rakveres  „Ekspordivaldkonna koolitused 2010“  raames Ekspordiplaani koostamise koolituse. Koolitus koosneb kahest osas, esimene toimub kahel järjestikusel päeval 2. ja 3. detsembril ja teine osa 9. detsembril 2010.
Loe lisaks »

Tootearenduse toetuse koolituspäev EAS-s 25.11.2010
15. november 2010

Ettevõtjad on järgmisel neljapäeval oodatud tootearenduse toetuse koolituspäevale „Läbimõeldud ja põhjendatud tootearenduse kava koostamine". Koolituspäeva eesmärgiks on juhtida tootearenduse toetuse taotlejate tähelepanu taotluse koostamisel põhilisele- mida on vaja uurida ja analüüsida, et taotlus oleks läbimõeldud ja põhjendatud. Koolitust rahastab EAS Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest, mis on suunatud innovatsiooniteadlikkuse tõstmiseks.
Loe lisaks »

AS Palmako hakkab Laekveres tootma aiamaju
15. november 2010

Eesti Puitmajaliidu liige, Tartumaal, Kavastus tegutsev puiduettevõte AS Palmako laienes Laekverre, kus hakatakse valmistama monteeritavaid puittooteid: erinevaid freesprussidest tööriistakuure, aia- ja suvemaju, garaaže, paviljone ja muud sarnast.
Loe lisaks »

Eesti Standardi Foorum 2010 - Standarditest on kasu 1.12.2010 Tallinnas
12. november 2010

Eesti Standardikeskus korraldab 1. detsembril konverentsi Eesti Standardi Foorum 2010. 
Konverents toimub Tallink Spa & Conference Hotelis (Sadama 5/7, Tallinn) kella 10.00-17.00.
Loe lisaks »

Seminar: Euro tulekuga kaasnevad muudatused raamatupidaja töös 30.11.2010 Tallinnas
12. november 2010

Aeg: 30. novembril 2010.a. kell 11 – 16.30

Koht: Clarion Hotell Euroopa Konverentsikeskus (Paadi 5, Tallinn)

Lektorid: Sulev Luiga, BDO Eesti juhtiv partner ja tegevjuht, Audiitorkogu juhatuse liige
Urmas Võimre, BDO Eesti partner, nõustamisteenuste äriliini juht

Loe lisaks »

Eestikeelsena ilmub üleilmne bestseller Toyota tootmissüsteemi analüüsist
09. november 2010

Täna ilmub esmakordselt Eestis maailmas bestselleri staatuses olev Toyota tootmissüsteemi loomist kirjeldav raamat „Masin, mis muutis maailma". Raamatu kirjastamist rahastab EASi kaudu Euroopa Sotsiaalfond.
Loe lisaks »

Muutus teadmiste ja oskuste arendamise toetuste taotlemise kord
09. november 2010

Laupäeval, 6. novembril jõustus määruse „Teadmiste ja oskuste arendamise toetamise tingimused ja kord" muudatus. Oluliseks uuenduseks on kehtestatud maksimaalne toetuse piirmäär. Samuti on edaspidi kohustus esitada ettevõtete ühenduse poolt õppereisi toetuse taotlus 30 tööpäeva enne reisi toimumist. Teadmiste ja oskuste programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.
Loe lisaks »

Koolitus "Detailplaneeringute praktiline korraldus ja uus EVS 907" 18.11.2010
08. november 2010

Ehituskeskus korraldab neljapäeval, 18. novembril kell 10-14.15 koolituse "Detailplaneeringute praktiline korraldus ja uus rajatiste projekteerimise standard".
Loe lisaks »

Väikeettevõtja Arenguprogramm Tartus
04. november 2010

8. detsembril algab Tartus (toimumiskoht Tartu hotell) Väikeettevõtja Arenguprogramm – EAS-i ja maakondlike arenduskeskuste koostöös toimuv üle-eestiline koolituste ja seminaride tsükkel (koolitusprogramm koosneb 8 koolituspäevast, mis toimuvad detsembrist kuni märtsini), mille sisu on koostatud eelkõige väikeettevõtja vajadusi arvestades. 
Loe lisaks »

Ehitise tuleohutus nüüd kõigi asi
03. november 2010

Küttesüsteemide tuleohutusnõuded on 1. septembrist reguleeritud tuleohutuse seadusega. Ehitise valdajal tuleb küttesüsteemide puhastamise kohta pidada arvestust ja nõuda korstnapühkijalt tehtud tööde akti.
Loe lisaks »

Seminar Araabia äriturgudest 18.11.2010
02. november 2010

EAS kutsub osalema seminaril "Võimalused Araabia turgudel", kus asjatundjad annavad ülevaate ärivõimalustest, kultuurilistest eripäradest jm huvitavast, mis puudutab äritegemist kiiresti arenevatel Araabia turgudel.
Loe lisaks »

27. oktoobril toimus RMK ja Eesti Puitmajaliidu koostöös metsapäev
02. november 2010

27. oktoobril toimunud metsapäeval arutati Eesti Puitmajaliitu kuuluvate ettevõtete vajadusi ning RMK võimalusi ehituspalgi kvaliteedi, pikkuste ja muude iseärasuste osas.
Loe lisaks »

Infoseminar "Senior Experten Service. Tulevik vajab kogemust " 18.11.2010
02. november 2010

Saksa-Balti Kaubanduskojal Eestis, Lätis, Leedus, koostöös EASiga on heameel kutsuda kõiki huvilisi 18. novembril 2010, kell 10:00-13:00 Saksa-Balti Kaubanduskojas (Suurtüki 4B, Tallinn) toimuvale infoüritusele teemal: 

Senior Experten Service
Tulevik vajab kogemust

Loe lisaks »

Seminar "Energiasäästu võimalused" 9.11.2010 Tallinnas
02. november 2010

Ehituskeskus korraldab 9. novembril algusega kell 13.00 Energiasäästunädala raames tasuta seminari  Energiasäästuvõimalused hoonete renoveerimisel.
Loe lisaks »

Turu-uuringute koostamise koolitus Tartus 16.11.2010
01. november 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 16. novembril Tartus (Hotell Kantri, Riia mnt 195)  „Ekspordivaldkonna koolitused 2010“  raames turu-uuringute koostamise koolituse.
Loe lisaks »

EAS alustab ekspordi arendamise toetuse taotluste vastuvõttu
01. november 2010

EAS alustab 8. novembrist ekspordi arendamise toetuse taotluste vastuvõttu. Uus toetusskeem asendab senikehtinud eksporditurunduse, välismessitoetuse ja ühisturunduse toetusskeeme. Sellega seoses lõpetatakse 7. novembril taotluste vastuvõtt eksporditurunduse, välismessi ja ühisturunduse toetusskeemide raames. Toetusskeemi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Loe lisaks »

Konverents: Metsamajandus ja looduskaitse - kas koostöö on võimalik? 12.11.2010
01. november 2010

Eesti Metsaselts kutsub konverentsile!

12. novembril algusega kell 11 toimub metsalooline konverents "Metsamajandus ja looduskaitse - kas koostöö on võimalik?"
Loe lisaks »

Välismessikoolitus Tartus 15.11.2010
28. oktoober 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 15. novembril 2010 Tartus  „Ekspordivaldkonna koolitused 2010“  raames Välismessikoolituse.  
Loe lisaks »

Ülevaade 2010. aasta III kvartali puiduturust
27. oktoober 2010

Millised on muutused puiduturul? Kes või mis on III kvartali tegija?
Loe lisaks »

Konverents "Puit - homse elukeskkonna võti" 25.11.2010
25. oktoober 2010

Puitarhitektuuri konverents Tallinnas, KUMU auditooriumis

25. novembril 2010 kell 13.00- 18.00

Loe lisaks »

Ehituskeskuse koolitus "Ehituskonstruktsioonid ja energiatõhus hoone"
19. oktoober 2010

Ehituskeskus korraldab neljapäeval, 28.oktoobril kell 10-16.30 

Ehituskeskuses

(

Rävala pst 8, Tallinn

) koolituse "Ehituskonstruktsioonid ja energiatõhus hoone"
Loe lisaks »

Seminar "Edukas ja efektiivne mainekujundus" tipp- ja keskastmejuhtidele
18. oktoober 2010

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda korraldab 27. oktoobril 2010.a. (Toom-Kooli 17, Tallinn) Ekspordi Akadeemia seminari „Edukas ja efektiivne mainekujundus“.
Loe lisaks »

Tootearenduse toetuste teabehommik Tartus kutsub osalema
15. oktoober 2010

EAS kutsub tootearenduse toetuste teabehommikule, mis toimub 28. oktoobril kell 10 - 12 EASi Tartu esinduse kontoriruumides (Sõbra 56, V korrus). Teabehommiku eesmärgiks on pakkuda ettevõtetele vajalikku teavet EASi pakutavate võimaluste aktiivsemaks kasutamiseks uute toodete, teenuste ja tehnoloogiate väljatöötamisel või olemasolevate edasiarendamisel. Teabepäeva kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Loe lisaks »

Säästva arengu seminar Tartus 15. oktoobril
14. oktoober 2010

Tartu Regiooni Energiaagentuur ja energiatark.ee kutsuvad Teid osalema Euroopa kohaliku demokraatia nädala üritusel: säästva arengu päev Tartus. 
Üritus toimub sellel reedel, 15. oktoobril kell 14.00-16.30 Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna saalis (Raekoja plats 12 II korrus). 
Loe lisaks »

Koolitus "Puitkatused" 27.10.2010
11. oktoober 2010

27. oktoobril kell 10-16 toimub Misso Rahvamajas  Seto Käsitüü Kogo ja Vanaajamaja ning Piiriveere Liidri koostöös korraldatud koolitus "Puitkatused".
Räägime puitkatuste materjalist, paigaldamise töövõtetest, hooldusest ja parandamisest. 
Loe lisaks »

Konkurss "Aasta tehasemaja 2010"
08. oktoober 2010

Eesti Puitmajaliit koostöös Puuinfo ja Eesti Metsatööstuse Liiduga korraldab konkursi "Aasta tehasemaja 2010" valimiseks. Konkurss korraldatakse juba seitsmendat aastat aset leidva konkursi "Aasta puitehitis 2010" raames. 

Aasta tehasemaja kuulutatakse koos teiste konkursi "Aasta puitehitis" väljavalitutega välja 25. novembril Eesti Kunstimuuseumi (Weizenbergi 34/Valge 1, Tallinn) suures auditooriumis kell 17.30.  Võitjate väljakuulutamisele eelneb puitarhitektuurile pühendatud rahvusvaheline konverents „PUIT – homse elukeskkonna võti“, mis algab eelnimetatud saalis kell 13.00.
Loe lisaks »

Ekspordiseminar – ülevaade Eesti ettevõtjate ekspordiprobleemidest 12. oktoobril
08. oktoober 2010

12. oktoobril korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Eesti Konjunktuurinstituudi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Välisministeeriumi ning Riigikantseleiga Eesti Teaduste Akadeemia konverentsisaalis ekspordiseminari, mis annab ülevaate Eesti ettevõtjate ekspordiprobleemidest.
Loe lisaks »

Kontaktkohtumisteüritus Rootsis säästliku ehitusega tegelevatele ettevõtetele ja organisatsioonidele
06. oktoober 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kutsub Eesti firmasid ja organisatsioone osalema kontaktkohtumisteüritusel SÄÄSTLIK EHITUS (Sustainable Construction), mida korraldatakse Rootsi rahvusliku algatuse Wooden Cities 2012 (www.trastad2012.sehttp://www.trastad2012.se/web/In_English.aspx) raames 23. ja 24. novembril 2010.a. Rootsi linnas Västerås.
Loe lisaks »

Üle-eestiline ettevõtlusnädal keskendub tänavu koostööle
01. oktoober 2010

Järgmisel nädalal peetakse üle-eestilist ettevõtlusnädalat, mille raames leiab aset enam kui sada seminari, töötuba ja ettevõtete külastust lisaks traditsioonilisele neljale suuremale linnale ka paljudes teistes kohtades üle Eesti. Ettevõtlusnädala peateemaks on koostöö ning eesmärgiks tutvustada võimalusi ettevõtlusega tegelemiseks. Loe lisaks »

Konkurss "Aasta tehasemaja 2010"
28. september 2010

Eesti Puitmajaliit koostöös Puuinfo ja Eesti Metsatööstuse Liiduga korraldab konkursi "Aasta tehasemaja 2010" valimiseks. Konkurss korraldatakse juba seitsmendat aastat aset leidva konkursi "Aasta puitehitis 2010" raames. 

Aasta tehasemaja kuulutakse koos teiste konkursi "Aasta puitehitis" väljavalitutega välja 25. novembril Eesti Kunstimuuseumi (Weizenbergi 34/Valge 1, Tallinn) suures auditooriumis kell 17.30.  Võitjate väljakuulutamisele eelneb puitarhitektuurile pühendatud rahvusvaheline konverents „PUIT – homse elukeskkonna võti“, mis algab eelnimetatud saalis kell 13.00.
Loe lisaks »

EAS kutsub tööstusettevõtjate päevale LIFTIGA TULEVIKKU
22. september 2010

EAS kutsub tootmisettevõtete juhte, arendus- ja ekspordijuhteTööstusettevõtjate päevale LIFTIGA TULEVIKKU, mis toimub 5. oktoobril 2010.a Tallinnas, Hotell Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn). Loe lisaks »

Koolitus: Saviehitised. Savi kasutamise võimalused
22. september 2010

1. oktoobril kell 10-14 toimub Obinitsa Külakeskuses, Meremäe vallas Seto Käsitüü Kogo ja Vanaajamaja ning Piiriveere Liidri koostöös korraldatud koolitus "Saviehitised. Savi kasutamise võimalused".

Loe lisaks »

Facebookis turundamisest
20. september 2010

OKIA loovjuht Kaupo Kalda sõnul ei tea Eesti ettevõtted, kui õhuke on jää turundamisel Facebookis ja kui kergelt võivad kaduda sajad-tuhanded kroonid «fännidesse investeeritud raha». Loe lisaks »

Brändi loomise ja internetiturunduse koolitused eksportijatele
20. september 2010

Marketingi Instituut korraldab koostöös EAS-iga oktoobris eksportijatele brändi loomise ja internetiturunduse koolitusi. Loe lisaks »

Ettevõtjatele mõeldud ekspordivaldkonna koolitused
15. september 2010

Koolitused on peamiselt suunatud väikese ja keskmise suurusega tegutsevatele eksportööridele valdkondlike ja sihtturge puudutavate teadmiste ja oskuste arendamiseks.

Loe lisaks »

Räpinas ja Tartus leidis 6.-11. septembril aset palkmaja nädal
13. september 2010

Eesti Puitmajaliit korraldas Eesti puitmajaklastri projekti raames palkmaja nädala, mis toimus 6.-11. septembril Räpinas ja Tartus. Loe lisaks »

Ehitusjuht III täiendkoolitus
08. september 2010

ET Infokeskus korraldab perioodil september-oktoober 2010 täiendkoolituse Ehitusjuht III kutsekvalifikatsiooni pikendamiseks.

Loe lisaks »

Äriseminar võrgustikuüritus Nordic Open 2010 8. oktoobril
06. september 2010

Eesti-Rootsi Kaubanduskoda, Rootsi Kaubanduskoda Eestis ning Taani-Eesti Kaubanduskoda korraldavad 8. oktoobril Tallinnas ingliskeelse äriseminari ja võrgustikuürituse Nordic Open 2010. Loe lisaks »

Ekspordiplaani koostamise koolitus
03. september 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 13., 14. ja 20. septembril 2010 (Toom-Kooli 17, Tallinn) „Ekspordivaldkonna koolitused 2010“  raames Ekspordiplaani koostamise koolituse. Koolitus koosneb kahest osas, esimene toimub kahel järjestikusel päeval 13. Ja 14. september ja teine osa 20. septembril 2010.
Loe lisaks »

Seminar "Palkmaja soojapidavusest - nõuded ja praktika Eestis ja väljapool" 11. septembril Tartus
30. august 2010

Eesti Puitmajaliit korraldab Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekti raames laupäeval, 11. septembril kell 11.00-16.00 Tartus, Atlantise konverentsikeskuses seminari "Palkmaja soojapidavusest - nõuded ja praktika Eestis ja väljapool". Loe lisaks »

Postimees: Eesti puitmajad on Skandinaavias kuum kaup
25. august 2010

Eestis toodetud puitmajadest läheb kuni 90 protsenti ekspordiks. Viimasel ajal on nõudlus nende järele kasvanud nii Skandinaavias kui ka mujal Euroopas, aga näiteks Jaapaniski lähevad need hästi müügiks. Loe lisaks »

Rahvusvaheline käsitöö palkehituse töötuba 6.-10. septembril Räpinas
17. august 2010

Eesti Puitmajaliit koostöös Hobbiton OÜ-ga korraldab Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekti raames käsitöö palkmajade tootjatele 6.-10. septembril Räpinas rahvusvahelise käsitöö palkehituse praktilise töötoa, mille käigus õpitakse USA-st ja Kanadas kasutatavat post&beam tehnoloogiat, seinapaneelide kinnitamist ja tihendamist ning uudseid märkimistehnikaid. Töötoa viivad läbi käsitöö palkmajade ehitamise eksperdid Kanadast ja Norrast. 
Loe lisaks »

Foreco Homes and Houses AS liitus Eesti Puitmajaliiduga
16. august 2010

Augustis suurenes Eesti Puitmajaliidu liikmeskond 27 ettevõtteni, mil liiduga liitus puitkarkassist moodul- ja elementmajade tootja Foreco Homes and Houses AS. Loe lisaks »

Teadusuuringuteks ja tootearenduseks ootab taotlemist ligi 3 mld krooni
12. august 2010

Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtted saavad 8. detsembrini taotleda Euroopa Liidu 7. raamprogrammist toetust teadusuuringuteks ja tootearenduseks, ühtekokku läheb seekordses taotlusvoorus jagamisele 2,96 miljardit krooni.    
Loe lisaks »

Praktiline töötuba: savihoonete krohvimine ja lõppviimistlus
10. august 2010

MTÜ Vanaajamaja ja Piiriveere Liidri koostöös toimub sel suvel koolituste sari, kus õpitakse parandama ja taastama vanu savihooneid. 
Loe lisaks »

Lühiajaline lähetus Euroopa Liitu vormiga E101
09. august 2010

Et Euroopa Liidus saaks vabalt valida elu- ja töökohariiki, peab olema tagatud tasuta arstiabi, haigushüvitis, pension. Vaba liikumist takistavate tegurite kõrvaldamiseks on EL-is kehtestatud reeglid sotsiaalkindlustussüsteemide koordineerimiseks.
Loe lisaks »

Nelikant höövli operaatori väljaõpe
30. juuli 2010

Tartu Kutsehariduskeskus korraldab Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel 25.08-16.09 tasuta koolituse nelikant höövli operaatori väljaõpetamiseks. Loe lisaks »

Ekspordi Akadeemia seminar „Trendid“
28. juuli 2010

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldab 25. augustil 2010.a. Eesti Kaubandus-Tööstuskojas (Toom-Kooli 17, Tallinn)  Ekspordi Akadeemia raames seminari „Trendid“.
Loe lisaks »

Koolitus "IT arendusprojekt tööstusettevõttes"
27. juuli 2010

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja BCS Koolitus AS kutsuvad Teie ettevõtte töötajaid osalema koolitusel IT arendusprojekt tööstusettevõttes.
Loe lisaks »

Puiduturg langeb tõenäoliselt sügisel
26. juuli 2010

AS Puumarket tegevjuht Marti Rehemaa näeb kevadel alanud puidu hinnatõusu jätku kuni augusti lõpuni.
Loe lisaks »

Kas maksude tasumine läheb pärast €-päeva kallimaks?
23. juuli 2010

Värske uuringu kohaselt arvab 56% Eesti elanikest, et euro kasutuselevõtuga kaasneb hindade tõus ning 29% inimestest pelgab, et hinnad tõusevad oluliselt. Kroonid eurodeks rehkendused on tehtud ka maksuseadustes. Vaatame, millised muudatused maksuhaldur oma  „hinnakirjas“ sisse on viinud. Järsk üleminek (nn „big bang“) toimub ka maksuarvestuses.
Loe lisaks »

Ühisturunduse projekt tutvustas Eesti puitmajatootjatele ärivõimalusi Hiina Rahvavabariigis
22. juuli 2010

Eesti Väliskaubanduse Liit Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (www.eas.ee) kaasfinatseerimisel korraldas 24. märts kuni 02. aprill 2010. Eesti puitmajade ja puitkonstruktsioonide tootjate ettevõtete ühisturunduse ürituse ja turuga tutvumise missiooni Hiina Rahvavabariiki.
Loe lisaks »

Eesti palkmajad müüvad Jaapanis endiselt hästi
21. juuli 2010

Kuigi võrreldes 2008. aastaga vähenes Jaapanisse eksporditud Eesti palkmajade müügitulu 12 protsenti, on tared seal jätkuvalt hinnas ning tõid neid eksportivale OÜ-le Palktare 28 miljonit krooni.
Loe lisaks »

Puidu hind II kvartalis tõusis
20. juuli 2010

Võrreldes selle aasta I kvartaliga kallines puit selle aasta II kvartalis ligi veerandi, võrreldes aasta tagusega kuni üle kolmveerandi, ilmneb Erametsakeskuse ülevaatest.
Loe lisaks »

Osa- ja aktsiakapitaliga seotud muudatusi aitab lihtsustada eurokalkulaator
15. juuli 2010

Eurole üleminekul tuleb äriühingutel arvestada ümber ka firma aktsiate ja osade väärtused ning teha vastavad muudatused äriregistris. Ettevõtjate abistamiseks aktsiate ja osade ümberarvutamisel on RIK välja töötanud ka spetsiaalse eurokalkulaatori.
Loe lisaks »

Kutse tööstusettevõtjate tootearenduse teabehommikule
14. juuli 2010

EAS kutsub tööstusettevõtete juhte ja arendusjuhte tootearenduse teabehommikule, mis toimub reedel, 30. juulil kell 10.00-12.00 EASi kontori 2. korruse seminarisaalis (Lasnamäe 2, Tallinn).

Loe lisaks »

Juuli algusest kehtima hakkavad uued õigusaktid ja muudatused
13. juuli 2010

Juuli algus on toonud endaga kaasa mõningaid seaduste ja määruste muudatusi. Saamaks ülevaadet nendest muudatustest ning uutest jõustuvatest õigusaktidest on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostanud nimekirja, mis sisaldab ettevõtjate jaoks olulisemaid muudatusi koos otselingiga vastavale õigusaktile Riigi Teataja õigusaktide andmebaasis. Loe lisaks »

Kaubanduskojast saab trükist "Estonian Export Directory"
13. juuli 2010

Mahukas väljaandes tutvustavad ennast Eesti ettevõtted, kes soovivad oma kaupu ja teenuseid välisturgudele viia ja mujalt maailmast partnereid leida - seda nii tegevusalade järgi kui ka alfabeetilises järjekorras. Loe lisaks »

PRIA avas maaelu mitmekesistamise toetuste taotlusvooru
05. juuli 2010

PRIA avas konkursi meetme 3.1 – maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse raames, mille tähtaeg on 13. september.
Toetatavateks tegevusteks on hoonete ja rajatiste ehitamine, hoone parendamine ning masina ja seadme ostmine ning paigaldamine. Toetuse minimaalne summa on 1 564 661 ja maksimaalne 4 693 980 krooni.
Loe lisaks »

Eesti ettevõtjate kontaktreis Hamburgi
01. juuli 2010

Saksa-Balti Kaubanduskoda koostöös EASiga korraldab 7.-10. septembrini 2010 ühisturunduse projekti raames Eesti ettevõtjatele reisi Saksamaale Hamburgi uute äripartnerite leidmiseks. Loe lisaks »

Praktiline 5-päevane koolitus: "Maakivitööd" 12.-16. juulil Põlvamaal
30. juuni 2010

Maakivi, raudkivi, looduskivi - igipõline ehitusmaterjal, mis on leidnud kasutus Eestis  traditsioonilise puidu, savi, lubja  kõrval mitmeid inimpõlvi.

5-päevane koolitus on peamiselt keskendunud  maakivihoonete säilitamisele, taastamisele. Loe lisaks »

Eesti arhitektide ja sisearhitektide suvepäevad 2010
30. juuni 2010

10.- 11. juulini 2010 kohtuvad Eesti arhitektid ja sisearhitektid ning arhitektuurihuvilised heaks tavaks kujunenud suvepäevadel, mis toimub Naissaare külalistemajas ja Omari küünis. Seekordne seminar otsib Eesti arhitektuuris IDENTITEETI.

Selleaastastele suvepäevadele on oodatud ka Eesti Puitmajaliidu liikmed.

Loe lisaks »

Toimus Eesti Puitmajaliidu üldkoosolek
17. juuni 2010

11. juunil leidis Pärnus Raeküla Vanakooli Keskuses aset Eesti Puitmajaliidu üldkoosolek, kus vaadati tagasi eelmisele majandusaastale ning kaaluti uute prioriteetide üle. Loe lisaks »

Praktilised töötoad: Savihoonete puitkonstruktsioonide kahjustused
09. juuni 2010

MTÜ Vanaajamaja ja Piiriveere Liidri koostöös toimub sel suvel koolituste sari, kus õpitakse parandama ja taastama vanu savihooneid. Loe lisaks »

Käivitub Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt
03. juuni 2010

Esmaspäeval,  31. mail  otsustas EAS klastrite arendamise programmi raames toetada Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekti. Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu kohtumine Eesti Väliskaubanduse Liiduga
27. mai 2010

25. mail leidis aset Eesti Puitmajaliidu ja Eesti Väliskaubanduse Liidu kohtumine erinevate koostöövõimaluste arutamiseks. Loe lisaks »

Praktilised töötoad: Savihoonete taastamine 4.-5. juunil
27. mai 2010

MTÜ Vanaajamaja ja Piiriveere Liidri koostöös toimub sel suvel koolituste sari, kus õpitakse parandama ja taastama vanu savihooneid. Loe lisaks »

EAS kutsub tootearenduse koolitusele
26. mai 2010

EAS koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga korraldab ettevõtjatele tootearenduse toetuse koolituspäeva: läbimõeldud ja põhjendatud tootearenduse kava koostamine. Koolituspäev toimub reedel, 11. juunil kell 10-15 EASi 2. korruse seminarisaalis (Lasnamäe 2, Tallinn). Loe lisaks »

EAS kutsub AIESECi ekspordi- ja laienemisseminarile Tartus
24. mai 2010

AIESEC korraldab kolmapäeval, 26. mail Tartus, Atlantise konverentsikeskuses ekspordi- ja laienemisteemalise seminari Tartu piirkonna ettevõtetele.

Loe lisaks »

Koolitus: Sambla ja kasetohu kasutamine palkhoonetes
14. mai 2010

28. mail 2010 kell 10-14 toimub Hanikese külakeskuses MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja Vanaajamaja ning Piiriveere Liidri koostöös korraldatav koolitus „Sambla ja kasetohu kasutamine palkhoonetes“. Loe lisaks »

Koolitus: Vanade savihoonete taastamine
14. mai 2010

MTÜ Vanaajamaja ja Piiriveere Liidri koostöös toimub sel suvel koolituste sari, kus õpitakse parandama ja taastama vanu savihooneid. Loe lisaks »

Algavad Eesti suurimad ettevõtluskonkursid
13. mai 2010

Alates tänasest on kõik Eesti ettevõtjad oodatud osalema tänavustel ettevõtluskonkurssidel - Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursil Ettevõtluse Auhind 2010 ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas pingereas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2010. Osalemissoovist teatamiseks ja oma andmete edastamiseks veebilehel www.konkurents.ee on ettevõtetel aega 30. juunini. Loe lisaks »

Tartus esinevad passiivmaja arhitektid Hans Eek Rootsist ja Ervins Krauklis Lätist
12. mai 2010

1. juunil 2010.a. esineb Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis (Nooruse 1, Tartu) loenguga passiivmaja projekteerimise kogemustega Rootsi arhitekt Hans EekLoe lisaks »

Maikuu HEI avab Aasiat
10. mai 2010

Innovatsiooniajakirja HEI maikuu numbri peateemaks on Aasia - mis see täpselt on, kas see tõepoolest maailma valitsema hakkab ja mida see kõik eestlastele võiks tähendada. Loe lisaks »

Rahvusvaheline metsanduskonverents “Puidukasutuse suurendamine Eestis “
06. mai 2010

Tallinn
20. mai, 2010
Meriton Grand Conference & Spa Hotel
9.00-16.00 Loe lisaks »

Puidupäev Tallinna Tehnikakõrgkoolis
05. mai 2010

Tallinna Tehnikakõrgkool ja Puitehituse klaster korraldavad 12.05.2010 järjekordse Puidupäeva. Puidupäev on mõeldud eelkõige projekteerijatele, ehitajatele, ehitusmaterjalide tootjatele ja ehituseriala ning arhitektuuritudengitele. Loe lisaks »

Norra-Eesti puitarhitektuuri seminar 4. mail Tallinnas
30. aprill 2010

4. mail Mustpeade Majas toimuva puitarhitektuuri seminari teemadeks on Eesti ja Norra rikas puitehitiste traditsioon ja puitarhitektuuri tulevikusuunad, samuti mõlema maa arhitektide ja ehitusfirmade koostöökogemus. Loe lisaks »

Tootjahinnad kallinesid märtsis 1,2%
20. aprill 2010

Tööstustoodangu tootjahinnad tõusis märtsis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 1,2% ning võrreldes eelmise kuuga 0,2% Loe lisaks »

MTÜ Vanaajamaja kutsub 1. mail Moostesse talgutele
15. aprill 2010

MTÜ Vanaajamaja on koostöös Mooste vallaga rajamas Mooste mõisakompleksi kuuluvasse vanasse kuivatisse Vanaajamaja koolituskeskust, kus tulevikus saab lisaks teoreetilisele õppekeskusele olema ka korralik praktikabaas. Loe lisaks »

EAS: Arendustöötaja kaasamise toetuse teabepäevad Tallinnas ja Tartus
29. märts 2010

Ettevõtjad on oodatud EASi arendustöötaja kaasamise toetuse teabepäevadele, mis toimuvad:

Loe lisaks »

Koolitus "Palkide vahetus vanades hoonetes"
24. märts 2010

9. aprill 2010  kell 10-15 toimub Räpina Keskkonnamaja saalis (Kalevi 1a, Räpina) MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja Vanaajamaja ning Piiriveere Liidri koostöös korraldatav koolitus „Palkide vahetus vanades hoonetes“.

Loe lisaks »

Seminar "Ettevõtte konkurentsivõime ja kvalifitseeritud tööjõud"
23. märts 2010

Europassi Keskus ja Kutsekoda kutsuvad kõiki tööandjate esindajaid 7. aprillil 2010 tasuta seminarile „Ettevõtte konkurentsivõime ja kvalifitseeritud tööjõud”. Loe lisaks »

4-päevane „Tootmisjuhtide koolitus“
16. märts 2010

„Tootmisjuhtide koolitus“ on EAS-i ja TTÜ majandusteaduskonna koolitusprojekt, mille eesmärk on suunata osalejaid parandama tootmise efektiivsust ja loodavat lisandväärtust oma töökohas. Loe lisaks »

Uus käsiraamat puitehitiste tuleohutuks projekteerimiseks
15. märts 2010

9. märtsil tutvustati Berliinis uut käsiraamatut puitehitiste tuleohutuks projekteerimiseks. Käsiraamatus selgitatakse Eurocode 5 kasutamist puitehitiste tuleohutuse talitluspõhiseks projekteerimiseks ja antakse arvutusteks vajalikud andmed uute puitmaterjalide nagu ristkihtpuit ja I-talad kohta. Loe lisaks »

EAS-i ekspordivaldkonna koolitused
05. veebruar 2010

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldab eksporditurunduse ja messiturunduse koolitused. Loe lisaks »

EAS avab taas tööstusettevõtete tehnoloogiainvesteeringute programmi
01. veebruar 2010

EAS avab 8. veebruaril taas tööstusettevõtete tehnoloogiainvesteeringu toetuse taotluste vastuvõtu.

Loe lisaks »

Teabepäevad üle Eesti toetustest tööstusettevõtetetele
26. jaanuar 2010

EAS korraldab veebruaris teabepäevad üle Eesti, kus tutvustatakse tööstusettevõtetele Euroopa struktuurifondidest kaasrahastatavaid tehnoloogiainvesteeringu, tootearenduse, klastrite ning teadmiste ja oskuste arendamise toetust. Samuti tuleb juttu rahvusvahelisest koostöövõrgust MANUNET ning innovatsiooniosakust.

Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliidu liikmeskond täienes
23. detsember 2009

Eesti Puitmajaliidul on hea meel teatada, et 22. detsembril võeti Eesti Puitmajaliitu Harmet OÜ, kelle peamiseks tegevusalaks on moodulmajade tootmine. Loe lisaks »

EAS käivitab tootlikkuse arenguprogrammi
11. detsember 2009

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kuulutab koostöös  Soome  Johtamistaido Opisto´ga  (School of Management) välja konkursi tootlikkusalases arenguprogrammis osalemiseks.

Loe lisaks »

Ilmus Postimehe teemaleht "Metsandus ja puidutööstus"
08. detsember 2009

Täna ilmus Postimehe teemaleht "Metsandus ja puidutööstus", kust võib leida huvitavat lugemist äriplaani ja ekspordiplaani koostamise kogemustest kuni puitmajaehituseni Eestis. Loe lisaks »

Koolitus "Ehituspalgi valik palkmaja ehituseks"
23. november 2009

27. novembril toimub Värska Seto Talumuuseumi Tsäimajas Käsitüü Kogo ja MTÜ VanaAjaMaja ning Piiriveere Liidri koostöös korraldatud koolitus
"Ehituspalgi valik palkmaja ehituseks".
Loe lisaks »

Eesti Puitmajaliit käivitas Eesti puitmaja portaali
06. november 2009

Eesti Puitmajaliidul on hea meel teatada, et 6. novembril käivitati Eesti puitmaja portaal, mis on ühtlasi ka Eesti Puitmajaliidu uus koduleht. Lehe loomise eesmärgiks oli Eesti puitmaju ja puitmajade ehitust tutvustava portaali loomine.

Loe lisaks »

22. augustil toimus Eesti Puitmaja Päev
10. september 2009

22. augustil korraldas Eesti Puitmajaliit esimese EESTI PUITMAJA PÄEVA, mille raames toimus puitmajade ehitust ja eripärasid tutvustav seminar, palkmajade seina- ja nurgalahendusi tutvustav näitus ning ettevõttekülastus. Üritus leidis aset juba neljandat aastat toimuva ökofestivali "Rohelisem elu 2009" raames Põlva Talurahvamuuseumis, Karilatsis.

Loe lisaks »

Otsid kodu?